Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PKP sprzedały udziały w GTS Energis

PKP sprzedały udziały w GTS Energis

WitekT 4 Sierpnia 2010 12:36

0 0

PKP sprzedały pakiet 2,5% udziałów GTS Energis. Za 14,6 mln zł kupił go właściciel pozostałych 97,5%, czyli Grupa GTS.

PKP, od początku istnienia spółki, było właścicielem pakietu mniejszościowego, a także dostawcą infrastruktury telekomunikacyjnej. Jak poinformowano w komunikacie, decyzja PKP o sprzedaży udziałów jest wynikiem realizowanej strategii prywatyzacyjnej
Obie spółki dalej mają ze sobą współpracować. GTS Energis dzierżawi infrastrukturę komunikacyjną niezbędną do prowadzenia działalności od Grupy PKP. Jednocześnie właściciele Grupy GTS zadeklarowali zainteresowanie dalszym uczestnictwem w procesie prywatyzacji państwowych spółek telekomunikacyjnych. W I połowie przyszłego roku właściciela powinna zmienić Telekomunikacja Kolejowa, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: GTS Energis     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~ekonomista  2010-08-04 12:57:37  host: 178.56.61.210

  jadą z koksem ze sprzedażą resztówek i innych udziałów. co daje napisanie po jakiej cenie sprzedali bez EBITDA i innych wskazników?

 • 0

  2. ~Red  2010-08-04 13:29:22  host: systemy50.toya.net.pl

  No tak. Dawnemu Energisowi kończy się umowa na dzierżawę światłowodów od TK :) Oby tylko nowy szkielet się znalazł.

 • 0

  3. ~  2010-08-04 14:11:47  host: p15150012.pureserver.info

  no tjaaa - a punkty węzłowe Energisu są polokowane na dworcach PKP. Raczej są chłopaki na siebie skazani - GTS będzie więc żywotnie zainteresowany prywatyzacją TK.... :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-38-2.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet