Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Płatności NFC w Plusie

Płatności NFC w Plusie

WitekT 27 Kwietnia 2010 11:44

0 0
Polkomtel, przy współpracy z bankiem BZ WBK, startuje z mobilnymi płatnościami telefonem komórkowym.

Płatności będą realizowane za pomocą telefonów komórkowych wyposażonych w chip NFC (ang. Near Field Communications) i specjalną aplikację Visa payWave, wgraną na kartę SIM.

Więcej szczegółów będzie znanych jutro, kiedy to ma odbyć się konferencja prasowa.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~miner  2010-04-27 11:51:03  host: abbr7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To będzie coś podobnego od karty Polbank Era?

  • 0

    2.  2010-04-27 11:53:04

    miner: karta Polbank Era to "zwykła" naklejka na telefon z chipem - w Plusie chip jest w telefonie, a aplikacja na karcie SIM.

  • -1

    3. ~ion  2010-04-27 11:59:28  host: 109.243.62.111

    hmm - być może ciekawe to będzie - pod warunkiem że kasa będzie szła np za kupowanie w sklepach, stacjach benzynowych itp z konta np takiego mixplusa czy simplusa/36i6/samiswoi. Jeśli zaś będzie to coś jak payback (czy coś takiego) z osobnym kontem bankowym - to nic ciekawego to nie będzie. Po prostu telefon komórkowy (a dokładnie jego karta sim) będzie robić za kartę bankomatową/kredytową itp - i nic po za tym. Kosztowne to pewnie będzie (karta np jak i konto w mbanku np nic nie kosztuje - a tu pewnie musi zarobić i bank (bzw bk) jak i pośrednik (czyli w tym wypadku plus (polkomtel).. Dobrze więc nie wróży to - ale pewnie jak ktoś będzie chciał "zabłysnąć" w towarzystwie to pewnie to kupi...

  • 0

    4.  2010-04-27 12:05:33

    freshcie ;) news brzmi obiecująco, zobaczymy jutro jak zostaną ogłoszone szczegóły.

  • 0

    5. ~mirekb  2010-04-27 12:06:02  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    @3 kasa nie bedzie schodziła z pakietu złotówek-to niemożliwe ;-)mnie interesuje ile "punktów usługowych" sie na to będzie pisac

  • 1

    6. ~TylerD  2010-04-27 12:07:14  host: adcc170.neoplus.adsl.tpnet.pl

    bardzo fajnie.. tych kart zblizeniowych jest juz sporo a terminali jak na lekarstwo.. :/

  • 0

    7. ~ja  2010-04-27 12:07:32  host: gaja.tpnet.pl

    @ion pewnie to... pewnie tamto, a moze poczekac na konkrety i pozniej narzekac :)

  • 0

    8. ~pduncz  2010-04-27 12:44:54  host: borzoi.net.icm.edu.pl

    Czyli co, będzie pewnie taki mPay, tylko zamiast wstukiwać numer będzie się zbliżało telefon NFC do transponderka sprzedawcy, a aplikacja na SIMie sama wybierze numerek. Jeśli nie wejdą w to pozostali operatorzy, to będzie leżało i kwiczało jeszcze gorzej niż mPay.

  • 0

    9.  2010-04-27 14:19:33

    mirekb (5) - Też tak sądzę, to byłoby zbyt piękne, a szkoda, szkoda... :-/

  • 0

    10. ~ion  2010-04-27 14:37:25  host: 109.243.109.230

    u konkurencji niby napisano podobnie - ale bardziej konkretnie wiadomo o co chodzi: "Plus będzie miał karty SIM z Visa payWave Plus jutro zaprezentuje pierwsze w Polsce wdrożeni płatności zbliżeniowych (technologia NFC) dokonywanych za pomocą telefonu komórkowego z aplikacją Visa payWave umieszczoną bezpośrednio na karcie SIM. Plus prowadzi ten projekt z Visa Europe oraz z Bankiem Zachodnim WBK." (gsmonline.pl) czyli z tego wynika że to będzie taki mpay z osobnym kontem bankowym (a nie że z tego samego konta plusa - a szkoda) różnica jest taka że to taka ulepszona wersja - zamiast wpisywać kodu to "przejedzie" się telefonem koło takiej maszynki dotykowej i do 50zł można zapłacić nie wpisując żadnego kodu itp (puk np nie trzeba). Dla mnie to żadne rozwiązanie - wolę mieć kontrole wydatków i nie lubie przepłacać za dodatkowe bajery (skoro zwykła karta bankomatowa wystarcza (jest darmowa i bardziej praktyczna i wszechstronna). Zaś tutaj pewnie plus będzie chciał na każdej tranzakcji z takim bankiem dodatkowo zarobić... Dobrze że kończy mi się już umowa z plusem i zawitam u tańszej konkurencji..

  • 0

    11.  2010-04-27 14:45:43

    @10 nie wiem co widzisz za problem - nie chcesz, nie korzystasz. mastercard ze swoim paypassem radzi sobie calkiem niezle (rowniez platnosci do 50zl). wyposazyli empiki, mc donalds'y i inne takie w terminale i kto chce korzysta. bzwbk wydaje od niedawna karty visa paywave w tej samej cenie co zwykle karty chipowe wiec nie zdziwie sie jak jedynym "kosztem" posiadania takiej karty sim, bedzie zalozenie konta w bzwbk.

  • 0

    12. ~ion  2010-04-27 14:55:31  host: 109.243.109.230

    cd: ale to czego nie widzę u plusa chętnie zobaczyłbym w mbank - mbank mobile. Jako mvno typowo bankowo chętnie widziałbym by na karcie sim mbank mobile dali mi dostęp do konta bankowego w jakiejś aplikacji na komórce i prócz darmowej zwykłej karty bankomatowej by na kascie sim mbank mobile dali dodatkowo (gratis) taką dotykową kartę (jak się przyda do dobrze - jak nie to to i tak nic by mnie nie kosztowało - takie coś ma sens - i tylko takie coś) i miałbym takie możliwości że mając pełen dostęp do ekonta np w mbanku mógłbym sprawdzać, rozbić bezpieczne przelewy (obecnie z bezpieczeństwem w komórce w mbanku to zbyt ciekawie nie ma - (brak kłudeczki np..))itp. Tak samo mogłoby być żeby albo wszystko (opłaty bankowe, przelewy itp, jak i kasa na połaczenia głosowe, smsy, mmsy, internet itp szło z jednego konta bankowego - albo że np było by np to konto mbank mobile dodatkowe - ale - np jak by była taka sytuacja że np na koncie mbank mobile mam np 500zł a na koncie mankowym (ekonto np) mam tylko 100zł to wtedy że mogę zmienić zdanie i te 500zł przelać z powrotem na konto główne banku (ekonto) i np jak potrzebuje to np wtedy mógłbym sobie kupić coś tam powiedzmy za np 500-590zł itp.. A jeśli tego nie potrzebuje a potrzebuje wiecej dzwonić itp to znowu przelewam (bezpłatnie i w czasie rzeczywistym) pieniążki - ile potrzebuje na mbank mobile... Takie rozwiązanie było by fajne. I takie rozwiązanie popierałbym. Ale plus źle kombinuje. Nie mam zamiaru zakładać specjalnie kolejnego konta w banku by korzystać z tych usług w plusie... (no chyba że ktoś i tak jest klientem bzw bk i takie coś będą dawać gratis - to dla takich ludzi może takie coś się przyda.. A tak to wg mnie jest to zbędny gadzet

  • 0