Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PiS broni swoich propozycji w Prawie Telekomunikacyjnym

PiS broni swoich propozycji w Prawie Telekomunikacyjnym

WitekT 7 Września 2006 13:36

0 0

PiS broni swoich propozycji zmian w Prawie Telekomunikacyjnym. Chodzi o wydłużenie czasu przechowywania przez operatorów danych billingowych o rozmowach i SMS-ach z 2 do 5 lat. Pomysł skrytykowało PSL. Zdaniem ludowców, PiS dąży do inwigilacji wszystkich obywateli, nie tylko przestępców.

Prawo i Sprawiedliwość odpiera zarzuty. Jak mówił na konferencji prasowej Antoni Mężydło, chodzi przede wszystkim o walkę z przestępczością. Zapewnił, że dłuższy okres przechowywania danych nie będzie wiązało się wyższymi kosztami usług telekomunikacyjnych. Posłowi wtórował Krzysztof Mikuła. Podkreślił on, że dzięki między innymi billingom udało się wykryć sprawców największych afer - łowców skór, czy mafię paliwową.
W dzisiejszej prasie ukazało się też ogłoszenie sygnowane przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro i prokuratora krajowego Janusza Kaczmarka, które zachęca posłów do popracia PiS-owskich zmian w Prawie Telekomunikacyjnym.

Źródło tekstu: IAR     

Dodaj do:
w sumie: 14
 • 0

  1. ~Rambaldi  2006-09-07 14:32:03  host: fdc202.internetdsl.tpnet.pl

  Prezydent Lech K. jego brat Jarosław K. - premier RP ( żeby oficjalnie nie ujawniac nazwisk ) od samego początku mieli manie prześladowcze. Obecna ustawa dawałaby im jeszcze większe możliwości inwigilowania szarych obywateli, a prawdziwy przestępca i tak kupi sobie starterek i po jakimś czasie wyrzuci go do kosza, żeby nie zostawiac po sobie śladów. Natomiast przeciętny Kowalski musi uważac, żeby nie przypomniec przypadkiem po pijanemu( w rozmowie z kolegą), że nasi sławetni bracia, co ukradli na dobry początek księżyc to są strasznymi przykurczami. W takim przypadku może on zniknąc, jak ten bezdomny, co wyraził oficjalnie swoje zdanie o naszym szanownym prezydencie. Pamiętajcie wszyscy siejący zament wasze dni są policzone, jeszcze w ciagu 5 lat od waszych bluźnierstw nie zaznacie spokoju.Źobro was zamknie, a Giertych wyedukuje was w więzieniach na prawdziwych patryiotów.

 • 0

  2. ~wlo  2006-09-07 14:44:23  host: atb129.neoplus.adsl.tpnet.pl

  zakazy... teraz palenia bo inni zdrowie tracą... ciekawe, że nie zakazali jeszcze (i mnie zstanawia dlaczego) poruszania się złomów po polskich drogach, które już nie mówię o innych użytkowniach dróg - wszystkim na zdrowie szkodzą? O zakazie poruszania się samochodó w ogóle już ne mówię - chcociaż rozwiązałoby to kilka problemów - smog w aglomeracjach, i korki (wszyscy na czas by zdążyli gdzie tam każdy spieszy), i wyelimionowanie tysięcy ofiar śmiertelnych i dzesiątki tysięcy kalek po tych wypadkach, i problem "energetyczny" dotyczyłby tylko zaopatrzenia w ciepło i prąd, i..., i... i... :-D

 • 0

  3.  2006-09-07 14:54:40

  Państwo strachu, państwo państwa Kaczuńskich. Jak dla mnie to kwestia wygląda tak, o ile ceny nie pójdą w górę niech sobie zmieniają... Chociaż pomysł mi się średnio pdoba.

 • 0

  4. ~dt  2006-09-07 15:50:45  host: wap.plusgsm.pl

  ciekawe jak to mozliwe ze dluzszy okres przechowywania nie wplynie na ceny. Opy dostana dotacje? Moze od razu 10 albo 20 lat? Co im po numerach starterow jednorazowego uzytku?

 • 0

  5. ~solus  2006-09-07 16:24:44  host: 80.54.238.66

  Billing - zestawienie opłat abonamentowych, opłat za połączenia i usługi dodane, jakie abonent przeprowadził w danym cyklu rozliczeniowym. (wikipedia)
  Biling ktory ma byc przechowywany jak definicja wskazuje to nie audio ale czas trwania, numer i godzina, wiec nie wiem o co ten wrzask. I koszt archiwum takich danych jest niewielki.
  chyba ze biling w rozumieniu prawa to cos innego ;)

 • 0

  6. ~Aster  2006-09-07 16:30:07  host: pxgot2.srv.volvo.com

  Wiele hałasu o nic, przecież teraz i tak trzeba trzymać dane przez 2 lata i jakoś nikt nikogo nie inwigiluje. Zresztą Kaczki nie będą się pospólstwem zajmować, co najwyżej politycy się wybiją i dobrze :) A akurat zakaz palnia to świetny pomysł, z tymi samochodami też nie głupi.

 • 0

  7. ~mirekb  2006-09-07 18:13:05  host: apn-99-88.gprspla.plusgsm.pl

  bioras pod uwage ze 1/3 naszego budzetu to akcyza za fajki i wóde to pocieszajace;-)vat22% ta telekomunikacje tez niemaly ach Europa..a Kaczynscy..coż-polityka..

