Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Platforma Horizon dostępna dla wszystkich w sieci UPC

Platforma Horizon dostępna dla wszystkich w sieci UPC

orson_dzi 15 Stycznia 2015 14:19

0 0

UPC Polska wprowadza do komercyjnej sprzedaży Horizon. W ramach platformy klientom udostępniony zostanie dekoder, który łączy w sobie telewizję, Internet i telefonię.



W grudniu ubiegłego roku UPC zaprosiło wybraną grupę lojalnych klientów, który jako pierwsi mogli skorzystać i poznać zalety nowej platformy telewizyjnej. Od dziś platforma Horizon jest dostępna komercyjnie dla wszystkich zainteresowanych, znajdujących się w zasięgu sieci UPC. Horizon dzięki jednemu urządzeniu pozwala na korzystanie z telewizji, Internetu i telefonu UPC. Platforma oferuje wiele nowych funkcji w tym między innymi możliwość nagrywania do czterech programów jednocześnie, zdalne nagrywanie za pomocą aplikacji Horizon Go, a także dostęp na ekranach TV do mediów społecznościowych, takich jak Facebook, YouTube i Twitter. Platforma Horizon sama uczy się, co klient lubi oglądać i oferuje personalizację proponowanych treści na podstawie preferencji klienta/ Pilot dekodera wyposażony jest w klawiaturę QWERTY ułatwiającą korzystanie z aplikacji internetowych na ekranie telewizora oraz wyszukiwanie. Komunikuje on się za pomocą technologii radiowej, a zatem nie musi być skierowany bezpośrednio w stronę dekodera. Dodatkowo - dzięki aplikacji Horizon Go - klienci mogą oglądać telewizję na wielu urządzeniach mobilnych jednocześnie.




Dla nowych klientów usługa dostępna będzie w promocyjnej cenie od 149 zł w pakiecie Horizon Select, zawierającym oprócz telewizji usługę dostępu do internetu o szybkości do 120 Mb/s, a także bibliotekę MyPrime Filmy i Seriale oraz aplikację Horizon Go, która umożliwia dostęp mobilny na wielu urządzeniach jednocześnie. W przypadku pakietu trzech usług (Internet, telewizja, telefon z nielimitowanymi połączeniami do sieci stacjonarnych) ceny zaczynają się od 159 zł. W ramach trwającej promocji, każdy z pakietów przez pierwsze 3 miesiące jest o połowę tańszy.

UPC Polska to piąta spółka Liberty Global, która wprowadziła na rynek platformę Horizon. Korzystać z niej mogą również mieszkańcy Holandii, Niemiec, Irlandii i Szwajcarii.

Źródło tekstu: UPC     

Dodaj do:

Tagi: horizon | horizon tv | upc

w sumie: 20
  • 0

    1. ~bolo  2015-01-15 14:38:33  host: 46.205.22.168.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    zamiast tego niech zabiorą się za internet wifi> mIałem 30 mbs na wifi było 25 mbs potem miałem 60 mbs na wifi 30 mbs a teraz mam niby 120 mbs a na wifi 39 mbs

  • 0

    2. ~zdzich  2015-01-15 14:43:13  host: adlc141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A kiedy w końcu UPC-Wi Free dla klientów biznesowych a? Obiecują obiecują, a jak nie działało tak dalej nie działa!

  • 0

    3.  2015-01-15 14:54:31

    3: U indywidualnych też zwykle nie działa, więc nie masz czego żałować. Na forach piszą, że dekoder jest niestabilny, więc ponoć póki co nie warto.

  • 1

    4.  2015-01-15 15:03:26

    @1 a ile masz po kablu ?? Moze *** antene masz w kompie/urzadzeniu koncowym. U mnie 60Mbit daje na tablecie pc z dobra karta wifi 55-59Mbit w tym samym pokoju ok 20m2 na koncu domu 10m dalej przez 3 sciany daje 20-30Mbit a przez sufit 15-20Mbit. Po kablu idzie stabilne 60Mbit/6Mbit D/U. Za to drugi tablet ledwo co do 20Mbit sie rozpedza pod AP UPC.

    Horizon Go bardzo dobrze dziala mi po sieci UPC, gorzej juz po necie bezprzewodowym i to bez znaczenia czy po 3G czy 4G. Czasem mimo stabilnego sygnalu 20Mbit zdarzaja sie przycinki mimo, ze sam obraz jest w jakims niskim bitrate puszczony rzedu 300-500kbit. No i nie ma czesci programow jesli nie idzie przez siec UPC :/ , ale to akurat jest zrozumiale.

  • 0

    5. ~zdzich  2015-01-15 15:09:24  host: adlc141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @1 Tak jak napisał @4 zaopatrz się w dobrą sieciówkę. I wynegocjuj od nich jakiś porządny modem typu epc3928. Ja taki dostałem. Za nim stoi RT-N16, który uzyskuje publiczny ip i sam robi NAT (wszystkie inne badziewia od UPC o kant....) Łącze mam 120/20 i po kablu tyle leci. Po wi-fi na 80 się zapina. Ale tyle jest w stanie w przybliżeniu przepchnąć ASUS na alternatywnym sofcie. Od roku działa idealnie. Żadnych zwiech, braku dostępu do usług itp. Po prostu ustawione i zapomniane.

