Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Platforma reklamowa Phorn zgodna z prawem

Platforma reklamowa Phorn zgodna z prawem

sirmark 19 Września 2008 10:52

0 0

Rząd Wielkiej Brytanii wystosował do Komisji Europejskiej pismo, w którym zapewnił, że platforma reklamowa analizująca zachowania użytkowników firmy Phorn nie narusza żadnych przepisów i działa w zgodzie z brytyjskim, jak i europejskim prawem. - pisze heise-online.

Kontrowersyjny system analizuje cały ruch sieciowy u klientów współpracującego z nią providera i na podstawie zebranych danych określa indywidualne (a zdaniem dostawcy anonimowe profile), które umożliwiają lepsze dotarcie reklamy do konkretnych użytkowników. System został przetestowany na tysiącach nieświadomych klientach British Telecom. Oprócz firmy BT również tacy dostawcy Internetu jak Virgin Media i Talk Talk wyrazili zainteresowanie tym narzędziem.
Brytyjskie ministerstwo podkreśla, że w przyszłości platforma Phorm będzie musiała w jasny sposób informować użytkowników, iż są śledzeni, a także dawać im możliwość odłączenia się od systemu. Ponadto ministerstwo twierdzi też, że profile tworzone przez platformę są opatrywane jedynie numerem, a nie danymi osobowymi użytkownika. Pisemna odpowiedź, która zdaniem brytyjskim mediów została opublikowana tylko fragmentarycznie, zostanie teraz zbadana przez KE od strony prawnej. Media zauważyły, że w opublikowanym fragmencie ministerstwo nie odnosi się do zarzutów komisji dotyczących nieinformowania użytkowników o prowadzeniu wspomnianych testów i braku możliwości rezygnacji z udziału w nich.

Źródło tekstu: heise-online     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2008-09-19 13:03:22  host: aaxe142.neoplus.adsl.tpnet.pl

  No i co macie do powiedzenia prześmiewcy paranoików? Dalej twierdzicie, że informacji o waszym życiu nie da się spieniężyć w majestacie prawa, bez waszej wiedzy i zgody?

 • 0

  2. ~Gal  2008-09-19 13:42:34  host: hff170.internetdsl.tpnet.pl

  Prawo wszystko uzasadni pod warunkiem, ze pojawi sie zysk. Straszne czasy.

 • 0

  3.  2008-09-19 19:27:52

  "PhorN" (słowo z tytułu) czy "PhorM" (ostatnie słowo z 1 linijki 3 akapitu)? Błąd czy zamienność?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-2-123.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet