Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plan sprzedaży resztówki TP do końca marca

Plan sprzedaży resztówki TP do końca marca

WitekT 25 Lutego 2008 13:08

0 0

Do końca marca zespół powołany przez Ministerstwo Skarbu Państwa ma wypracować sposób sprzedaży resztówki akcji Telekomunikacji Polskiej.

Spotkałem się z przedstawicielami France Telecom. Został powołany zespół, który będzie dyskutował, co z resztówką i przyszłością TP. Do końca marca ma zostać wypracowany sposób sprzedaży tej resztówki, bo jest wola z mojej strony, aby tę resztówkę sprzedać - powiedział minister skarbu Aleksander Grad.




Wcześniej przedstawiciele MSP informowali, że sprzedaż resztówki akcji telekomu zaplanowana jest na 2009 rok. Ma się to odbyć za zgodą Rady Ministrów, a nie poprzez ogłoszenie przetargu czy zaproszenia do rokowań.

Resort skarbu ma obecnie 4,05% akcji TP. Główny akcjonariusz TP jest France Telecom, który ma 48,58%. Francuzi wielokrotnie potwierdzali chęć zakupu resztówki, która pozwoliłaby im przekroczyć 50% udziałów w telekomie, jednak z informacji docierających do mediów wynika, że dotychczasowe oferty przedstawiane od kilku lat nie zadawalały ministerstwa. W grę wchodzi kwota nawet powyżej 1 mld zł.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~mirekb  2008-02-25 13:33:59  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    jak sadzicie:co sie stanie z cena akcji tp po tym jak panstwo sprzeda reszte i FT będzie mial ponad 50%??

  • 0

    2.  2008-02-25 13:34:59

    Super widac PO chce aby France Telekom mialo calkowita kontrole nad TPSA bo bedzie miec ponad 50% akcji. PIS wracaj do rzadzenia!!!

  • 0

    3. ~  2008-02-25 13:40:18  host: 193.164.157.81

    FT ma aktualnie 48,58 proc. akcji TP, a Skarb Panstwa 4,05 proc.

  • 0

    4.  2008-02-25 14:08:22

    Czemu FT nie dokupi sobie tych 2 czy 3 % na gieldzie, skoro mialoby im zależeć na przekroczeniu 50% ?

  • 0

    5.  2008-02-25 14:12:45

    Widocznie skarb państwa nie chce płacić kar do skarbu państwa:) Teraz szeryf będzie miał czyste sumienie nakładając kolejne kary na TP. I łatwiej będzie to podzielić:)

  • 0

    6.  2008-02-25 14:23:17

    SSlaus: bo wtedy musiałaby ogłosić wezwanie na wszystkie pozostałe. A przy tej resztówce nie musi.

  • 0

    7.  2008-02-25 14:24:24

    3: fixed, dzięki!

  • 0

    8.  2008-02-25 14:25:46

    saturnv: PiS też miał plany sprzedaży resztówki - więc o co Ci chodzi?

  • 0

    9. ~znawca  2008-02-25 14:57:40  host: atropos.tpi.pl

    TPSA chce pozbyć się ogryzka. Ogryzki z reguły wyrzuca się na śmietnik :)

  • 0

    10.  2008-02-25 14:58:06

    WitekT nie przejmuj się synek sobie wybija do łba że za PiSu było lepiej. Taaa było lepiej kaczory robiły wstyd na całą Europę, głupie ustawy, ministrowie co nie mieli pojęcia co robią. PiS dziękujemy wam za zrobienie z Polski wiochy zabitej dechami. PiS-owi już dziękujemy i nie chcemy więcej!!! :P

  • 0

    11. ~NIE POpapraniec  2008-02-25 17:28:32  host: staticline13501.toya.net.pl

    A myślałem że na tym portalu nie będzie polityki a tu jakiś fanatyk POpaprajców zionie nienawiścią do wszystkiego co patriotyczne i polskie w myśl zasady im gorzej tym lepiej !!!

  • 0

    12. ~ttt  2008-02-25 17:33:24  host: ip-157-25-241-101.multimo.gtsenergis.pl

    WitekT. Szkoda, że wortal Telepolis wskutek wypowiedzi 2, 10, 11 staje się podobny do Onet-u. Niestety w innych wątkach podobnie. Smutne to.

  • 0

    13.  2008-02-25 17:49:33

    Jak by co nie jestem fanatykiem PO. Ale pisu to nie trawie w każdej kwestii...

  • 0

    14.  2008-02-25 17:55:32

    "NIE POpapraniec" jestem patriota a TPSA i tak już nie jest państwowe tak jak prawie wszystko za czasów Lecha W. zostało wszystko sprywatyzowane. Ale nie mam zamiaru tutaj o polityce pisać bo i tak się znajdą "patrioci pis" :))

  • 0

    15. ~MZ  2008-02-25 19:15:22  host: azp213.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wcale nie jestem pewny czy, przy obecnej polityce UKE, FT będzie miało zamiar wywalać tyle kasy za Tepse. Mając taki % akcji i tak robią co chcą.

  • 0

    16. ~  2008-02-25 19:59:52  host: cig105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jestem ciekaw jak ta sprwa sie potoczy, w ogole w okol TP sporo ciemnych chmur, co wykorzystuje konkurencja. Cenowo TP niestety nie jest w stanie konkurowac ze spolkami typu Netia, wiec jednak ubywa klienteli..

Dodaj swoją opinię