 • 0

  8. ~venro  2006-09-07 18:25:15  host: ekk122.internetdsl.tpnet.pl

  Jesli dla PSL 5 lat to inwigilacja to 2 lata tez.

 • 0

  9. ~issa  2006-09-07 18:31:58  host: bag210.neoplus.adsl.tpnet.pl

  ***wlo - jeśli złomy zagrażające życiu poruszają się po drogach , to jest to wina stacji diagnostycznej dopuszczająca ten pojazd do ruchu. Co Ty więc porównujesz z paleniem papierosów , gdzie Ty tu widzisz jakąś sensowną analogię? O paleniu paierosów powiem tylko tyle , że moja mama zmarła kilak miesięcy temu na raka płuc , więc jest to pierd*olony nałóg , , a kto pali i szkodzi sobie to trudno mam to w dupie , ale niestety dym leci jak chce i nie życzę sobie by ktoś przy mnie palił i mnie truł. Koniec i kropka (co do tego tematu).

 • 0

  10. ~issa  2006-09-07 18:39:13  host: bag210.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Co do zbierania danych. ***rambaldi - to nie chodzi o jakichś szczyli spod bloku , sikających koło trzepaka i zaciągających się potajemnie trawką w piwnicy. Tu chodzi o grube ryby. Jak myślisz , że traktowanie starterów jako kart jednorazowego użytku da komyś poczucie bezkarności i anonimowości , to chyba żartujesz. Obudz się chłopie. Te grube ryby nie dzwonia do wspomnianych szczyli , poczytaj sobie jakie ryby zamieszane są w afery paliwowe i inne tego typu. Ci ludzie nie używają pre-paidów raczej , a jeśli już , to z reguły na własną zgubę. Nie wiem czy pamiętasz jak popłynęło kilku mecenasów na pomorzu , których podsłuchiwało ABW. Zamiast korzystać ze swoich numerów , a nie można ich było podsłuchiwać ze względu na tajemnicę adwokacką , posługiwali się numerami zakupionymi na rodzinę. Druga sprawa - Pęczak z Dochanlem mieli "TakTaków na kartony" - to zwrot z podsłuchów. Jeden i drugi nieprędko wyjdzie na wolność... Myślę , że nawet nam się nie śni , jakie techniki inwigilacji mają służby odpowiedzialen za bezpieczeństwo państwa 0 patrz program użyty do rozpracowania samorządowej "mafii warszawskiej" układający tak zwaną siatkę połączeń. Popieram PiS w tym wypadku w 100% i to co powiedział Zawisza w wywiadzie - "Złymw tym państwie ma się żyć źle , a dobrym dobrze". I to jest właśnie instrument ku temu.

 • 0

  11. ~xxx  2006-09-07 19:39:34  host: efi77.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Faktycznie są możliwości inwigilacyjne w telekomunikacji gsm, jedna z nich zwie się emergency mode a drugi jaskółka - u nas. Gdybyście wiedzieli co oznaczają te możliwości to pospadaliście z krzesełek. Jaskółka szczególnie jest dobra na tych, którzy uważają, że jak sobier kupią anonimowego pre-paida to są nie do namierzenia; nic bardziej mylnego :)

 • 0

  12. ~  2006-09-07 22:40:36  host: dum173.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Kilka miesięcy temu miałem okazję być słuchaczem na konferencji Policji. 5 lat może okazać się za mało na ujawnienie afer i przestępstw, bo niepełne materiały dowodowe przyczyniają się do przedawnienia spraw.

 • 0

  13. ~wlo  2006-09-08 12:31:28  host: ati223.neoplus.adsl.tpnet.pl

  issa - tak samo jest z tymi billingami. Bdyby policja i służby nie op...ły się tylko robiły co do nich należy nie patrząc na nciski albo ich brak (a wiem co mówię bo pracowałem w administracji rządowej i nie mam nastu lat) to dwa lata też by im wystarczały. ostatnio słyszałem uzasadnienie, że to nic, że pre-paidów nie trzeba rejestrować... Są tacy idioci (to moje) przestępcy, którzy wrećż ze stacjonarnych telefonów korzystają... A wieć wiemy kogo chcą ścigąc - idiotów - a idioci to zwykle płotki albo mała skala jak na płotkę przystało ;-) Pieprzenie w bambus. Zakazaliby sprzedaży pre-paidów jak w Japonii albo nakazali rejestrację - inaczej - zakaz sprzedaży bez rejestracji nawet... I nie byłoby problemu. Co do stacji - widziałeś żeby komuś cofnęli uprawnienia diagnosty? Przestań... Dym nie tylko z papierosów leci jak chce... bo i z komina sąsiada który pali odpady ;-) jemu to nie przeszkadza nawet jeśli pali nie wiadomo czemu (bo sa tacy którzy oszczędzają na poczciwym paliwie) a na spalarnie bezpieczną zgodziś się nie chcą... Używają promieniującycj mocą chińskich telefonów bezprzewodowych, cienkich suszarek do włosów i tanich mikrofalówek, które o urządzenia znacznie większe moce emitują niż stacje bazowe GSM, a na ich lokalizację zgodzić się nie chcą, bo rak, bo [...] ;-)

 • 0

  14. ~wlo  2006-09-08 12:35:16  host: ati223.neoplus.adsl.tpnet.pl

  BTW - moja mam też na raka zmarła, chociaż nie raka płuc... I też mówili lekarze - wie pan... uwarunkowania środowiskowe... i reszta... Jakbym nie wiedział ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet