Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plany Netia Mobile

Plany Netia Mobile

WitekT 27 Kwietnia 2005 12:13

0 0

Przetarg o nowe częstotliwości Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty ma rozstrzygnąć do 9 maja. Wystartowało w nim pięć firm: trzej obecni operatorzy - Plus, Era i Idea - oraz hongkoński koncern Hutchison Whampoa i spółka Netia Mobile.

Tylko zwycięstwo którejś z dwóch ostatnich firm umożliwiłoby budowę czwartej sieci komórkowej i zaostrzenie konkurencji.

Jeśli przetarg wygrałaby Netia Mobile, wsparłby ją fundusz inwestycyjny Novator, za którym stoi najbogatszy Islandczyk Thor Bjorgolfsson. Ich celem jest 20% udziału w rynku w ciągu czterech-pięciu lat, przy założeniu, że działa czterech operatorów z własną infrastrukturą. Taki udział w rynku to minimum, by inwestycja się zamykała. Pierwszy zysk roczny mógłby się pojawić w zbliżonym czasie. Grupa ma też porozumienie ze szwedzkim operatorem Tele2, który na bazie nowej sieci mógłby świadczyć usługi jako wirtualny operator atakujący rynek masowy, podczas gdy Netię najbardziej interesuje rynek biznesowy (aż 73% z 897 mln zł jej ubiegłorocznych przychodów dostarczają klienci biznesowi).
Netia nie zainwestuje jednak w nowe przedsięwzięcie więcej niż 100 mln euro. Oznacza to, że jej udziały w Netia Mobile będą mniejszościowe, a karty rozdawać będzie Novator.

Komórkowa spółka ma korzystać z kredytów i finansować działalność również z rosnących przychodów. Jeśli Netia przegra przetarg, nie ukrywa, że chciałaby wynegocjować z którąś z istniejących sieci porozumienie jako wirtualny operator.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~plama  2005-04-27 22:15:00  host: 195.136.42.66

    "Netia nie zainwestuje jednak w nowe przedsięwzięcie więcej niż 100 mln euro"
    Modlmy sie zeby wygral Hutchison. Na prawde wiaze wielkie nadzieje z 3 :) Oby sie udalo.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet