Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pilotaż IPTV Netii jeszcze w tym miesiącu

Pilotaż IPTV Netii jeszcze w tym miesiącu

WitekT 7 Maja 2009 21:04

0 0

Jeszcze w tym miesiącu Netia zamierza uruchomić pilotażowy projekt telewizji IP przy współpracy z Grupą ITI. Przygotowania trwały ponad pół roku.

Pilotażowy projekt będzie wdrożony w Warszawie i Wrocławiu. Usługa ma być komercyjnie dostępna jesienią tego roku, wtedy obejmie pełną ofertę programową telewizji "n", w tym kanały nadawane w HD, jak również nowe usługi i funkcjonalności oferowane dzięki technologii IPTV.




Współpraca pomiędzy Netią a telewizją "n" ma na celu podział kosztów i ryzyka związanego z inwestycją w usługi IPTV, dając Netii dostęp do najwyższej jakości kontentu i dodatkowego kanału sprzedaży, a telewizji "n" dostęp do klientów, którzy nie zdecydowaliby się na zakup usług telewizyjnych w technologii satelitarnej. Netia i telewizja "n" omawiają obecnie umowę handlową oraz wstępny zakres usługi - napisała Netia w komunikacie.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2.  2009-05-07 21:21:32

    1: no chyba tak... We Wrocławiu sieć jest dobra po powodzi. ;-)

  • 0

    3. ~lol  2009-05-07 21:50:20  host: 34-115.softdesk.com.pl

    HD na adsl ? ahahaha xD

  • 0

    4.  2009-05-07 21:52:27

    lol: a co za problem?

  • 0

    5.  2009-05-07 21:54:26

    mpeg4-avc i jedziesz..

  • 0

    6.  2009-05-07 22:38:24

    8 Mbit/s i masz Full HD (tyle potrzeba na Full HD w iTVP) :) Co do newsa: szybciej by to zrobili robiąc własną ofertę (tak jak Dialog).

  • 0

    7.  2009-05-07 22:39:14

    2: Co ma Pan na myśli? Ekhm... Wrocławianin ;)

  • 0

    8.  2009-05-07 22:43:00

    @Witek: po powodzi w tym zakresie niewiele zrobiono. Jednak Netia (kilkadziesiąt tysięcy) ma sporo abonentów także po ETTH (poprzez spółkę w 100% zależną Lanet) więc może i po tym.

  • 0

    9. ~Longman  2009-05-07 22:44:05  host: adcv193.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @lol (3), rzeczywiście przesłać strumień telewizji HD po ADSLu nie bardzo się da. W DVB-T przy kodekach ACV/AC3 debit HDTV to około 7 (SDTV to około 3), przy czym sygnał powinien być jeszcze dodatkowo obrobiony. Tak więc tutaj bez wdrożenia ADSLa2+ cienko bym to widział. Po prostu wszystko byłoby nie "na styk" a "ponad styk", a trzeba jeszcze uwzględnić narzuty dodatkowe, godziny szczytu, etc.

  • 0

    10.  2009-05-07 22:47:12

    aha, we Wrocławiu albo wlasnie ETTH albo LLU, bo własnej sieci telefonicznej mają tu jak na lekarstwo

  • 0

    11.  2009-05-07 22:56:37

    8 i 10: po tym czymś? ;) Przecież to jest jakaś nieudana zbitka 3 sieci sztucznie ze sobą połączonych, które od połączenia psują się o wiele częściej.

  • 0

    12. ~  2009-05-08 00:02:14  host: 80.238.89.138.ip.airbites.pl

    A na BSA się nie da? Szkoda troche abonamentu socjalnego.

  • 0

    13. ~  2009-05-08 07:45:56  host: 94.254.156.13

    Hej netio. Szukam właśnie internetu+tv, mogę być testerem, mieszkam w zasięgu LLU, w rejonie popowodziowym, okolice traugutta. Kablówka odpala się w czerwcu, jak dacie dobra ofertę zostanę z wami. DO kogo mam uderzać? xD

  • 0

    14. ~aaa  2009-05-08 07:46:15  host: chello087206080055.chello.pl

    a nie można by było zrobić tak by ITV nie podlegała limitą łącza? przeciez można każdemu nadać limit na łacze tak jak to obecnie jest ale można wykluczyć limitowanie poszczególnych elementów sieci...

  • 0

    15. ~wosq  2009-05-08 08:17:50  host: 188.33.124.162

    Może włączą programy z "n" do swojej zwykłej , tradycyjnej telewizji kablowej. Oby.

  • 0

    16. ~Longman  2009-05-08 08:49:14  host: adbk229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @aaa(14), w standardzie ADSL2 dało by się tak zrobić bez najmniejszego problemu - część pasma na ITV i część na dostęp do internetu. Obie części można traktować kompletnie rozłącznie, można sobie nawet wyobrazić tylko telewizję bez internetu (coś a la kablówka). Kwestia tylko taka, że w Polsce tak naprawdę nikt nie jest zainteresowany rzetelną budową sieci (zwróć uwagę ADSL2 w Polsce jest budowany poniekąd z przymusu!), a robi się to "od akcji do akcji". Optymistą w tym zakresie nie jestem, ale operatorzy teraz znają sens "jak sobie pościelesz tak się wyśpisz".

  • 0

    17. ~get  2009-05-08 13:50:41  host: host-81-190-85-142.gdynia.mm.pl

    a 3-miasto to niby kiedy ?!?!? pff wprowadzają coś w zapyziałej wa-wie a w trójmieście nie ? żeniua ! @14,@16 - o jakich wy limitach mówicie ?! ktoś jeszcze ma w Polsce limity na ściągane dane ?! i jeszcze jedno - UPC rozbudowuje jako jedyna firma infrastrukturę, już dają łącza 30 mega, co jest w sam raz a w tym roku u mnie będę miał dostępne łącza powyżrej 100 mega od UPC !

  • 0

    18. ~Longman  2009-05-08 14:41:58  host: adbk229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @get (17), ja piszę o limitach przepustowości. Pytanko dla uzmysłowienia problemu: jeśli górną granicą przepustowości ADSLa w kierunku abonenta jest 8 megabitów na sekundę (a i to blisko DSLAMa) a telewizja cyfrowa HD zabiera 7 megabitów to ile ci zostanie pasma na usługi internetowe? A i to w porywach, bo zazwyczaj trzeba uwzględnić różne narzuty. Natomiast jako rozjaśnienie problemu i podpowiedź - ADSL2+ to przepustowość 24 megabity i to w większej odległości od DSLAMa, po tych samych kablach.

  • 0

    19. ~  2009-05-08 15:18:01  host: 87-205-38-75.adsl.inetia.pl

    czy pilotaż będzie dostępny dla wszystkich czy tylko dla wybranych klientów?

  • 0

    20. ~Piotrek  2009-05-08 19:11:12  host: mion.elka.pw.edu.pl

    CZy ta usługa ma "działać" jak Videostarda TP ?? Bo jesli tak to zasięg max 10 % powierzchni kraju oraz bardzo słaba jakośc transmisji.

  • 0

    21. ~nick  2009-05-10 22:07:20  host: dhr138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    2. WitekT - zgadza się tylko że to dotyczy dialogu (ewro) a nie netii.

Dodaj swoją opinię