Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pisanie SMS-ów za kółkiem naprawdę niebezpieczne

Pisanie SMS-ów za kółkiem naprawdę niebezpieczne

Q! 18 Sierpnia 2009 10:56

0 0

Walijska policja postanowiła podjąć zdecydowane kroki w walce z osobami piszącymi SMS-y podczas prowadzenia samochodu. W tym celu stworzyła ona film, który prezentuje możliwe skutki takiego postępowania.

Stworzony przez policję film jest częścią akcji mającej na celu uświadomienie uczniom oraz przyszłym kierowcom skutków, jakie może nieść ze sobą pisanie wiadomości podczas prowadzenia samochodu. Kilkuminutowy film przedstawia co może się stać, jeśli kierowca nie skupi wystarczająco dużo uwagi na prowadzeniu pojazdu.

Na filmie przedstawione są nie tylko szkody jakie może on wyrządzić samemu sobie i swoim pasażerom, ale także innym uczestnikom ruchu.

Stworzony przez walijską policję materiał edukacyjny można zobaczyć poniżej.




Uwaga - film zawiera drastyczne sceny!



Źródło tekstu: BBC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13. ~  2009-08-18 12:33:09  host: yk170.internetdsl.tpnet.pl

    @11: Korzystać nie wolno, czyli pisać smsów także. Z doświadczenia wiem, że pisanie smsów jest niebezpieczniejsze niż sama rozmowa.

  • 0

    14. ~Poseydon  2009-08-18 12:38:40  host: dxi155.internetdsl.tpnet.pl

    Ja już od jakiegoś czasu zatrzymuję się by napisać smsa. Faktycznie to bardzo niebezpieczne. A co do dyskusji na temat motocyklistów to policja szuka kozłów ofiarnych i tyle. Niech kupią motocykle i wyłapują a nie nastroje społeczne zmieniają. Później Ci co jeżdżą właściwie i z powodu ślepego dziadka biorą udział są obwiniani "że pewnie szybko jechał".Powinno się pokazywać właściwe postawy a nie objeżdżać jakieś grupy społeczne.

  • 0

    15.  2009-08-18 12:46:23

    Dobre, a nawet bardzo dobre! ;-) Sądzę, że szczególnie w Polsce powinny pojawić się podobne filmy. Przydałby się co niektórym "miszczom kierownicy" taki "wstrząs".

  • 0

    16. ~gosc  2009-08-18 13:07:26  host: c6-222.icpnet.pl

    dopoki osoba piszaca sma'a zabije[rani] tylko siebie to imo jest ok, gorzej jak trafi na osoby postronne

  • 0

    17. ~leo  2009-08-18 13:18:42  host: bhw241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    widzę, że telepolis dobrze śledzi serwis wykop.pl :]

  • 0

    18.  2009-08-18 13:56:03

    avv: to, że siebie zabijesz g..no mnie obchodzi, ale pewnie zginą też w tym wypadku rodzice, dzieci ... powinna być zgoda na odstrzał takich debili jak ty

  • 0

    19.  2009-08-18 14:18:48

    A nie lepiej założyć słuchawkę bluetooth i swobodnie rozmawiając wykonywać różne manewry na drodze ?

  • 0

    20. ~pduncz  2009-08-18 14:54:22  host: 190-bi1-5.acn.waw.pl

    @2 - powodzenia. ale jesteś macho! Tobie na pewno pisanie smsków w trakcie prowadzenia nie zaszkodzi

  • 0

    21. ~klimass  2009-08-18 14:59:34  host: 94.254.170.164

    Niestety, na ulicach wciaz wielu idiotow, ktorym wydaje sie, ze to ich nie dotyczy, bo ONI maja podzielnosc uwagi... Jesli chociaz jeden z nich zastanowi sie nad swoim postepowaniem, to taka akcja jest warta zachodu...

  • 0

    22. ~  2009-08-18 15:16:13  host: ec2-75-101-202-162.compute-1.amazonaws.com

    Bardzo dobry film, bo pokazuje to drastycznie, ale każdy myśli, że takie rzeczy mogą przydarzyć się każdemu tylko nie mnie.

  • 0

    23. ~nyczaj100  2009-08-18 15:33:43  host: 078088224018.kielce.vectranet.pl

    Niezdyscyplinowaną młodzież można przekonać tylko w taki obrazobórczy sposób, plus oczywiście edukacja w szkole i w domu (o ile rodzice sa na poziomie, bo bywa, że są to debile).

  • 0

    24.  2009-08-18 15:55:41

    Nic dziwnego, że taka masakra Ford Ka tak jak i Fiesta miał tylko jedną poduszkę powietrzną dla kierowcy. Jak do tej pory, a jeżdżę już dwa lata, nie używałem telefonu komórkowego podczas jazdy. Rozmowa to głupota a pisanie SMSów jest po prostu ciężko nazwać.

  • 0

    25.  2009-08-18 16:37:48

    @23: Dlaczego z góry zakładasz, że tylko młodzież pisze smsy w czasie prowadzenia samochodu.

  • 0

    26. ~Mondeo mk3  2009-08-18 20:42:31  host: 94.254.190.158

    24. racja - maluchy typu Ford Ka czy Fiesta naprzeciw Mondeo :/

  • 0

    27. ~SE fan  2009-08-18 22:44:07  host: 94.254.138.208

    ale dlaczego użyto akurat telefonu Sony Ericsson ?

  • 0

    28. ~potar  2009-08-19 00:20:10  host: adfl171.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jechalem ostatnio trasą A2 ( poznan - lodz ) i osoba prowadząca ( dziewczyna ) pisała sms z swoja siostrą ( nie wiedziała z którego zjazdu zjechać ) ale w razie W bym chwycił kierownice - ale nie powiem podzielnosc uwagi ma dużą :D

  • 0

    29. ~potar2  2009-08-19 06:16:15  host: user-89-108-243-3.mobile.playmobile.pl

    28. "podzielnosc uwagi ma dużą :D " - tak się każdemu wydaje, póki nic się nie wydarzy :/

  • 0

    30.  2009-08-19 18:16:01

    W Polsce taka reklama nie przeszłaby. Zamiast ludzi posadziliby manekiny a w reklamie by wykorzystano Nokie ;) Pamiętacie to oburzenie "dawców organów" w okół "Idzie wiosna, będą warzywa."? No właśnie... A wracając do tematu, to oczywiste, że gorsze to od prowadzenia rozmowy, ale ciekawe jaki wpływ ma dyktowanie treści wiadomości na prowadzenie pojazdu?

  • 0

    31. ~gggg  2009-08-19 20:03:25  host: public-gprs100787.centertel.pl

    ludzi ! pisze do tych którzy piszą smsy za kółkiem! wstydzcie sie, kit ze zabijecie siebie jak wam tak chce sie pisac to piszcie ale pomyslcie ze stanowicie zagrozenie dla innych!

  • 0

    32. ~asd  2009-08-26 16:11:58  host: acxp36.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i przez takie głupie pisanie sms-ów giną niewinni ludzie

Dodaj swoją opinię