Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Płatności HCE w ING Banku Śląskim

Płatności HCE w ING Banku Śląskim

orson_dzi 14 Marca 2017 12:37

3 2

ing hce

ING Bank Śląski, we współpracy z Mastercard, 14 marca uruchamia w aplikacji Moje ING mobile usługę "Mastercard w telefonie", umożliwiającą zbliżeniowe płatności telefonem.




Zbliżeniowe płacenie telefonem jest proste jak w przypadku płatności kartą bezstykową - wystarczy przyłożyć telefon z wybudzonym ekranem do terminala płatniczego. W przypadku kwoty powyżej 50 zł dodatkowo na terminalu należy wpisać kod PIN karty. Klienci ING, którzy uruchomią "Mastercard w telefonie" będą mogli z niej korzystać we wszystkich sklepach i punktach usługowych, które posiadają terminale z funkcją zbliżeniową - takich urządzeń jest już 465 tys. w Polsce (ok. 90% wszystkich terminali) i ponad 6 mln na całym świecie.

Aktywacja usługi odbywa się w aplikacji Mój ING mobile. Wirtualna karta płatnicza Mastercard zostaje przypisana do danego telefonu. Aby korzystać z tego rodzaju płatności, telefon z zainstalowaną aplikacją bankowości mobilnej ING Banku Śląskiego musi posiadać system operacyjny Android w wersji 4.4 lub wyższej i mieć aktywną antenę NFC. W trakcie dokonywania płatności nie jest wymagane połączenie z Internetem. Usługa działa też bez względu na to, z usług jakiego operatora komórkowego korzysta użytkownik i jaki rodzaj karty SIM znajduje się w jego telefonie.

Źródło tekstu: ING Banku Śląskim     

Dodaj do:

Tagi: hce | ing bank śląski

w sumie: 37
  • 0

    18. ~HCE  2017-03-14 14:47:14  host: 193.8.57.13

    Ja też nie widzę takiej możliwości.

  • 0

    19. ~Pablos_  2017-03-14 15:09:33  host: d182-236.icpnet.pl

    Szczegóły konta -> zamów kartę. Ukryli to tak...

  • 0

    20. ~MreaperS  2017-03-14 15:39:55  host: 194.156.44.21

    Szkoda tylko, że do 28.12.2017r opcja jest bezpłatna, później 7zł za kartę (chyba że zrobi się płatność na kwotę 300zł/mc). Mając kartę normalną + wirtualną do HCE robi się niezły koszt.

  • 0

    21. ~jhs  2017-03-14 15:41:34  host: 155.136.18.93

    Ale wykonanie transakcji 300pln HCE zwalnia również z opłaty za plastik. Przynajmniej na razie.

  • 2

    22.  2017-03-14 15:44:04

    @Morvius - BLIK jest prosty jak drut, wchodzisz w apkę banku-> wybierasz BLIK->wyświetla Ci się kod->w bankomacie naciskasz wypłata BLIK/wypłata bezgotówkowa/wypłata IKO (w zależności od bankomatu), wybierasz kwotę ->przepisujesz kod BLIK i zatwierdzasz->w apce banku wyświetla się komunikat o wysokości wypłaty i miejscu->potwierdzasz->jakiś magik wydaje kasę z pudełka :P
    lepsze od jakichkolwiek cashbacków i noszenia karty, wymaga jedynie połączenia z netem (ale kto go nie ma dziś w smartfonie? ;)

    Dla mnie BLIK, to najszybszy i najprzyjemniejszy sposób wypłaty kasy, mając w MBanku wypłacam BLIKIEM w PKO BP, BZ WBK, mBank, Planet Cash, Euronet, ING, Alior Bank, Getin Bank, Millenium Bnk bez prowizji :)

  • 0

    23. ~MiMiMiM  2017-03-14 15:54:53  host: ip-89-200-163-093.system-net.pl

    Kartą nie można wypłacać z bankomatu, służy tylko do płatności

  • 0

    24. ~Xavi  2017-03-14 16:08:59  host: 89-68-31-246.dynamic.chello.pl

    pierwsza transakcja zrobiona, działa bez problemu!

  • 0

    25. ~.wewewe  2017-03-14 16:43:58  host: 164.77.56.30

    i znowu opłata... bez sensu >:

  • 0

    26. ~  2017-03-14 18:02:36  host: user-94-254-224-87.play-internet.pl

    A MBank IKONA MOBILNOŚCI śpi :)

  • 0

    27.  2017-03-14 18:05:12

    @26 - dokładnie, to jest jakaś żenada w ich wykonaniu. Coś pisali, że HCE będzie przed końcem 3 kwartału ale nic z tego.

  • 0

    28.  2017-03-14 19:02:43

    @26/27: Korzystam z tego w mBank i PKO już dobre kilka miesięcy, chyba ze to nie HCE...

  • 0

    29.  2017-03-14 19:38:00

    To chyba nie HCE.

  • 0

    30. ~tomek  2017-03-14 21:06:31  host: agok181.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @28 ... chyba ze to nie HCE...
    @29 ... To chyba nie HCE.
    co macie jeszcze ciekawego do napisania?

  • 0

    31. ~lalas  2017-03-15 09:08:54  host: 85.219.240.35

    wczoraj sprawdzałem i działa ;), wystarczy w telefonie miec właczone NFC i w momencie przyłożenia do terminala podświetlić ekran

  • 0

    32.  2017-03-15 09:09:39

    @ViNYL mBank nigdy nie miał i nie ma HCE, a w PKO jest ale tylko dla kart Visa

  • 0

    33. ~DziamDziak  2017-03-15 16:36:32  host: apn-46-76-233-220.dynamic.gprs.plus.pl

    Czy u was aplikacja po aktywowaniu HCE też pobiera, a wręcz pożera zasoby ram? u mnie średnia z 24h to 162 MB. Masakra jakaś, więcej niż usługi google.

  • 0

    34. ~Matt  2017-03-15 20:35:28  host: agki208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    U mnie zużycie RAM przez aplikację ING to 195MB

  • 0

    35. ~Gienek  2017-03-15 21:08:02  host: apn-95-40-2-167.dynamic.gprs.plus.pl

    Aplikacja nazywa się Moje ING, a nie Mój ING

  • 0

    36. ~  2017-03-25 15:04:51  host: 31-178-179-37.dynamic.chello.pl

    działa rewelacyjnie, opłat nie ma, płacąc telefonem powyżej 300 jest się zwolnionym za opłatę plastyku

  • 0

    37. ~windows maniak  2017-04-02 11:08:41  host: apn-95-41-224-123.dynamic.gprs.plus.pl

    Kiedy usługa na Windows 10 . Jeśli nie ,to trzeba zmienić bank , bo do systemu jestem za bardzo przywiązany.

Dodaj swoją opinię