Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Płatności NFC gotowe do wdrożenia w UK

Płatności NFC gotowe do wdrożenia w UK

LuiN 12 Września 2008 09:30

0 0

Firma O2 Oyster, obsługująca specjalny system kart płatniczych londyńskiego transportu publicznego, oraz odpowiedzialna za karty kredytowe spółka Barclaycard pomyślnie zakończyły testy wspólnego projektu mobilnych płatności - pisze Bankier.pl

Technologia NFC (ang. Near Field Communication), wykorzystana w systemie Oyster, to stosunkowo nowy system łączności bezprzewodowej o bardzo małym zasięgu i dużej częstotliwości. Przyłożenie telefonu do specjalnego terminala funkcjonuje tu jako autoryzacja transkacji bankowej.

Przelewy realizowane za pomocą mobilnego portfela będą z założenia ograniczone do płatności poniżej 10 funtów, co przynajmniej w początkowym etapie stanowić będzie dodatkowe zabezpieczenie. Podobne formy płatności funkcjonują już od 4 lat w Japonii.
W ramach brytyjskich testów grupa 500 osób została wyposażona w Nokie 6131 i przez 6 miesięcy używała ich jako elektronicznego portfela w londyńskim metrze, sklepach i punktach usługowych. Na szeroką skalę system ruszyć ma w ciągu najbliższych 2 lat, a szczególnym celem i mobilizacją do szybkiego ukończenia prac są igrzyska olimpijskie w 2012 roku.

W Polsce również trwają prace nad wprowadzeniem systemu mobilnych płatności opartego o NFC, który jak twierdzą specjaliści, może okazać się bardzo lukratywny. Udział w inicjatywie biorą Orange, Plus, Era i Play oraz Mastercard - ten ostatni zajmie się głównie stroną techniczną realizacji transakcji. Szerzej o polskim mobilnym portfelu pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Bankier.pl     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~mirekb  2008-09-12 10:29:23  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    m pay nie bez powodu ma przydzial numeracji z uke.pewnie do testów.ciekawe jak sie 4 popisze z mobilnymi platnosciami,mobilna tv i szybkim internetem na 2012.kazdy chce dobrze,wyjdzie jak zwykle

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet