Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Płatności NFC gotowe do wdrożenia w UK

Płatności NFC gotowe do wdrożenia w UK

LuiN 12 Września 2008 09:30

0 0

Firma O2 Oyster, obsługująca specjalny system kart płatniczych londyńskiego transportu publicznego, oraz odpowiedzialna za karty kredytowe spółka Barclaycard pomyślnie zakończyły testy wspólnego projektu mobilnych płatności - pisze Bankier.pl

Technologia NFC (ang. Near Field Communication), wykorzystana w systemie Oyster, to stosunkowo nowy system łączności bezprzewodowej o bardzo małym zasięgu i dużej częstotliwości. Przyłożenie telefonu do specjalnego terminala funkcjonuje tu jako autoryzacja transkacji bankowej.

Przelewy realizowane za pomocą mobilnego portfela będą z założenia ograniczone do płatności poniżej 10 funtów, co przynajmniej w początkowym etapie stanowić będzie dodatkowe zabezpieczenie. Podobne formy płatności funkcjonują już od 4 lat w Japonii.
W ramach brytyjskich testów grupa 500 osób została wyposażona w Nokie 6131 i przez 6 miesięcy używała ich jako elektronicznego portfela w londyńskim metrze, sklepach i punktach usługowych. Na szeroką skalę system ruszyć ma w ciągu najbliższych 2 lat, a szczególnym celem i mobilizacją do szybkiego ukończenia prac są igrzyska olimpijskie w 2012 roku.

W Polsce również trwają prace nad wprowadzeniem systemu mobilnych płatności opartego o NFC, który jak twierdzą specjaliści, może okazać się bardzo lukratywny. Udział w inicjatywie biorą Orange, Plus, Era i Play oraz Mastercard - ten ostatni zajmie się głównie stroną techniczną realizacji transakcji. Szerzej o polskim mobilnym portfelu pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Bankier.pl     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~mirekb  2008-09-12 10:29:23  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    m pay nie bez powodu ma przydzial numeracji z uke.pewnie do testów.ciekawe jak sie 4 popisze z mobilnymi platnosciami,mobilna tv i szybkim internetem na 2012.kazdy chce dobrze,wyjdzie jak zwykle

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-226-179-247.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.