Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Płać albo będziesz siedział

Płać albo będziesz siedział

WitekT 30 Grudnia 2005 13:09

0 0

Brytyjski wymiar sprawiedliwości może niedługo zacząć wysyłać SMS-y, by zmusić Anglików do płacenia zasądzonych grzywien.

W kwietniu zaczyna działać powołana w tym roku Służba Egzekwowania Prawa. Skazany na karę finansową może dostać sms-a o treści płać albo będziesz siedział.
Wcześniej przeprowadzono pilotażowy projekt w hrabstwie Straffordshire - ponaglenie otrzymało 150 osób, z czego trzy czwarte zapłaciło potem karę. Zatrudniająca cztery tysiące ludzi Służba Egzekwowania Prawa będzie działać najpierw tylko na północy Anglii, potem w całym kraju. Pracownicy będą mogli przeszukiwać i aresztować tych, którzy nie płacą kar; zajmą się też tymi, którzy nie stawiają się na rozprawy sądowe.

Źródło tekstu: IAR     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet