Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Płatności mobilne Visa dostępne na urządzeniach Apple

Płatności mobilne Visa dostępne na urządzeniach Apple

orson_dzi 10 Września 2014 10:47

4 4

Organizacja Visa potwierdziła dziś, że umożliwi świadczenie usług płatności mobilnych na smartfonach iPhone 6, iPhone 6 Plus oraz na zegarku Apple Watch.

W Stanach Zjednoczonych, a w dalszej kolejności również na innych rynkach, instytucje finansowe działające w systemie Apple Pay będą mogły włączać debetowe i kredytowe karty Visa, umożliwiając klientom dokonywanie wygodnych i bezpiecznych zakupów u wybranych detalistów - zarówno w tradycyjnych punktach handlowo-usługowych, jak i z wykorzystaniem aplikacji na smartfony.
Wejście na rynek firmy Apple to kluczowy element w układance, jaką stanowią usługi płatności mobilnych. Jest to wydarzenie o ogromnym znaczeniu dla płatności nowej generacji, potwierdzające rozmach, z jakim rozwijają się usługi mobilne i zbliżeniowe - mówi Steve Perry, dyrektor ds. płatności cyfrowych w Visa Europe.
Od czasu wprowadzenia pierwszych kart i terminali zbliżeniowych w 2007 r. organizacja Visa zawsze znajdowała się w czołówce wdrożeń płatności NFC. Obecnie w sklepach całej Europy zainstalowanych jest już ponad 1,5 mln terminali obsługujących płatności zbliżeniowe Visa - wszystkie z nich mogą również przyjmować płatności mobilne. Decyzja firmy Apple o wejściu na ten rynek odzwierciedla ogrom możliwości, jakie oferują dziś usługi płatności cyfrowych. Dzięki tej decyzji usługi zbliżeniowe będą coraz lepiej znane i coraz szerzej wykorzystywane na całym świecie. Spodziewamy się tzw. efektu aureoli, na czym skorzystają wszyscy gracze działający w ekosystemie płatności mobilnych.
Ściśle współpracujemy z firmą Apple i z bankami członkowskimi naszej organizacji w celu wprowadzenia tej nowej usługi również na rynku europejskim
- dodaje Steve Perry.

Jak narazie z listy banków współpracujących z Apple, w Polsce znajdziemy tylko Citi Bank. Kiedy i czy w ogóle usługa Apple Pay będzie dostępna w Polsce, tego nie wiadomo. Pozostaje mieć nadzieję, że nie będzie to kolejna, obok choćby Siri, funkcja, która ominie kraj nad Wisłą.

Źródło tekstu: Visa, wł     
Źródło zdjęć:

Dodaj do:

Tagi: apple | iphone 6 | visa

w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-228-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet