Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pisanie SMS-ów chorobą psychiczną?

Pisanie SMS-ów chorobą psychiczną?

LuiN 31 Marca 2008 21:59

0 0

psycho smsW artykule zamieszczonym w American Journal of Psychiatry, doktor Jerald Block klasyfikuje nadmierne wysyłanie SMS-ów jako cywilizacyjną chorobę psychiczną.

Doktor Block zabłysnął już w świecie Internetu, poprzednią swoją akcją, mającą na celu umieszczenie na podobnej liście, nałogowego korzystania z Internetu.




Jak pisze Block, osoby wykazujące zaburzenia psychiczne wywołane uzależnieniem od Internetu i SMS-ów, pozbawione używki wykazują wzmożone napięcie psychiczne, agresję, niekiedy popadając też w głęboką depresję.

Jak pisze Jerald Block, prowadzone przez niego badania są dość trudne w realizacji - stany, które bada nie są jeszcze oficjalnie sklasyfikowane jako choroby, a już teraz powodują niepewność i zawstydzenie u ankietowanych.

Źródło tekstu: cellular-news, techdirt, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~  2008-03-31 22:08:46  host: f142-157.opera-mini.net

    Lekarzu lecz sie sam!

  • 0

    2.  2008-03-31 22:29:09

    Mam znajomą, która wystukuje ponad limit smsów w Simplusie. Faktycznie sama się przyznaje, że coś w tym jest... He he jeśli chodzi o mnie to pisanie smsów dla człowieka, którego pierwszą komórką była Nokia 5510 jest koszmarem - wolę dzwonić :P Niech żyje klawiatura QWERTY !!

  • 0

    3.  2008-03-31 22:34:08

    Nigdy nie pisałem klawiatura qwerty dłuższy czas, i ciekawi mnie opinia osoby ktora pisała dużo wcześniej na zwykłej klawiaturze z użyciem słownika t9, a pożniej zmieniła na klawiature qwerty, czy jest wielka różnica itp pyt?

  • 0

    4. ~jojo  2008-03-31 22:35:07  host: egn21.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pisanie SMS-ów jest takie podniecające... Nie widzicie? Ta babka na zdjęciu dostała chyba orgazmu. ;-)

  • 0

    5.  2008-03-31 22:37:10

    Ja na przykład nie widzę pisania bez słownika pisania t9, w zasadzie tak juz mam oswojony ten sposób pisania, że wiele słow pisze już bez patrzenia na klawiaturę. Klawiatury qwerty nigdy na dłuższy czas nie miałem okazji poznać, jedynie okazjonalnie coś napisałem, ale to było za mało czasu żeby poznać zalety takiego pisania, dlatego poproszę opinie na ten temat?:)

  • 0

    6.  2008-03-31 22:49:22

    Nie dość, że mam chorobę psychiczną, to jeszcze długie korzystanie z komórki spowoduje u mnie raka mózgu i zabije mnie 4 razy szybciej niż palenie papierosów :( Niezłe te newsy na telepolisie :)

  • 0

    7. ~Piotrek  2008-03-31 22:53:53  host: riviera.nat.student.pw.edu.pl

    A najzdrowszym (psychicznie) człowiekiem w Polsce jest Jarosław K. - bez komórki bez Internetu LP

  • 0

    8.  2008-03-31 22:55:05

    Ja bez t9 chyba bym nie napisał ani jednego smsa już... Myślę że jak ktoś dobrze pisze w t9 to idzie to równie sprawnie a może nawet szybciej niż na qwerty...

  • 0

    9. ~venro  2008-03-31 23:03:29  host: ekk122.internetdsl.tpnet.pl

    Chociaz zdjecie fajne :P

  • 0

    10.  2008-03-31 23:09:07

    6, wiklef - musimy dbać o zdrowie naszych Czytelników:) A przynajmniej uświadamiać. To bardzo nie fair, że wszystko co przyjemne jest niezdrowe :(

  • 0

    11. ~  2008-03-31 23:45:41  host: f142-136.opera-mini.net

    Czego to jeszcze konowaly nie wymysla, zeby miec temat na "prace naukowa" i moc sobie dorobic literki dr przed nazwiskiem. Mrowkolew zna taka prace "naukowa" o tytule: "cialo obce - pioro ptasie zadzierzgniete w sliniance podjezykowej. Pewnie gosciu zrobil habilitacje dzieki temu, ze kobita zjadla kurczaka z piorami

  • 0

    12.  2008-04-01 00:33:56

    #10: seks jest bardzo przyjemny i podobno, z reguły, zdrowy. ;-)

  • 0

    13.  2008-04-01 01:12:16

    #3 - przez pewien czas uzywalem pozyczonej od znajomego nokii e61. uzywanie na codzien bylo bardzo wygodne i w miare szybko sie pisalo po przyzwyczajeniu sie do klawiszy, ale pisanie czegokolwiek ukradkiem na zajeciach czy jadac samochodem bylo bardzo ciezkie czego nie mozna powiedziec o telefonach z klasyczna klawiatura. moim zdaniem piszac oburacz na pelnej klawiaturze pisze sie szybciej, boleska byla tylko powrotna przesiadka na t9...

  • 0

    14. ~student pw  2008-04-01 02:23:10  host: c100.cyan.fastwebserver.de

    ej, dziennikarzelki: piszecie najpierw o chorobie psychicznej, a potem ze to zaburzenie. Choroba i zaburzenie to dwie zupelnie rozne rzeczy. Trzeci akapit mowi o zwyklym syndromie odstawiennym. Dokladnie tak jak po dluzszej przerwie w spozywaniu nikotyny, kofeiny i innych uzywek. "Czegos wtedy brakuje", tak? Takie sensacyjne newsy sciagaja Telepolis na dno, niestety. Nie przepisujcie bzdur po prostu, bo po prostu stajecie sie drugim onet-em. Czy telepolis ma juz swojego czulego_wojta, czy chwilowo nikogo na to stanowisko nie zatrudniliscie?

  • 0

    15.  2008-04-01 02:30:26

    sudent pw - może Ty chcesz zostać czułym_wojtkiem :D? Nie widzisz, że z "dr Block-a" wszyscy się śmieją? Trochę luzu, szczególnie, że już 1. kwietnia:) Pozdrawiam!

  • 0

    16.  2008-04-01 09:04:22

    r - a to zależy... Podobno odsetek zawałów jest spory...

  • 0

    17. ~Hose  2008-04-01 09:20:53  host: 194.39.141.10

    wlo- bo przy seksie nie należy się zbytnio podniecać ;-)

  • 0

    18.  2008-04-01 09:23:28

    a jest jakas tabelka od ilu smsow wysylanych na dzien nalezy uwazac na siebie?

  • 0

    19. ~traszql  2008-04-01 23:57:07  host: d90-129-78-169.cust.tele2.pl

    nicram: jesli sie zastanawiasz czy przesiadka z t9 na qwerty byla by bolesna, to odpowiadam ci ze tak, ale tylko przez pare dni, pozniej sie przyzwyczajasz i z powrotem ciezko jest pisac na t9.. wczasach kiedy pisalem duzo smsow czesto zmienialem telefony i te z qwerty sprawiaja duza radosc gdy masz mozliwosc pisania 2 rekami, bo jadac autem nic na niej nie naskrobiesz..

  • 0

    20. ~  2009-03-24 20:17:06  host: host123-143-dynamic.48-82-r.retail.telecomitalia.it

    ja mam taki problem...pisze ponad 200 sms-ow dziennie...jestem nastolatką i kiedy rodzice zabronili mi uzywac telefon komurkowy oszalalam.nie moglam spac po nocach...bylam agresywna...nie wiem co robic...pomocy!!!

Dodaj swoją opinię