Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plan socjalny tp nie narusza konkurencji

Plan socjalny tp nie narusza konkurencji

sirmark 15 Lutego 2007 12:43

0 0

Wyroki sądowe potwierdzają, że Telekomunikacja Polska może oferować tani abonament, w którym występuje ograniczenie możliwość korzystania z usług innych operatorów poprzez prefix.

Sytuacja ta nie podoba się innym operatorom - Niezależnemu Operatorowi Międzystrefowemu (NOM) i Tele 2. Operatorzy pozwali TP i zarzucili jej złamanie ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (DzU z 2003 r. nr 153, poz. 1503 ze zm.). Art. 15 tej ustawy przewiduje, że czynem nieuczciwej konkurencji jest utrudnianie dostępu do rynku, np. przez działania, które mają wymusić na klientach wybór określonego kontrahenta. Firmy zażądały zaniechała blokowania abonentom wyboru innych operatorów.




Sądy nie podzieliły jednak tej argumentacji. Stwierdziły, że klienci TP nie są zmuszani do wyboru planu socjalnego i mogą go w każdej chwili zmienić. Dlatego nie może być mowy, aby TP oferująca tani abonament, jako jeden z wielu, naruszyła konkurencję.

Wyrok w sprawie NOM jest prawomocny (sygn. VIACa642/06), ale operatorowi przysługuje kasacja. Wyrok dotyczący Tele 2 (sygn. XX GC 596/05) może być jeszcze przedmiotem apelacji.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7.  2007-02-15 13:34:08

    No przecież Tele2 oferuje tańszy plan niż etepsa... dziwne, że masowo ludzie nie przenoszą ze złodziejskiej tepsuy numerów na leszy, tańszy i w ogóle...

  • 0

    8. ~Patryk Słeizi  2007-02-15 13:38:17  host: wifi-slave1.pg.gda.pl

    Zgadzam się z Rexem, ci z Tele 2 i NOM to są totalne psychole. Tak się zapędzili w korzystaniu z czyjejś infrastruktury sieci, że na każdym kroku próbują wywalczyć sobie możliwość robienia kasy za półdarmo. A swojej sieci Tele2 ani myśli budować, a to przecież bogata firma. Nic tylko po domach wypuszczają swoich ankieterów, którzy pod pozorem ankiety/sprawdzania usług TP czy innych tam śmiesznych pozorów próbują nakłonić niczego nieświadomych ludzi na podpisanie umowy o prefix. Taka to jest teraz "wolna konkurencja". A TP to chociaż nadal rozbudowuje swoją sieć. A i tak lipa, bo już są od niej sygnały, że chce zaprzestać inwestowania w nowe technologie, bo jej się to "może nie opłacać". No i trochę ma racje ta TP, bo jak tu się rozwijać, skoro zainwestuje w coś, UKE się przyczepi jej tyłka i nakarze to udostępnić innym firmom za półdarmo i klientów od TP kraść, a jak nie to kara na miliony euro, a jak nie to "Niech spadają żabojady do Żabojadolandu wpierniczać ślimaki" - cytat z niezarejstrowanej nigdzie wypowiedzi pani Prezes:)

  • 0

    9. ~  2007-02-15 13:44:28  host: wifi-slave1.pg.gda.pl

    A Tele 2 owszem "Oferuje tańszy plan niż tepsa", ale o ile? 3-4zł? Przy 50zł to już nie ma dużej różnicy te kilka zł, a co to za firma w ogóle, jakiś NOM czy Tele 2. Co za nazwy wymyślili, ciekawe skąd, pewnie od swoich marketingowców, którym płacą 5zł/h brutto.

  • 0

    10. ~dt  2007-02-15 13:47:25  host: wap.plusgsm.pl

    Nie przesadzaj ze za pol darmo. Jakos w calej unii tak jest i tam opy nie placza ze im sie nie oplaca. Oni maja problem z tym ze zarobia tylko 500mln a nie miliard na czysto. Wlo biuro nic nie powie bo samo na to pozwala.

  • 0

    11. ~andrzejtp  2007-02-15 13:55:34  host: 212.160.172.70

    jak UKE znowu nie stwierdzi ze to co tp chce zrobic spowoduje ze tele2 czy nom bedzie za malo zarabiac i zezwoli na wprowadzenie nowych 4 planow to wreszcie bedzie mala rewolucja ale znajac pania A... ktora pewnie dostaje prowizje od tele2 nie pozwoli wprowadzic nowych planow

  • 0

    12. ~andrzejtp  2007-02-15 13:55:35  host: 212.160.172.70

    jak UKE znowu nie stwierdzi ze to co tp chce zrobic spowoduje ze tele2 czy nom bedzie za malo zarabiac i zezwoli na wprowadzenie nowych 4 planow to wreszcie bedzie mala rewolucja ale znajac pania A... ktora pewnie dostaje prowizje od tele2 nie pozwoli wprowadzic nowych planow

  • 0

    13. ~and5  2007-02-15 13:59:28  host: 239.85-237-183.tkchopin.pl

    nie wiek tko tu jest debilem ale na pewno nie tele2 i nom.moze ich sposoby pozyskiwania klienta nie sa zgodne z przyjeta moralnoscia a nawet zakrawaja o granice prawa to jednak uwazam iz maja racje.wiekszosc beneficjentow tego planu to ludzie ktorzy utrzymuja ten telefon dla samego numeru a nie dlatego ze chca duzo dzwonic badz po prostu nie stac ich na wyzszy abonament. moim zdaniem juz samo drakonskie podwyzszenie oplat za polaczenie jest dosc dotkliwa KARA za zmiane na plan taryfowy socjalny a juz ograniczenie z korzystania z prefixu calkowicie zamyka dostep do wolnej konkurencji. powatpiewam iz wyrok zostal wydany bez naciskow najwiekszego operatora w polsce. swoja droga chcialem jednak zaznaczyc i powiedziec tym ktorzy tak krzycza na forum ze tpsa wiedziala ze dojdzie do uwolnienia rynku a co za tym idzie - wpuszczenie innych operatorow do swojej sieci,wiec gdy FT inwestowal w TP juz dawno wiedzial o tym fakcie ale maksymalnie go oddalal aby czerpac jak najwieksze zyski.400mln netto miesiecznie z samych abonamentow miesiecznie to bardzo duzo. jak zawsze tak i tu widac iz polska sprzedawala swoje dobra narodowe za bardzo zanizona cene.coz.mamy juz 17 lat grabiezy a ci ktorzy nami rzadzili czasami sa poszukiwani listami gonczymi .......

  • 0

    14. ~Bizon  2007-02-15 14:13:14  host: bwx130.internetdsl.tpnet.pl

    Jestem w NOMie i sobie chwale.Jest to najtańszy operator na naszym rynku. Zapraszam na ich strone. www.nom.1044

  • 0

    15.  2007-02-15 14:29:10

    9. - jeszcze niedawno to miało znaczenie... teraz to już ic nie zanaczy te kilka złotych?

  • 0

    16.  2007-02-15 14:30:28

    andrzejtp - szeryf Anna już dementowała, że nie jest tajnym agentem ani wtyką Tele2...

  • 0

    17. ~j  2007-02-15 15:32:02  host: 217.116.110.188

    UKE uruchomił Centrum Informacji Konsumenckiej Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:15 do 16:15 pod numerem telefonu 0 801 900 853 http://www.uke.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead07&news_cat_id =168&news_id=1779&layout=3&page=text

  • 0

    18. ~  2007-02-15 16:08:46  host: plus-96-101.polkomtel.com.pl

    a ja polecam prefiks 1069 http://www.plusgsm.pl/promocje/promocje_uslug/przyjazny_prefiks/

  • 0

    19. ~jass  2007-02-15 16:56:46  host: bye178.internetdsl.tpnet.pl

    Ja mam NOM i socjalny tylko że umowę podpisałem chyba w 2003 i do tej pory korzystam i jestem zadowolony.

  • 0

    20. ~  2007-02-15 18:53:19  host: gprs12.orange.pl

    TPSA oficjalnie podała, że od 15 stycznia do 14 luty 2007 z Neostrady zrezygnowało 30 tys klientów, w tym samym okresie pozyskała 60 tys klientów. http://gielda.onet.pl/0,1486805,wiadomosci.html

  • 0

    21. ~  2007-02-15 19:36:27  host: ews100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @20 W tym artykule na onet.pl są dziwne różnice w liczbach jakie podaje TPSA i Netia

  • 0

    22.  2007-02-15 20:38:43

    Dlaczego ujadacze z tego Forum nie podpierają swojego jadu do tepsy konkretami tylko domysłami?? Żałosne... Ale to takie polskie. Powiedzcie mi jedno. Skoro tepsa odsprzedaje swoje usługi po cenie 40% mniejszej to dlaczego zyski abonenta to tylko marne kilka złotych??? Gdzie jest reszta??? Czyją kieszeń napycha p. Streżyńska??? Gdzie te ogromne zyski dla KAŻDEGO klienta? Tylko poproszęo konkrety, fakty i liczby a nie jad z pyska :)))

  • 0

    23.  2007-02-15 20:39:25

    Dlaczego ujadacze z tego Forum nie podpierają swojego jadu do tepsy konkretami tylko domysłami?? Żałosne... Ale to takie polskie. Powiedzcie mi jedno. Skoro tepsa odsprzedaje swoje usługi po cenie 40% mniejszej to dlaczego zyski abonenta to tylko marne kilka złotych??? Gdzie jest reszta??? Czyją kieszeń napycha p. Streżyńska??? Gdzie te ogromne zyski dla KAŻDEGO klienta?

  • 0

    24. ~mirekb  2007-02-15 21:17:39  host: apn-99-35.gprspla.plusgsm.pl

    to nie jest tak ze Pani Ania nie lubii TP..to TP nie lubi Pani Ani,a czy placenie "jedyne"28.06pln na 30 dni za 15 rozmow rozlicznych za kazde 3 min jest uczciwe???era domowa niezle ale to nie to 20pln powinno byc i 30 min sekundowo na stacjonarne.to będzie uwolnienie rynku ze strony FRANCE TELEKOM

  • 0

    25.  2007-02-16 00:02:32

    A ja się zastanawiam czy "socjalny telefon firmowy w erze" :P za 12,20zł/miesiąc mógłby przyjmować i nadawać faksy, jeśli tak, to żegnajcie żabojady...

  • 0

    26.  2007-02-16 00:22:16

    Moim zdaniem Tele2 jest żałosne. Przecież mogliby "dać przykład" skoro płacą tepsie 25zł za abonament, mogliby zamiast zdzierania z klienta aż 42,70 i zarabiania na nim takiej góry szmalu zaproponować abonament z prefixami za 28,06: wyszliby na swoje. Dlaczego tego nie robią?! Tele2 to sk... jeszcze gorsze od żabojadów. Ja u nich mam 12 mies. umowę no i sobie dzwonię co miesiąc 60 minut plus kilka sekund. Kiedyś przyślą mi w maju jakąś fakturkę na złotówkę, to może zapłacę. A i to zrobię poleceniem zapłaty (niech oni zapłacą za przelew, a co będę ich rozpieszczać).

Dodaj swoją opinię