Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Płatność za aplikacje z rachunkiem telefonicznym

Płatność za aplikacje z rachunkiem telefonicznym

Q! 17 Lipca 2009 12:15

0 0

Już niedługo Google udostępni w swoim sklepie Android Market możliwość odpłatności za pobrane treści wraz z rachunkiem telefonicznym - informuje serwis CNET. Jako pierwsi z możliwości tej skorzystają klienci amerykańskiej sieci T-Mobile.

Do tej pory Android Market umożliwiał dokonywanie płatności jedynie za pomocą karty płatniczej. Oznaczało to, że część klientów nie posiadająca tego środka płatniczego nie miała możliwości korzystania z pełnej oferty mobilnego sklepu. Już wkrótce ma się to zmienić dzięki możliwości dokonywania odpłatności za pobrane aplikacje wraz z miesięcznym rachunkiem telefonicznym.
Taka opcja ma być po raz pierwszy dostępna wraz z premierą kolejnego telefonu z systemem Android na pokładzie - T-Mobile myTouch 3G. Pozostali użytkownicy mobilnego systemu od Google będą musieli zaczekać na aktualizację oprogramowania swoich urządzeń.

Warto zauważyć, że już wcześniej m.in. Nokia Ovi Store udostępniła opcję odpłatności za zakupione treści wraz z rachunkiem operatora, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Taki model biznesowy jest zgodny z niedawnymi obserwacjami Nokii która zauważyła, że zaoferowanie możliwości odpłatności za aplikacje mobilne wraz z rachunkiem operatora powoduje wzrost ich sprzedaży o kilkadziesiąt i więcej procent. Więcej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Cnet, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~joshua  2009-07-17 23:17:31  host: apn-77-112-17-48.dynamic.gprs.plus.pl

    ciekawe czy google zamierza obciążać w ten sposób użytkowników, którzy mają w swoich telefonach poinstalowane płatne aplikacje które pobrali z internetu a później zainstalowali na swoich telefonach

  • 0

    2. ~tomek  2009-07-18 19:23:02  host: inet20909nc-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    u nas już to jest... xD

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-255-17.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet