Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PKP Intercity: Darmowe minimum 1,5 Mb/s, szczegóły w lutym [wideo]

PKP Intercity: Darmowe minimum 1,5 Mb/s, szczegóły w lutym [wideo]

LuiN 24 Stycznia 2014 08:29

4 2

PKP Intercity chce przyspieszyć uruchomienie proklienckich działań handlowych. Spółka liczy, że nowych pasażerów zachęci do podróży udostępnienie sieci Wi-Fi i multimediów w pociągach.



W ciągu miesiąca ujawnimy szczegóły planu, łącznie z harmonogramem wdrażania poszczególnych akcji proklienckich - mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Maciej Celejewski, od środy prezes PKP Intercity. Obecna sytuacja zmodyfikowała nieco nasze założenia i z działaniami, które były przygotowane na dużą skalę od połowy 2014 roku i w przyszłym, będziemy chcieli wejść wcześniej.

Inicjatywy proklienckie to szansa na polepszenie sytuacji PKP Intercity. W roku 2013 r. spółce ubyło ponad 4 miliony klientów. Jednak władze spółki podkreślają, że podejmowane działania już przynoszą efekty, przynajmniej na niektórych połączeniach.

Jednym z działań, które mają pomóc przyciągnąć nowych podróżnych, jest realizacja podpisanej wczoraj umowy z T-Mobile na dostawę internetu w pociągach. Ma to być nie tylko Wi-Fi, ale także dostęp do zasobów rozrywki pokładowej, takich jak 40 pełnometrażowych filmów, do seriali, gier i bajek dla dzieci. Usługa ta ma zostać zapewniona do końca roku w 300 wagonach, na najpopularniejszych trasach krajowych i międzynarodowych. Poprawi to również jakość dostępu do wewnętrznej sieci internetowej PKP Intercity dla konduktorów, co ułatwi i przyspieszy zakup biletu w pociągu.

Pierwszy raz wdrażamy w Polsce na tak dużą skalę dostęp do internetu i treści multimedialnych w naszych pociągach - mówi Celejewski. W ciągu pierwszych trzech miesięcy działania usługi będzie nią objęte około 90 wagonów, czyli 3-4 składy. Cały kontrakt obejmujący pokrycie 300 wagonów spółki PKP Intercity urządzeniami umożliwiającymi dostęp do internetu oraz rozrywki pokładowej zostanie zrealizowany najpóźniej do końca roku.




Rozliczenie między kontrahentami odbędzie się na zasadzie barteru.

Nasza spółka sprzedaje swoją niestandardową powierzchnię reklamową, znajdującą się w wagonach i na wagonach. Z drugiej strony T-Mobile realizuje po swojej stronie inwestycję zarówno jeśli chodzi o sprzęt, jak i o multimedia plus konserwację, utrzymanie i parametry dostępu - wyjaśnia prezes PKP Intercity.

Pasażerowie będą mieli dostęp do Internetu o minimalnej prędkości 1,5 Mb/s. Początkowo sam dostęp do Internetu będzie darmowy dla wszystkich użytkowników.

W dalszej przyszłości zgodnie z umową usługa będzie gratisowa dla minimum 10 proc. wszystkich klientów - mówi Miroslav Rakowski, prezes T-Mobile Polska. Jeszcze nie zdecydowaliśmy, jaka to będzie grupa, ale zakładam, że będą to głównie klienci naszej sieci. W przypadku filmów, jeszcze nie jest dopracowany model współpracy. Część zasobów na pewni będzie darmowa, a część płatna, np. dostęp do najnowszych produkcji.



Źródło tekstu: Newseria     

w sumie: 22
  • 0

    5. ~Mag  2014-01-24 09:08:48  host: user-31-175-216-43.play-internet.pl

    ~3 No sorry taki mamy klimat, że w styczniu jest zima, podasz mi proszę jakiś magiczny środek który usunie marznący deszcz z torowisk w całej Polsce? Może masz zamiar zatrudnić bandę Ukraińców żeby z młoteczkiem i przecinakiem całe Polskie torowiska obleciały? O a może jeszcze ogrzewanie na torach trzeba by zamontować? Ech... A co do tematu, poczekamy do lutego, 1,5 Mbit które będzie zapewnione to już niezła prędkość, normalnie w pociągu ciężko jest na 3g wskoczyć.

  • 1

    6. ~Palcem w oko  2014-01-24 09:11:35  host: 178-37-14-112.adsl.inetia.pl

    A co, jeżeli PKP Intersity stanie w szczerym polu i na mrozie wysiądzie elektronika, co w cale nie jest taką dziwotą np. w autobusach komunikacji miejskiej? Czy to zachęci ludzi do podróżowania badziewiastą koleją, która od lat jest w rozsypce i nie zmieni tego nawet zakup Pindolino?

  • 1

    7.  2014-01-24 09:18:53

    Magu magu, doradzam wyciągnięcie "czarodziejskiej różdżki" z dolnej części pleców :) Zauważ, iż nieważne czy patrzymy na Niemcy czy choćby i na Czechy nie ma problemów z oblodzeniem torowisk - maja inny klimat? Chyba nie, może zatem po prostu potrafią te mrozy przewidzieć... jak każdy kto sobie choćby o 17 włączy teleekspres.

  • 1

    8. ~Kamil  2014-01-24 09:49:01  host: 156.17.196.156

    Nie lepiej, żeby TK Telecom, które ma światłowody wzdłuż tras kolejowych, postawiło hotspota na każdym słupie trakcyjnym?

  • 0

    9. ~tylko_pytam  2014-01-24 09:53:47  host: apn-5-60-203-238.dynamic.gprs.plus.pl

    Mam jedno pytanie - dlaczego nie było przetargu na to wszystko? Barter nie zwalnia z wybrania oferty.

  • 1

    10. ~e  2014-01-24 10:01:10  host: host117.opteris.net

    Niech najpierw PIC zadba o sprawne gniazdka elektryczne (o wagonach, którymi przejazd kosztuje "stówkę", które były niedawno remontowane, a notorycznie się psują nawet nie wspominam szerzej, bo szkoda klawiszy), a neta załatwię sobie we własnym zakresie bez ich łaski. Poza tym, czym tu się chwalić? Zapóźnieniem cywilizacyjnym?? W innych krajach takie usługi od lat są standardem, a u nas wielkie WOW. Poza tym, konkurencyjne i o wiele tańsze InterRegio ma to już dawno i w dodatku ZA DARMO, a tu każą sobie ekstra dopłacać do i tak chorych cen za bilety. Sprzedać Niemcom! Skoro sami nie potrafimy zadbać o siebie, niech inny zrobi porządek z tym zwioncholskim grajdołem...

  • 2

    11. ~jerzy  2014-01-24 10:23:21  host: public28634.cdma.centertel.pl

    Tutaj chodzi o oblodzenie sieci trakcyjnej,które to oblodzenie występuje tylko w jednym przypadku-gdy pada deszcz przy minusowej temperaturze.Tworzy się warstwa lodu na drucie i niestety sieć trakcyjna się rwie pod pantografem.Paradoksalnie kiedyś w czasach parowozów nie miało to znaczenia i gdyby dzisiaj jeżdziły parowozy nie byłoby opóżnień.Przy normalnym mrozie i śniegu nie ma tych problemów i wtedy pociągi jeżdżą w miarę normalnie

  • 0

    12. ~marcellove  2014-01-24 10:23:29  host: 77-92-37-221.cable-modem.tkk.net.pl

    Pociągiem PKP IC jechałem może ze 2 razy w życiu.Komfort w porównaniu ze zwykłym pośpiechem bez porównania za to cena zdecydowanie odstrasza!!!Gdybym miał wybór pomiedzy Pośpiechem a IC wybrałbym Pośpieszny,Z Warszawy nad morze-IC-125pln a pośpiech 65pln.Moim zdaniem przy dzisiejszych naszych zarobkach nie ma sensu przepłacać za troche szybszą podróż oraz nazwe pociągu.WI-FI na pokladzie tez tu niewiele zmienia!

