Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plany rządu: koniec ulgi na Internet

Plany rządu: koniec ulgi na Internet

Q! 18 Listopada 2011 15:34

0 0

Podczas wygłoszonego w Sejmie expose, premier Donald Tusk przedstawił plany swojego rządu na najbliższe kilka lat. Wśród proponowanych zmian znajduje się m.in. likwidacja ulgi podatkowej na Internet, również ten mobilny.

Proponowane zmiany spowodują, że nie będzie możliwy odpis podatku na Internet zarówno stacjonarny, jak i mobilny. W tym drugim przypadku dotyczył on usług dedykowanych, czyli dla kart przeznaczonych tylko do tego celu.




W ten sposób rząd chce znaleźć oszczędności, które w ciągu 4 lat mają sięgnąć nawet 1,5 mld zł. Nowe przepisy prawa mają wejść w życie najwcześniej w 2013 roku.

Przypomnijmy, że ulga na Internet została wprowadzona w 2005 roku. Od 1. lipca tego roku podatnicy mogą odliczać od dochodu wydatki poniesione z tytułu użytkowania Internetu w lokalu będącym miejscem ich zamieszkania. Ich wysokość to 760 zł w ciągu roku.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 93
  • -1

    131.  2011-11-20 16:58:55

    #119. Usuwamy komentarze, ktore sa niezgodne z zasadami, oraz te nie majace zwiazku z tematem newsa. Smietnik w komentarzach nie jest nam potrzebny.

  • 0

    133. ~  2011-11-20 17:24:51  host: aftv153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    freem kosi konkurencje nowo oferto a witek śpi

  • 0

    135. ~  2011-11-20 18:55:13  host: z20-11.opera-mini.net

    do 133: czym niby freem kosi konkurencję? ja patrzę na oferte freem i nic nadzwyczajnego nie widze

  • 0

    136. ~  2011-11-20 19:09:32  host: aftv153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w poniedziałek nowa oferta , rewolucjia na rynku telecomunikacyjnym

  • 0

    138. ~  2011-11-20 19:38:16  host: 83.218.104.106

    do 136: dokładnie - daj jakieś szczegóły albo zamilknij...

  • 0

    139. ~  2011-11-20 19:52:31  host: aftv153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    za darmo siec bez zadnych warunkow glos i sms i mms inne polaczenia i sms 11gr

  • 0

    140. ~  2011-11-20 19:54:28  host: 83.218.104.106

    do 139: darmowa sieć pewnie za reklamy...??

  • 0

    141. ~  2011-11-20 19:56:30  host: 83.218.104.106

    co do smsów za 11gr to żadna rewolucja nie będzie z tego (przyjmując że to napisałeś jest prawdą) bo np play fresh ma 9gr za smsa do wszystkich polskich sieci

  • 0

    142. ~Słoneczny  2011-11-20 20:08:17  host: 87-207-193-15.dynamic.chello.pl

    Już tu kiedyś przestrzelili z RBM. Miało być 20 groszy do wszystkich i nic się nie sprawdziło. Nie dajcie się nabrać na te pseudo przecieki. Plus nie obniża cen, plus tylko równa do pozostałych ofert.

  • 0

    143. ~  2011-11-20 20:08:22  host: p15-03.opera-mini.net

    Popieram jojo że wszystko powinno być darmo...na początek. Później powinni nam płacić za korzystanie z usług

  • 0

    144.  2011-11-21 00:42:43

    ktos zapomina o jednym. w 2005 roku 6mbit w TP kosztowalo 208zl na 12 miesiecy z limitem 50GB, dzisiaj za 6mbit w TP placi sie srednio 55zl bez limitu. te odliczenia mialy sens gdy internet byl drogi. dzisiaj dostep do internetu mozna miec za darmo (aero2). 1mbit mozna miec za srednio 40zl i to w TP. owszem, moze byc taniej i nie neguje tego. ale i tak nie jest tak drogo jak bylo.

  • 0

    145. ~jackii  2011-11-21 12:46:48  host: rybka053.fucio.net

    Mnie osobiście nie przeszkadza likwidacja ulgi na Internet. Po prostu od przyszłego roku rezygnuję z faktur od mojego operatora. Tak mi się nie opłacało bo oferowana zniżka za brak faktury (15%) była mniejsza niż odliczenie, teraz się to zmieni i zbyt wiele nie dołożę :)

  • 0

    146. ~DAD  2011-11-21 15:00:26  host: 178.183.133.111.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Ilu z Was głosowało na PO?Ilu z Was nie głosowało?

  • 0

    148. ~zlatan  2011-11-21 15:42:20  host: axd178.internetdsl.tpnet.pl

    wolę zabranie ulgi na Internet niż podwyżkę składki rentowej, podatków do 24 % i wzrostu akcyzy. Powinni zmniejszyć liczbę posłów do 150, znieść Senat, zamknąć IPN I CBA oraz opodatkować kościół.

  • 0

    149. ~  2011-11-21 16:35:32  host: t19-12.opera-mini.net

    147 żebranie nie powinno być opodatkowane, po co też mamy najpierw dawać (bo rozumiem że chcesz jak teraz )a później odbierac? bez sensu. Przede wszystkim prawa rzymskie wystarczyło by dostosować do 21w a resztę, te szafy ustaw spalić. Każda regulacja słuzy tym co mają w tym jakiś interes a za wszystko płaci zwykły człowiek.

  • 0

    150. ~  2011-11-21 16:36:34  host: t19-12.opera-mini.net

    *do 148

  • 0

    151. ~  2011-11-21 17:54:33  host: 77-253-43-188.adsl.inetia.pl

    145 - jako że się pochwaliłeś hostem i oferowaniem neta na lewo za 15% zniżki to pewnie skarbówka się dobierze do twojego operatora

  • 0

    153. ~Słoneczny  2011-11-26 09:58:00  host: 87-207-193-15.dynamic.chello.pl

    @152 Widzisz ty co jeszcze zza tego monitora, poza czubkiem własnego nosa?

  • 0

    154. ~OLO  2011-11-28 09:39:47  host: host-81-190-228-82.wroclaw.mm.pl

    @153 tak ten koleś 152 widzi to jak rudy z Pawlakiem rżną naiwnych jak im sie podoba. Teraz łyso przyznać się niektórym że głosowali 4 lata temu na PO i że poprali tych oszustów teraz ... niech więc płacą i płaczą skoro dali się omamić przez media i ich PR :-)

  • 0

    155. ~skromny jestem  2011-12-05 04:33:55  host: user-31-175-198-194.play-internet.pl

    Ja nie głosowałem nigdy na PO ani na jej wcześniejsze wcielenie UW i mi ten odpis z internetu na nic. To dobre dla bogaczy którzy wybierali najdroższe opcje internetowe.

Dodaj swoją opinię