Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PKP: strefa bez słowa

PKP: strefa bez słowa

LuiN 25 Lutego 2010 23:05

0 0

Posłowie chcą, aby w każdym pociągu powstała strefa całkowitej ciszy. W przedziałach, które ona obejmie nie będzie można telefonować, słuchać muzyki, a nawet głośno rozmawiać ze współpasażerami - podaje TOK FM.

Pomysłodawca rozwiązania to poseł Jan Rzymełka z Platformy Obywatelskiej. Jego zdaniem teraz w przedziałach panuje zbyt duży hałas, spowodowany przez głośno zachowujących się pasażerów.

Za miejsce w specjalnie oznaczonym przedziale nie trzeba by było dodatkowo płacić. Jakiekolwiek rozmowy czy słuchanie muzyki nawet w słuchawkach byłoby w nich zakazane. Strefa bez słowa nie jest niczym nowym w UE. Podobne rozwiązania stosuje się w Niemczech, Danii czy Holandii.




Paweł Ney, rzecznik PKP Intercity mówi, że pasażerowie nie zgłaszali takiej potrzeby. I podkreśla, że wciąż muszą być też takie miejsca, gdzie pasażerowie będą mogli nadal pracować na laptopach czy prowadzić rozmowy telefoniczne.

Źródło tekstu: TOK FM     

Dodaj do:
w sumie: 59
  • 1

    41. ~sta  2010-02-26 09:43:49  host: 89.228.2.226

    34@ co do kultury ludzi podrózujacych pociagami u nas i na zachodzie to nie nalezy wyciagac z tego wnioskow takich ze u nas kultura jest mniejsza. Chodzi tutaj o warunki podrózowania jak rowniez klase pociągow. Otóz jest tak ze brzydkie i obskurne miejsca przyciągaja obskurnych ludzi. Gdyby pociągi byly czyste ciche i schludne to wlasnie czystosc cisza i schludnosc peszyla by delikwenta, ktory zazwyczj sika na podloge pociagu i rzuca niedopalki gdzie popadnie i albo zachowywal by sie poprawnie albo w ogole by nie wsiadl bo czul by sie nieswojo. To tak jak z lokalem, jezeli jest czysty i przychodza tam kulturalni ludzie to nie bedzie przyciągał ment bo beda sie w nim czuli jak ryba wyjeta z wody.

  • 0

    42. ~Mike  2010-02-26 09:44:17  host: 87-205-133-107.adsl.inetia.pl

    Propagowanie faszyzmu i komunizmu jest nielegalne.

  • 0

    43.  2010-02-26 09:47:06

    #40 - Zwlaszcza Adaś Miauczyński będzie wdzieczny za tą ustawę :-

  • 0

    44. ~Alek  2010-02-26 09:47:44  host: 87-204-23-227.ip.netia.com.pl

    @42: Mike, propagowanie jest nielegalne. Ale wprowadzanie -- nie stanowi problemu.

  • 0

    45.  2010-02-26 09:48:07

    # 40 zwlaszcza Adaś Miauczyński będzie wdzięczny za taką ustawę ;-)

  • 0

    46. ~bodo  2010-02-26 09:48:55  host: 194.246.124.200

    41 nie prawda !! u mnie są nowe czyste ciche pociągi a kultury jak nie było tak nie ma !!

  • 0

    47. ~WaszkaG  2010-02-26 09:58:42  host: 94-40-61-2.tktelekom.pl

    Longman: a Ty do jakiej szkoły chodziłeś? chyba poza "takim strefom"

  • 0

    48.  2010-02-26 10:06:45

    @16 Po pierwsze naucz się czytać ze zrozumieniem. Już to pisałem, będziesz mógł słuchać muzyki- chodzi o jeden przedział. Masz wybór. Po drugie dzięki za radę, ale nie skorzystam. Seks z prezerwatywą jest jak duszenie ludzi w rękawiczkach. Coś okropnego;]

  • 0

    49.  2010-02-26 10:19:37

    Codziennie mam dojazd do pracy. Tabor kolejowy skutecznie tłumi stukotem rozmowy współpasażerów, ale z reguły cała droga w obie strony jest w milczeniu, pomimo iż są to pociągi regionalne bez przedziałów. Dużo osób pracuje na laptopach lub smartfonach, albo słucha muzyki. Jeżeli o mnie chodzi to dziwne rozwiązanie,chociaż może się sprawdzi w pociągach na długich trasach z przedziałami.

  • 0

    50. ~impassive  2010-02-26 10:24:36  host: chaos.tpnet.pl

    [42]. Komunizmu nielegalne, ale tolerowane. Nowicki i inne strony, np. kompol.org. Polskie "prawo" jest dla maluczkich, dla babci, co nie zaksięgowała 4 gr za ksero w kiosku.

  • 0

    51. ~Miron  2010-02-26 10:25:34  host: sub202-219.elpos.net

    Czlowiek z kultura jak chce rozmawiac glosno przez telefon to wychodzi z przedzialu. Burak i prostak bedzie rozmawial bez skrepowania z pelnym lekcewarzeniem , ze inni nie maja ochoty sluchac jego rozmowy. Idea jest sluszna. Bo skoro nie ma w narodzie kultury to trzeba ich uczyc przymusami (prawem).