  • 0

    13.  2014-01-24 10:31:22

    @12 dodaj jako alternatywę gwarancję miejsca siedzącego, gdy jedziesz za cenę ~40zł (przynajmniej ja za tyle ostatnio jechałem polskim busem)

  • 0

    14. ~marcellove  2014-01-24 10:43:09  host: 77-92-37-221.cable-modem.tkk.net.pl

    Jakoś nigdy mi sie nie przytrafiło całą trase ze Stolicy nad morze jechać na stojąco,zawsze sie tam po grzeczności człowiek wciśnie.Coraz częściej też pośpieszne mają całkowitą rezerwacje miejsc.Całe szczęście,że już z połączeń dalekobierznych nie musze korzystać.Teraz co najwyżej 100km do rodziny na wieś 3 -4 razy do roku.

  • 0

    15.  2014-01-24 10:52:41

    Ja niestety przemieszczam się głównie w okresach 'wielkich migracji' czyli wszelkiego rodzaju święta bożego narodzenia itp, więc chwilami ciężko szpilkę wcisnąć, szczególnie gdy kochany przewoźnik da ciała i podstawi skład przewidziany chyba na skmkę a nie na dłuższe trasy :)

  • 0

    16.  2014-01-24 10:55:04

    14: No to masz farta niesamowitego, bo ja parę razy jechałem na korytarzu stojąc...

  • 1

    17. ~pozdrawiam  2014-01-24 11:07:26  host: afjf56.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wolałbym dojechać tak szybko żeby nie musieć zabijać czasu szukaniem dostepu do netu

  • -2

    18. ~OLO  2014-01-24 11:15:48  host: rogue2.ups.com

    instalujcie wszyscy Taki program jak AD BLOCK wtedy skutecznie zablokujecie te chore reklamy na tej stronie. ech...

  • 1

    19. ~rough  2014-01-24 11:56:58  host: 89-77-236-210.dynamic.chello.pl

    zapewnienie darmowego Wi-Fi we wszystkich pociągach w Polsce może i faktycznie przyciągnęło by klientów, ale zapewnienie PŁATNEGO Wi-Fi tylko w najdroższych pociągach jakie jeżdżą w Polsce, to typowy pomysł tej komunistycznej firmy z chamską i nie kompetentną obsługą klienta, brudnymi, śmierdzącymi, bardzo nie punktualnymi pociągami z niedziałającym ogrzewaniem, bez klimatyzacji i na pewno to nie przyciągnie nikogo, najwyżej jakiś jeden z drugim gimbusem/lemingiem się podnieci, tak jak tutaj na forum

  • 0

    21. ~wściekły pasażer  2014-01-24 13:13:36  host: n09-09-05.opera-mini.net

    Pkp IC to niereformowalna firma. Na tle Przewozów Regionalnych to firma która by chciała wygonic wszystkich pasażerów. Ale co się dziwić jak to pupilki Platformy Obywatelskiej. W dodatku obsadzona bankowcami którzy pociąg to na obrazku widzieli może.

  • 0

    22.  2014-01-24 14:45:51

    Czas przejazdu pociągami PKP Intercity jest taki że zasoby multimedialne załadowane na serwer na stacji początkowej zdążą się zdezaktualizować przed dojazdem do stacji końcowej ;P.

  • 0

    23. ~tkubon  2014-01-24 16:00:57  host: public-gprs516933.centertel.pl

    20@ PolskiBus na Plusie ma tego neta. Przypuszczalnie jakaś większa umowa bez limitów. W miastach i często na trasie zupełnie przyzwoita prędkość. Komfort i cena zdecydowanie lepsze niż w jakimś śmierdzącym, spóźnionym pociągu

  • 0

    24. ~  2014-01-24 16:48:46  host: n09-06-06.opera-mini.net

    Polski bus tez się spóźnia to już tak nie przezywaj człowieku. Myślisz ze jak wykańcza konkurencję to tez będzie tam dalej tanio?

  • 0

    25. ~P????? P?w??cze? ??MP??D city t  2014-01-24 19:02:15  host: 176.100.195.85

    Ostatnio jechałem Polski`m Bus`em z Warszawy do Gdańska za uwaga 25 zł, ale bilet zamawiany był jakieś 2 miesiące przed wyjazdem wiec jak mam jechać śmierdzącym pociągiem to wole Polski Bus.

Dodaj swoją opinię