Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Piotrowska-Oliwa: obniżek nie będzie

Piotrowska-Oliwa: obniżek nie będzie

WitekT 14 Maja 2007 09:37

0 0

O stawkach detalicznych decyduje oferta konkurencji i polityka każdego z operatorów, a nie interkonekt - powiedziała w wywiadzie dla Rzeczpospolitej Grażyna Piotrowska-Oliwa, prezes Centertela.

Jeżeli chodzi o potencjalną redukcję cen detalicznych, to decydujące są obniżki stawek hurtowych. Spadły ostatnio do 0,40 zł za minutę, czyli realnie o 7-8%. Proporcjonalna redukcja stawek detalicznych nie spowodowałaby zwiększenia ruchu telefonicznego ani wzrostu liczby abonentów, tylko spadek naszych przychodów. A tego nikt w biznesie nie lubi. Redukcja wpłynęła przede wszystkim na obniżenie przychodów operatorów komórkowych z rozliczeń międzyoperatorskich. Zmiany cen detalicznych związanych z tą obniżką dokonali operatorzy stacjonarni. W przypadku operatorów komórkowych sprawa wygląda nieco inaczej - abonenci większość połączeń realizują we własnej sieci komórkowej. I tu ceny spadają niezależnie od zmian stawek rozliczeń międzyoperatorskich - powiedziała Piotrowska-Oliwa.




Piotrowska-Oliwa dodała, że ceny usług spadały bardzo mocno przez kilka ostatnich lat, bo rynek notował dwucyfrowe wzrosty, a głównym narzędziem konkurencji była cena. Takiego tempa wzrostu liczby klientów jak w latach poprzednich już nie będzie. Firmy mogą sobie tylko odbierać klientów, ale koszt podebrania abonenta jest wysoki. Robienie tego przez obniżanie cen usług ma niewielki sens ekonomiczny.

Każdy ma grupę klientów, do której przede wszystkim kieruje swoją ofertę. Markę Orange kreujemy, jako prestiżową, z wyższej półki. Na pewno nie pójdziemy na wojnę cenową, żeby walczyć o segment najtańszych usług. Oferta Playa jest korzystna dla tych, którzy dzwonią bardzo dużo. O takich klientów każdy operator dba szczególnie, więc na pewno nie oddamy ich lekką ręką. Jednak tacy użytkownicy są stosunkowo najmniej czuli na niewielkie spadki stawek, spodziewają się raczej dobrej jakości usług za cenę, którą płacą. Tutaj więc obniżki nic by nam nie pomogły - dodała Piotrowska-Oliwa.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 137
  • 0

    119. ~noorange  2007-05-16 16:32:08  host: bhn191.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Po dzisiejszej rozmowie z Panią z BOK orange , zabieram swoje numery do play.Podwójny pakiet do Orange po co mi to jest potrzebne nie wiem. Pozdrawiam wszystkich uciekinierów.

  • 0

    120. ~  2007-05-18 08:51:09  host: static-62-233-229-66.devs.futuro.pl

    po 3 latach w oranzu za przedluzenie umowy zaproponowano mi ... obnizenie ceny telefonu o 120 zl w stosunku do normalnej i zero (podkreslam zero !!!) dodatkowych minut. W Play sams. Z400 jest taniej o 600 zł dla nowych niz Z400 dla mnie klienta Oranzshitu. Mam w d*** taki prestiz

  • 0

    121. ~  2007-05-18 08:52:07  host: static-62-233-229-66.devs.futuro.pl

    abonament ~50 / 70 zl

  • 0

    122.  2007-05-18 12:16:32

    #120: ale możesz sobie nakleić na telefonie metkę z ceną.

  • 0

    123. ~szczęśliwy  2007-05-18 23:18:32  host: nat-mo4.aster.pl

    Nie ma jak w PLAY bo tylko ta sieć jest OK.

  • 0

    124. ~  2007-05-19 00:30:12  host: abyc44.neoplus.adsl.tpnet.pl

    niech zadbają o każdego klienta, a nie o prestiż. Sorki, ale kiedy w ofercie premium, gdzie sa 2 wersje tego abonamentu (najtanszy 110) a ceny telefonow siegaja kilkaset zl, to lekka przesada. Niech obejrza sobie ceny telefonow i abonamentow oraz uslug w nich oferowanych u operatorow np. angielskich, to moze zrozumieja jak dbac o klienta. Ja przy przedluzaniu umowy w orange (3 umowa) za nokie 6630 musialbym wiecej zaplacic niz jakbym roziwazal umowe i zawarl ja z nimi na nowo!!!! parodia!!!! Orange jest do kitu ijuz nie moge sie doczekac konca umowy z ta firma - sa bardzo nierzetelni!!!!

  • 0

    125. ~pf  2007-05-19 13:01:03  host: 81.210.91.34

    wypowiedzialem sie juz nie raz na temat orange ale powiem raz jeszcze.Jest do bani. ktos wspomniał ze prestizowa taryfa to mega350.I ma racje bo jade na niej od prawie 3 lat.Swego czasu nie bylo lepszej na rynku.W orange wycofano ja ze sprzedazy bardzo szybko bo zorientowano sie ze op moze pojsc w straty.Ale jak wszedł PLAY prestiz tej teryfy orange zmienil sie w porazke.Na dodatek złego w propozycji oferuja mi SE k750I ktory dla nowych abo jest w tej samej cenie co dla mnie ( za 1 zł)Smieszne!!! Po za tym zadnych dodatkowych usług.Dzwonia jak najeci raz jeden raz drugi.Zaczeli czesciej dzwonic jak doszło do nich pismo o rozwiazanie umowy.pomimo ze umowe wypowiedzialem gosc nagminnie chcial ze mna porozmawiac.Powiedzialem zeby zadzwonil kiedy indziej bo wtedy nie mialem czasu. na umówiony termin nikt sie nie pofatygował zeby zadzwonic.I to jest prestiz?? na telefony z servisu czeka sie do ostatniej chwili ( do 14 dnia ) nie potrafia zadzwonic ze tel jest juz naprawiony ( a tak bardzo sie oglaszaja i proponuja ze skontaktuja sie jak bedzie tel OK)jak dla mnie to porazka a nie prestiz.Z tego co widze to abonenci pre paida w orange maja sie lepiej niz ci z abo. ja wziąłem sobie playa abo i orange prepaida.i wychodze na swoje.taniej niz kiedykolwiek.zaoszczedzona kasa i mniej nerwów.pozdrawiam uciekinierów i tych co kombinuja aby opom nie dac za duzo zarobic.

  • 0

    126. ~Darox  2007-05-19 13:18:23  host: edp139.internetdsl.tpnet.pl

    Witam. To ja pisałem, że prestiżową taryfą BYŁA kiedyś MEGA350. Ale to już przeszłość. Teraz w Orangutanie nie ma żadnych prestiżowych taryf (są tylko dwie, ale tylko z nazwy prestiżowe)

  • 0

    127.  2007-05-20 20:28:35

    No nie powiem, ale troszku mnie ta wiadomość zasmuciła. Niech do jasnej cholery obniżą cenę minuty poza sieć chociaż do 60 gr!!! Cena za minutę do Orange mi odpowiada.

  • 0

    128. ~Inspiron  2007-05-20 20:46:24  host: 212.2.101.27

    PPO ładnie zapodała promocyjkę potrójne doładowanie...

  • 0

    129. ~Lukasz  2007-05-21 10:45:00  host: 241net22.net.zeork.com.pl

    Tak patrząc na te Orangutanowskie oferty to wywnioskowałem ze to najdroższa siec. Nic nie maja taniej do innych sieci, podobnie i w Plusie te nowe taryfy Kubali...1080 minut, ale gdzie? no wewnatrz sieci i do 5 nr. Tylko Era i Play mają tanio do wszystkich sieci. Popatrzcie na taryfe Jedyna taka oferta, gdzie za 45 zł dostaje się 120 minut do wszystkich. Koszt minuty wynosi zaledwie 0,375 zł. To jest siec. A w Orange? Pakiet 50 zł do wszystkich co rowna sie ok 67 minut. W Plusie natomiast taryfa Kubali 40 (zł) i mamy 60 minut do wszystkich, a w Kubali 55 (zł) mamy 90 minut. Koszt min to ponad 60 groszy. A w Play natomiast 50 zł i na koncie mamy 70 zł. Koszt minuty wychodzi ok 35 groszy. A więc widać i na dzień dzisiejszy tylko Era lub Play. Osobiście wybrałbym Ere (Jedyna taka oferta) bo mam do tej sieci zaufanie.

  • 0

    130. ~lola  2007-05-21 12:30:44  host: 212.160.172.70

    oni nie obniżą cen choćby nie wiem co sie stało bo oni uważają że trzeba zarabiać na kliencie jak najwięcej. W plusie w mix przy 30zł Lg kg 220 koszt 1zł u nas no way w orange. Czemu? Proste orangutan nie chce dawać telefonów bo i po co? lepiej wypychac ludzi usługami or i st do bólu.

  • 0

    131. ~Darox  2007-05-21 22:35:54  host: edp139.internetdsl.tpnet.pl

    Najważniejsze, że Orangutany dają Prestiżowe minuty. Ja zadzwonisz do laski i ta zobaczy, że 501xxxxxx to już od razu jest twoja. Dlatego warto płacić 75 albo 80 groszy.

  • 0

    132. ~Stefek  2007-05-22 02:00:18  host: 87-205-42-205.adsl.inetia.pl

    *Darox - taa? ja ostatnio na stacji benzynowej kupilem starter orange go za 9zl z numerem 501xxxxxx, bede musial twa teze przetestowac ;), ale lepsza byla promocja w ktorej starter ten nabylem, w ladnym, czarnym, zaplombowanym kartoniku, oprocz samego startera znajdowal sie ... batonik! :D Marketing orange siegnal dna :D

  • 0

    133. ~c'mon  2007-05-22 13:25:19  host: 217.153.44.73

    Za 43 zł mam 1200 minut w abo do stacjonarych i orange i minuta mnie kosztuje 0,0358 zł. Czego sie jeszce czepiacie orange ? Malkontenci pokażcie inna siec gdzie tyle dają ? czekem

  • 0

    134. ~kacha  2007-05-22 15:50:19  host: aaxv41.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja mam taniej. W Plusie w taryfie godziny 75 mam za 10 zł 600 minut na stacjonarne i do Plusa 600 minut i wychodzi 0,017 zł/min. Do pozostałych sieci minuta wychodzi po 0,375 zł

  • 0

    135. ~treking  2007-05-22 15:54:04  host: acxy134.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mialem w erze abo 40zł + 2000 minut na weekendy do Ery, Heji i stacjonarnych za 15 zetów + 100 minut do Ery Heji i stacjonarnych za 10 zetów, to moja pierwsza umowa, nie przedlużałem jeszcze - czyli wychodzi w sumie 2180 minut za 20 zł więcej...

  • 0

    136. ~  2007-05-22 23:26:59  host: edp139.internetdsl.tpnet.pl

    A to wszystko przez to, że Sanjiv Ahuja, nie jest prezesem grupy Orangutanów.

  • 0

    137.  2007-05-23 21:50:51

    *139 To napewno przez to://

  • 0

    138. ~hmm  2007-05-24 23:39:43  host: host-81-190-206-61.gorzow.mm.pl

    Jakby nie patrzeć ERA jest niezła, ale co mi po karcie skoro większość ma na abonament i nie kupuje pakietów smsów ? W orange mimo dogich cen, mogę pisać ze wszystkimi ( bo mimo to, większość mam w orange ).

Dodaj swoją opinię