Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Płatności smartfonem w urzędach

Płatności smartfonem w urzędach

orson_dzi 19 Lipca 2016 14:07

2 3

Wkrótce w wybranych urzędach w całej Polsce ruszy pilot programu mobilnych płatności. W końcu realne stanie się załatwienie sprawy w jednym okienku.

Załatwienie sprawy w jednym okienku, to swego rodzaju miejska legenda dla każdego, kto chciał załatwić sprawę w polskim urzędzie. Wniosek w jednym okienku, z papierkiem do drugiego, potem do kasy, z dowodem wpłaty do okienka nr 1... Czasami można poczuć się jak Asterix i Obelix. Wkrótce jednak może się to zmienić, przynajmniej częściowo.

Webpos Paybynet, to system, który pozwoli na dokonanie wpłaty bezpośrednio przy okienku, w którym załatwiamy sprawę. Urzędnik za pośrednictwem specjalnej strony internetowej wprowadza dane płatności, a następnie petent za pomocą płatności mobilnych Blik dokonuje transakcji. Wystarczy, że wprowadzi swój logi i hasło do systemu płatności.




Do pilota programu przystąpi 20 urzędów w całym kraju. Webpos Paybynet, to system stworzony przy współpracy KIR, Polskiego Standardu Płatności, banków i urzędów.

Źródło tekstu: newsrm.tv     

w sumie: 17
  • 3

    1.  2016-07-19 14:13:15

    Czy szanowne teleplis mogłoby przestać automatycznie włączać odtwarzanie filmu po wejściu na stronę? Miałem słuchawki na uszach i jak je***, to aż podskoczyłem.

  • 1

    2. ~Tomek  2016-07-19 14:30:48  host: pro3.mf.gov.pl

    Jakie konkretnie urzędy przystąpią do pilotażu i co w praktyce oznacza słowo "wkrótce"?

  • 1

    3. ~pabloki  2016-07-19 14:35:34  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    @1 faktycznie coś im sie chyba pokręciło, wcześniej nie odtwarzał sie automatycznie .

    wypowiedź -zapowiedź traktuję jak napisano w newsie - jako miejską legendę. ile to już lat zapowiadają ?

  • -1

    4. ~  2016-07-19 14:37:54  host: user-94-254-226-22.play-internet.pl

    tylko gotówa!

  • -1

    5. ~Punk  2016-07-19 14:39:18  host: 5.174.32.166

    Nie mam zamiaru płacić smartfonem, mam od tego kartę bankomatową.
    Smartfon mi służy do dzwonienia, smsów, internetu i komunikatorów oraz robienia zdjęć.

  • 2

    6.  2016-07-19 14:41:12

    @5 mógłbyś spróbować HCE. Ja też płacę kartą płatniczą, ale kilka razy zapomniałem portfela i wbrew pozorom HCE jest bardzo wygodne i działa wyśmienicie.

  • 0

    7.  2016-07-19 14:45:06

    Przyznaję, że pierwszy raz wrzucam film z tego źródła i niestety nie ma w nim opcji wyłączenie automatycznego odtwarzania. Tak już sobie ustawili.

  • 1

    8. ~Zen  2016-07-19 14:48:40  host: 31.179.221.61

    Co to za informacja która nie zawiera najistotniejszych danych? Które urzędy przystąpią i kiedy ruszy ten program?

  • 0

    9. ~Hotelarz  2016-07-19 14:50:36  host: user-46-113-80-138.play-internet.pl

    Będzie można szybciej opłacać tych pasibrzuchów, żeby mieli na prosiaczka, dziwki i koks.

  • 0

    10. ~akukukkk  2016-07-19 16:59:35  host: 89-75-131-236.dynamic.chello.pl

    U mnie chce pobierać:
    http://tlp.is/alf

  • 0

    11.  2016-07-19 18:32:31

    @2. Źródło wspomina jedynie o około 20 urzędach, które przystąpią do pilotarzowego wdrożenia. Rozpocząć się ono ma z początkiem września.

  • 0

    12.  2016-07-19 18:35:30

    @orson. Login i hasło to musi wprowadzić urzędnik, który loguje się do Paybyweb, czyli zapewne na urzędniczym komputerze. Petent korzysta z BLIK jak zwykle, czyli najpierw generuje jednorazowy "identyfikator" płatności, który podaje sprzedawcy, czyli tym przypadku urzędnikowi a później potwierdza w telefonie płatność.

  • 0

    13. ~  2016-07-19 20:55:10  host: host-176-221-123-5.dynamic.mm.pl

    Wybrane urzędy. Dziękuję bardzo. Niech inni robią za testerów, którym nikt nic nie płaci.

  • 0

    14.  2016-07-19 21:01:22

    Będzie się zapytanym czy obywatel ma telefon komórkowy i czy posiada się konto?
    Tak np.: telefon NOKIA 3310( z całym szacunkiem) i konto (w banku pocztowym)
    Słuchając tego Pana to ta funkcja już przestała działać, mówi to tak bez przekonania, że mam wrażenie, że biedny nie wie o co kaman

  • 0

    15. ~ziutex  2016-07-19 22:25:24  host: n24-06-08.opera-mini.net

    Znając życie, to jakiś nadgorliwy urzędnik będzie żądał dowodu osobistego, albo podpisanego telefonu.

    Ileż to razy w Almie albo w Rossmannie muszę się wykłócać, że przepis ustawy o potrzebie podpisania karty płatniczej dotyczy szczególnych przypadków - tam, gdzie płaci się PODPISUJĄC płatność i trzeba zweryfikować taki podpis. Nie! Nadgorliwe prukwy zawsze chcą dowodu osobistego... Dlatego zacząłem unikać miejsc, gdzie takie pindy siedzą.
    Problem w tym, że upierdliwego urzędu już omijać nie będę mógł :/

  • 0

    16. ~@15  2016-07-20 05:43:30  host: 217.96.172.152.ipv4.supernova.orange.pl

    A nie masz czasem napisane na karcie, że nie jest ważna, dopóki nie zostanie podpisana? Może niestety tylko po angielsku i to straszna bariera? Więc pretensje miej do wystawcy karty.

  • -1

    17. ~  2016-07-20 13:03:26  host: 188.146.6.12.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    jak i kto będzie dokonywał wyeny aparatu telefoniznego

Dodaj swoją opinię