Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PKP rozwija GSM-R

PKP rozwija GSM-R

WitekT 28 Stycznia 2005 10:35

0 0

Telekomunikacja Kolejowa otrzymała od Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty przydział numeracji na potrzeby świadczenia usług telefonii komórkowej w standardzie GSM-R.

TK ma do dyspozycji 100 tys. numerów zaczynających się od prefiksu 6666. Termin uruchomienia usług nie jest znany. Na razie trwają prace koncepcyjne i szkolenia pracowników, jednak kilka stacji pracuje już testowo z Poznaniu.
GSM-R to standard telefonii komórkowej wykorzystywany przez koleje do łączności technologicznej oraz do łączności między pracownikami. Standard działa na trochę niższej częstotliwości niż standardowy GSM. Sieci takie działają w kilku europejskich krajach.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-30-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet