Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Płatności bezgotówkowe w urzędach mają się coraz lepiej

Płatności bezgotówkowe w urzędach mają się coraz lepiej

msnet 18 Lipca 2017 15:53

1 0

kir logo

Przez 3 miesiące ponad 600 urzędów zgłosiło się do Programu upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej.

Program upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej jest realizowany przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową. Przez trzy pierwsze miesiące działania Programu, zgłosiło się do niego ponad 600 urzędów. Adresatami Programu są wszystkie urzędy wojewódzkie, marszałkowskie, urzędy miast i gmin oraz starostwa powiatowe. W przyszłości planuje się dołączyć Policję, dzięki czemu mandaty będą mogły być opłacane w terminalach POS.

Program z założenia wprowadza możliwość bezgotówkowego dokonywania opłat za czynności administracyjne z wykorzystaniem terminali płatniczych POS i usługi WebPOS Paybynet, w które urzędy wyposażane są bez opłat z ich strony. Żadnych opłat z tytułu realizowanych płatności nie ponoszą także klienci urzędów.
W ciągu trzech miesięcy trwania Programu, zawarto z urzędami ponad 350 umów. Terminale zostały zainstalowane w ponad 219 urzędach, natomiast usługa WebPOS Paybynet jest dostępna w 128 jednostkach administracji. W tym czasie zostało dokonanych 29 tys. płatności bezgotówkowych o łącznej wartości 3,9 mln zł. Jesteśmy zadowoleni z tych wyników - powiedział Dariusz Marcjasz, wiceprezes Zarządu KIR odpowiedzialny za Obszar Usług Kartowych i Internetowych.

Wprowadzanie płatności bezgotówkowych w urzędach jest elementem rządowego programu "Od papierowej do cyfrowej Polski". Naszą ambicją i zadaniem, zgodnie ze strategią rozwoju KIR, jest czynne uczestnictwo w pracach związanych z podnoszeniem poziomu cyfryzacji kraju - dodał Dariusz Marcjasz.

Partnerem społecznym Programu jest Fundacja KIR na rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium, która jest odpowiedzialna za upowszechnianie i promocję Programu oraz współpracę z partnerami w zakresie jego finansowania.

Zobacz: Polacy polubili płatności natychmiastowe Express Elixir

Źródło tekstu: CCG     

Dodaj do:

Tagi: ministerstwo rozwoju | kir

w sumie: 4
 • 0

  1. ~Krz  2017-07-18 16:42:11  host: user-94-254-144-147.play-internet.pl

  Chodzi o płatności iko czy zwykle karty?

 • 0

  2.  2017-07-18 20:33:18

  Ciekawe tylko czy w pl to się będzie praktykowało dobrze.

 • 0

  3. ~  2017-07-18 23:45:49  host: 109.231.17.135.koba.pl

  A kto płaci prowizję? Z tego co wiem to osoba płacą bezgotówkowo, bo opłata nie może być niższa, ze względu na prowizję. Mnie to nie grzeje...

 • 0

  4.  2017-07-19 00:06:33

  @1, Krz - terminale POS obsługują przede wszystkim karty płatnicze.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-96-198.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet