Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plan tp przyjazny - oficjalnie

Plan tp przyjazny - oficjalnie

sirmark 29 Maja 2008 14:34

0 0

Telekomunikacja Polska od czerwca wprowadza do swej oferty tani abonament telefoniczny, przeznaczony dla osób w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej.

Nowy plan tp przyjazny kosztuje 18,30 zł. O ofercie pisaliśmy już w tej wiadomości.

Cena planu przyjaznego nie pokrywa kosztów świadczenia usługi. Dlatego, TP uzyskała zgodę UKE na wprowadzenie nowej oferty pod warunkiem skierowania jej do ograniczonej grupy klientów. Z nowego abonamentu mogą skorzystać wyłącznie osoby korzystające ze stałego zasiłku pieniężnego udzielanego przez Ośrodki Pomocy Społecznej (OPS), które na specjalnie przygotowanym formularzu dostarczą do TP potwierdzenie korzystania z pomocy OPS.




Dodatkowym ograniczeniem jest aktywacja planu tylko na 12 miesięcy, by ją przedłużyć należy dostarczyć kolejne potwierdzenie z OPS. Z szacunków TP wynika, że z oferty będzie mogło korzystać około 200 tys. klientów firmy.

Główne cechy planu tp przyjaznego:
- 30 minut w abonamencie na połączenia do sieci stacjonarnych i dial-up (niewykorzystane minuty przenoszenie są na jeden, kolejny okres rozliczeniowy)
- 0,16 zł za min. do sieci stacjonarnych (od godz. 20 do 8 i dni wolne)
- 0,32 zł za min. do sieci stacjonarnych (od godz. 8 do 20)
- 0,57 zł brutto za min. do sieci komórkowych (przez całą dobę)
- możliwość aktywacji neostrady tp
- rozliczanie sekundowe

Na specjalnych warunkach z planu tp przyjaznego mogą skorzystać osoby z zaburzeniami wzroku, mowy lub słuchu, którym na podstawie orzeczeń Powiatowego lub Wojewódzkiego Zespołu Orzekającego o Stopniu Niepełnosprawności, TP przyznaje 50% ulgę w opłacie abonamentowej.

Źródło tekstu: TP     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2008-05-29 14:44:11

    Mogliby tą grupę poszerzyć o emerytów i rencistów. W końcu im też się nie przelewa :(

  • 0

    2.  2008-05-29 15:01:55

    Nadal drogo- dużo taniej kupić takiej osobie, czy emerytowi prosty zwykły telefon + Nowe Orange GO. ładuje się 100zł na 5 m-cy i hulaj dusza po 18gr na stacjonarne i komórki Orange... Bez zaświadczeń, umów, pakietów i innych bzdetów. Telefon zawsze przy sobie... Jeszcze można na odległość kontrolować babci stan konta przez Orange online, ja se sama nie poradzi. Szlag mnie trafia, gdy wchodzę na Pocztę, a tam 80% emerytów z rachunkami TP w kolejce...

  • 0

    3. ~k  2008-05-29 15:05:04  host: atropos.tpi.pl

    1 Zgadzam sie w zupelnosci z toba mogliby i tych ludzi podlaczyc pod ta oferte... Ale oferta komorki jako stacjonarnego jest lepsza powiedzmy tak jak 2 mowi w Orange dotego Jablotron jako telefon w sam raz dla starszych ludzi i mozna smialo kozystac :)

  • 0

    4. ~Art78pl1  2008-05-29 15:30:21  host: dwa186.internetdsl.tpnet.pl

    Zdziercy, zdziercy, zdziercy. Jeszcze robią łaskę - i takie ograniczenia - po prostu śmieszy mnie to. Przy obecnych możliwościach, technologii VOIP można śmiało dzwonić taniej do Wujka w Ameryce na komórkę niż na stacjonarne w TP SA w tym planie taryfowym. TP jak zwykle okazało się firmą zachłanną i pazerną. Ja dawno zrezygnowalem z uslug TP. Obecnie mam tylko dostep do NETU za 30 PLN brutto i telefon na bramce sprzetwoej VOIP z wlasnym numerem telefonicznym za ktory place 0 PLN abonamentu a stawki za polaczenia krajowe mam przynajmniej kilka razy tansze nie wspominajac o polaczeniach miedzynarodowych. Wstydz się TP!

  • 0

    5. ~Agagat  2008-05-29 15:36:34  host: apn-77-112-149-35.gprs.plus.pl

    Dołączam się do grupu osób co piszą o większej grupie osób uprawnionych na rabat 50% na abonament. Cwaniacy. Powinni dać szansę wszystkim inwalidom niezdolnym do pracy. Takiemu co nie chodzi to się już nie należy? Tylko ślepy, głuchy i niemowa może mieć tani tel.(przepraszam jeśli kogoś uraziłem). Po co głuchemu lub niemowie tel. stacjonarny. Takiej osobie lepiej mieć komórkę. Prędzej się dogada poprzez sms-y.

  • 0

    6. ~  2008-05-29 15:42:59  host: krajan.fm.net.autocom.pl

    A ja jeszcze raz powiem, ten abonament wprowadzaja aby zlikwidować socjalny i aby ludzie nie mogli brac socjalnego + internetu np. z netii

  • 0

    7. ~mirekb  2008-05-29 15:51:33  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    poczekam na regulamin i cennik ale warunki pewnie będa trudne do spełnienia dla grupy docelowej i czasochłonne wiec im mniej tym lepiej.dla FT.BSA tez na tym sie nie zalozy bo to sprzeczne z projektem:jak biedny to po co mu net jak twierdzi ze nie ma za co placic,ale gdyby mi sie odwidzialo(np5 w totka) mogę wziac net ale TYLKO neo..w sumie lepsze to niz nic

  • 0

    8.  2008-05-29 16:02:14

    Z jednej strony to źle, bo zlikwidują abonament socjalny, na którym można było mieć Internet od konkurencji w ramach BSA. Z drugiej strony wyjść może dobrze, bo skoro trzeba będzie płacić standardowy abonament to opłaci się wziąć pakiet telefon+internet u konkurencji bo taniej wyjdzie niż za to samo w TP. Takim cudem np. wiele osób skorzysta z LLU w Netii :)

  • 0

    9.  2008-05-29 16:04:07

    Co jak co, ale tani telefon komorkowy (no dobra, trzeba go jeszcze ladowac, co wymaga pradu... - racja) za 100 zl + 4 x doladowanie MobilKinga za 10 zl (czyli okolo 140 zl) to tansza - a dodatkowo MOBILNA alternatywa dla takiego rozwiazania. No, ale nie chodzi tylko o warunki finansowe - tutaj jeszcze mozna dorzucic (DROGA - jak na warunki biednych ludzi) neostrade, ilosc minut jest jednak wieksza i dodatkowo stawki nizsze. Tylko, ze pomijajac czesc (nie wszystkich) starszych ludzi, wszyscy inni beda pisac o wiele bardziej oszczedne SMSy i poprzez to wyjda 'na swoje'... Mam wobec tego pytanie - kiedy TP planuje przestac sprzedawac plan socjalny ? Bo jesli bede mial aktywowac drugie lacze, to wolalbym wiedziec zawczasu :)

  • 0

    10.  2008-05-29 16:05:20

    Dodatkowo, jeśli ktoś będzie chciał obniżyć abonament telefoniczny bo mniej korzysta z telefonu, a nie będzie posiadał Internetu, to nie mając takiej możliwości po prostu z rezygnuje z usług tej firmy. Sami sobie zrobią tak, że będą musieli bardziej postarać się w przyszłości o klienta :D

  • 0

    11. ~nick  2008-05-29 16:05:26  host: cbs110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Przecierz to spowoduje że trzeba bedzie sobie skombinowac zaswiadczenie z MOPS.

  • 0

    12. ~kwistas  2008-05-29 16:37:05  host: w3cache.wignet.pl

    UKE a niby dlaczego to ma być to wąskiej grupy osób??? przecież UKE chce żeby było jak najtaniej, a tutaj takie zaskoczenie.

  • 0

    13. ~kwistas  2008-05-29 16:38:51  host: w3cache.wignet.pl

    na to wygląda ze pani prezes UKE chce na siłę udupić TP.

  • 0

    14. ~AnikA  2008-05-29 16:55:07  host: 212.160.172.70

    @7: a kto Ci zabroni BSA brać na porzyjaznym? nie ma takich zastrzeżeń i nie mogą być wprowadzone

  • 0

    15. ~niki  2008-05-29 17:01:05  host: bfm243.neoplus.adsl.tpnet.pl

    co dalej z planem socjalnym? Czy osoby posiadające plan socjalny będą musiały "przejść" na jakiś inny? Witku- mógłbyś o tym napisać jako osoba najlepiej poinformowana

  • 0

    16. ~do 8 Biotyt  2008-05-29 17:40:45  host: beu117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    może i wezmą telefon + internet od netii ale jak znam życie netia podniesie cenę swojego najtańszego abonamentu po przecież nie będzie miała konkurencji w postaci socjalnego tp niestety :(

  • 0

    17.  2008-05-29 18:14:40

    16: Nie podniosą, bo kto to kupi wtedy? Muszą zaoferować niższą cenę by przejmować klientów lub lepsze warunki w podobnej cenie.

  • 0

    18. ~do Biotyta  2008-05-29 18:40:41  host: bea54.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zobaczymy jak będzie :) zastanów się, że jak zlikwidują abonament socjalny w tp za 28,06zł to następnym według ceny jest dopiero 60 minut za darmo czyli do zapłata 50zł !! Mało kto będzie miał abo przyjazny w tp za 18,3zł...Netia wprowadzi abo za np 39zł i wszyscy będą szczęśliwi :)

  • 0

    19. ~ZICO  2008-05-30 20:51:02  host: inet20909na-1.eranet.pl

    Ten nowy abonament TP-sy jest bez sensu skoro skorzystać z niego może tak mało osób i w dodatku przy takich obostrzeniach. Ja mam ERĘ DOMOWĄ, płacę 20zł miesięcznie, mam w tym 60 minut na stacjonarne i nie muszę przekonywać ERY o tym czy zarabiam dobrze, czy pobieram zasiłki pieniężne. Jeśli TP-sa ma zamiar stosować takiego rodzaju "ułatwienia" wobec osób o najniższych dochodach to pewnie każda z tych osób będzie wolała kupić sobie na giełdzie Nokię 3310 za 30 zł i starter pre-paid, bo i tak ich to taniej wyjdzie.

Dodaj swoją opinię