  • 0

    52.  2010-02-26 10:32:50

    Popieram. Bardzo mnie denerwował jeden poseł z PO z którym jechałem i co chwila rozmawiał z komórki obserwując jak inni reagują na jego teksty o "rozmowach w sejmie" "spotkaniu w moim biurze poselskim" etc...

  • -1

    53. ~lord  2010-02-26 10:40:53  host: host-81-190-214-153.wroclaw.mm.pl

    ale to koleś z PO, czy wiadomo o co chodzi. Aż się boję gdy słyszę że ludzie chcą wybrać prezydenta z tej partii. Pozostaje tylko emigracja, lub kręcenie lodów z nimi :-( tragedia :-(

  • 0

    54. ~wroc  2010-02-26 10:50:45  host: 188.33.27.208

    @40: wystarczy usiąść. A zapomniałem, ze deska w PKP-WC jest tak brudna, że aby na niej usiąść trzeba ją obłożyć 10 warstwami paieru toaletowego, o który w PKP niełatwo...

  • -2

    55. ~MM  2010-02-26 10:57:15  host: cot27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jeżeli o mnie chodzi pomysł nietrafiony. Zawsze słucham muzyki w pociągu przez słuchawki dokanałowe i nie wiem dlaczego miałbym z nich zrezygnować w "strefie bez słowa" skoro stukot pociągu jest wiele razy głośniejszy niż resztki dźwięku wydostające się z moich słuchawek. Sporadycznie rozmawiam przez telefon, max kilkanaście sekund na przekazanie gdzie jestem, kiedy przyjadę itp. I nie widzę sensu wychodzić w tym celu z przedziału bo nie dość, że zrobię więcej zamieszania to jeszcze mogę podeptać komuś niechcący nogi i bagaż... A na korytarzu również stoją ludzie i czasem nie ma gdzie wyjść. Na koniec jeszcze pytania do zwolenników tego pomysłu. Kto będzie egzekwował ciszę gdy w takim przedziale ktoś zacznie głośno rozmawiać przez telefon? No i co można robić w takim cichym przedziale oprócz spania, bo rozumiem, że przewracanie kartek książki czy gazet nie mówiąc o pisaniu SMSa również może być uciążliwe dla arystokracji, która z nieznanych przyczyn porusza się takim obrzyganym środkiem komunikacyjnym jak polski pociag...

  • 0

    56. ~bodo  2010-02-26 11:23:47  host: 194.246.124.200

    przewracanie kartek ani sms-y nikomu nie przeszkadzają ale głośne gadanie przez telefon to jakie buty powinna sobie kupić jakaś pani i śmiech na cały regulator potrafią zirytować

  • 0

    57. ~Miron  2010-02-26 11:28:31  host: sub202-219.elpos.net

    Nawet trudno sobie wyobrazic jaki chamusie jezdza PKP....Pewnego razu jechal ze mna facet w przedziale ktory 45 min glosno rozmawial jak to byl z kolega w burdelu w Warszawie na goscinnych wystepach i opisywal wszystko ze szczegolami pomimo, ze w przedziale siedzialy dwie kobiety. Facet lat okolo 55. w koncu jedna z nich nie wytrzymala i zwrocila mu uwage i dopiero do buraka dotarlo, ze to nie czas i miejsce. Innym razem jadac z WRC dosiadl sie do 'salonki' krawaciarz i cala droge prowadzil biuro maklerskie kupujac przez telefon i sprzedajac akcje.

  • 0

    58.  2010-02-26 11:40:17

    @55 Fajnie się podsumowałeś, ale i tak nie wiem czy wiesz o co mi chodzi. Smutne.

  • 0

    59. ~w.p.  2010-02-26 11:46:18  host: chello089073021153.chello.pl

    @40: oj tam - posłowie PO na pewno siusiają na siedząco

  • 0

    60. ~paolo  2010-02-26 13:39:55  host: 192.193.245.15

    to teraz pomyślmy: w osobówkach i InterRegio tego się nie da wprowadzić bo tam nie ma przedziałów, w TLK niby przedziały są ale smród goni brud a za nimi biegnie ubustwo. Zostaja więc ExIC i IC bo tam są i przedziały i jest do tego możliwośc. Teraz zastanówmy sie kto jeździ ExIC i IC? na pewno nie studenci i rozwrzeszczana młodzież bo Ci wolą się tłuc dłużej ale taniej. Otóż tymi pociagami jeżdża bodatsi studenci, starsze i bogatsze osoby i managerowie lub średni lub wyższy szczebel kierowniczy. I bogatsi studenci i managerowie podczas jazdy załatwiaja na laptopach swoje spraw. Czyli jednym słowek komus bardzo a to bardzo zależy aby udupi** jedyną zarabiającą na siebie spółkę jaką jest PKP InterCity! :(

Dodaj swoją opinię