  • 1

    6.  2015-01-15 15:55:23

    @ 1 brawo,Pokaż mi modem inny gdzie po wifi na modemie 2,4 ghz max po wifi leci do 40 w ,przełącz swój modem z Upc na 5 GHZ , to wtedy leci nawet ok 100 z 120Mb/s po kablu ,polecam trochę poczytać niż pisać ....

  • -1

    7. ~  2015-01-15 17:28:21  host: 87-206-222-70.dynamic.chello.pl

    Do abonamentu UPC za 149 zl dodaj 30 zl opłaty rtv razem 197zl.Dziekuje postoje.

  • 0

    8. ~marcellove  2015-01-15 18:08:01  host: user-46-113-159-65.play-internet.pl

    @7 Od kiedy 149+30=197????Radze wrócić do materiału z podstawówki i rozpocząć dodawanie od liczydła.

  • 0

    9. ~Jacek  2015-01-15 18:12:54  host: 87-206-222-70.dynamic.chello.pl

    @8 przepraszam powinno byc 179.ostry jestes jak tani scyzoryk.

  • 0

    10. ~marcellove  2015-01-15 18:33:32  host: user-46-113-159-65.play-internet.pl

    @9 179pln to jeszcze nic.Ja przez 2 lata płaciłem lokalnej kablówce 215,99pln za pełen pakiet tv oraz internet 10mb/s.Po tym czasie poszedłem po rozum do głowy i zrezygnowałem.Dziś mam internet od Play w technologii LTE za darmo oraz telewizje dvb-t bez opłat.Po prostu odetchnąłem finansowo po tym posunięciu.

  • 0

    11.  2015-01-15 19:29:52

    Horizon (dekoder) był już dostępny od 1 grudnia dla wszystkich. Trzeba było zadzwonić do D.U.K. i o niego poprosić.
    Ja tak zrobiłem i trochę żałuję. Dekoder cały czas pracuje na fabrycznej wersji softu 0.10.182 a więc jak widać nie jest to dalej beta. Do tej pory nie wyszła ani jedna aktualizacja a błędów w sofcie jest tyle, że głowa mała. Wystarczy poczytać na forum poświęconym UPC.

  • 0

    12. ~Aen21  2015-01-16 04:20:15  host: apn-95-41-205-149.dynamic.gprs.plus.pl

    Oni niech najpierw popracują nad himerycznymi konsultantami którzy kłamią oszukują i są mega nie dojebani na umyśle.... Tyle w temacie dziadowskiego upc

  • 0

    13. ~  2015-01-16 08:36:39  host: 195.200.212.13

    @10 to się ciesz z tej "wolnosci" bo zaniedługo kazdemu dopier....abonament RTV nawet jak ktos nie ma i nie chce TV :/ Mam nadzieje,że tym razem też dojdziesz po rozum i wyjdziesz ( nie tylko ty )na ulice aby się sprzeciwić okradaniu :/

  • 0

    14. ~KDT  2015-01-16 10:50:45  host: 89-76-219-108.dynamic.chello.pl

    @13 - nie wszyscy mają dzieci, a płacą na oświatę; nie wszyscy są okradani, a płacą na policje - jak dla mnie abonament powinien zniknąć na rzecz dopłaty z budżetu państwa na określone cele medialne...
    Co do UPC, właśnie zmienia listę kanałów, ale za cholerę nie można na ich stronach namierzyć infa, co znika, a co dają nowego...

  • 0

    15. ~eMJay  2015-01-16 10:59:32  host: 85.219.162.34

    @14 Znika religia tv a dodają kolejny kanał muzyczny. Info o tym dostałem pocztą.

  • 0

    16. ~KDT  2015-01-16 12:40:53  host: 89-76-219-108.dynamic.chello.pl

    Dzięki @15, może jeszcze dojdzie do mnie list, bo na razie to dostałem luzem ksero z enigmatyczną informacją o zmianach.

  • 0

    17. ~rymi  2015-01-16 13:11:27  host: psyche.cst.tpsa.pl

    16: zajrzyj na forum media swiat do dzialu upc - masz wszystko co sie da o UPC. Ludzie masowo rezygnuja przy okazji znikniecia religi.tv, aby ugrac taniej/lepiej/szybciej uslugi UPC po wyslaliu wypowiedzenia i kontakcie z Dzialem Utrzymania Klienta

  • 0

    18. ~Coxxi  2015-01-16 14:50:32  host: 89-65-238-172.dynamic.chello.pl

    @17 zawsze tak było. Ja nigdy inaczej nie załatwiałem i zawsze coś ugrałem w dziale utrzymania klienta. Jutro przechodzę na ten nowy dekoder, zobaczymy jak to będzie.

  • 0

    19. ~jp176  2015-03-10 19:55:47  host: 89-70-39-44.dynamic.chello.pl

    Horizon to najgorszy syf jaki moze byc nie polecam nikomu

  • 0

    20. ~arixx  2015-04-20 13:00:21  host: s182.supermedia.pl

    ja mam i jestem zadowolony. Na rynku wkoncu cos nowego, wiadomo wady ma jak wszystko co nowe, ale i tak lepsze to niz ten syf co miałem w vectrze zaproponowany

Dodaj swoją opinię