Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Płatności SkyCash w autobusach PKS Polonus

Płatności SkyCash w autobusach PKS Polonus

LuiN 9 Maja 2013 11:06

0 0

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Polonus to pierwszy przewoźnik autokarowy w Polsce, który wprowadził możliwość kupowania biletów międzymiastowych za pomocą telefonów komórkowych.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Polonus, jeden z największych przewoźników autokarowych na Mazowszu, wprowadził możliwość kupowania biletów za pomocą telefonów komórkowych w systemie SkyCash. Rozwiązanie pozwala na wykonanie wszystkich czynności związanych z zakupem przez całą dobę, z dowolnego miejsca, nawet z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Aplikacja działa we wszystkich sieciach GSM i jest obsługiwana przez niemal każdą komórkę z dostępem do Internetu. Korzystanie ze SkyCash jest bezpłatne, a kupowane za jego pomocą bilety nie różnią się cenowo od tych, które są dostępne w kasach i u kierowców.
Zakup biletu PKS Polonus przebiega podobnie, jak w przypadku dostępnych w SkyCash biletów komunikacji miejskiej i kolejowej. Użytkownik uruchamia aplikację w telefonie, a następnie wybiera interesującą go relację i definiuje dodatkowe parametry, takie jak liczba biletów, rodzaj zniżki czy godzina odjazdu. Realizacja transakcji następuje bezpośrednio po zatwierdzeniu jej indywidualnym kodem PIN. Wszystkie zakupione bilety zostają zapisane w telefonie, dzięki czemu wchodząc do autokaru wystarczy okazać kierowcy ekran aplikacji z otwartą zakładką Kontrola biletów".

Żeby zainstalować SkyCash, należy wpisać w przeglądarce telefonu adres internetowy m.skycash.com lub wysyłać pustą wiadomość SMS na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora). Użytkownicy smartfonów mogą też skorzystać z dedykowanych sklepów z aplikacjami. Poza możliwością kupowania biletów komunikacji miejskiej, autokarowej i kolejowej, aplikacja daje dostęp do szeregu innych usług, jak przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami, doładowania telefonów na kartę, płatności za parkowanie, wypłacanie gotówki z bankomatów czy zakup biletów do kina.

Źródło tekstu: SkyCash     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 1

  1. ~luka  2013-05-09 12:00:15  host: caelum.rz.izeto.pl

  W aplikacji na windows phone opcja taka jest ale nie można korzystać. Piszę żeby zaktualizować aplikację mimo że jest najnowsza!

 • -1

  2. ~  2013-05-09 12:11:10  host: 088156113195.tarnowskiegory.vectranet.pl

  Hahaha

 • 0

  3. ~luka  2013-05-09 17:05:53  host: caelum.rz.izeto.pl

  już wiadomo. Aplikacja jest na ios, android i WP. Ale tylko na WP nie można z tego korzystać mimo, że jest taka zakładka. Fajnie że równomiernie wprowadzają na wszystkie aplikacje.

 • 0

  4. ~D3F  2013-05-09 22:51:25  host: 89-68-134-137.dynamic.chello.pl

  @luka, i zamiast napisać o tym do supportu, żalisz się na telepolis...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-216-155.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon powyżej 3000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet