Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PIIiT postuluje powołanie ministerstwa ds. informatyzacji

PIIiT postuluje powołanie ministerstwa ds. informatyzacji

WitekT 27 Czerwca 2007 19:56

0 0

Rada Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, organizacji samorządu gospodarczego rynku teleinformatycznego, postuluje w liście do premiera utworzenie Ministerstwa, złożonego z działu informatyzacja, obecnie będącego w gestii MSWiA, oraz z działu łączność z Ministerstwa Transportu.

PIIiT uważa, że w Planie Informatyzacji Państwa przeznaczane są znaczące środki finansowe z budżetu oraz z funduszy europejskich na informatyzację administracji, jednak ich efektywne wykorzystanie jest utrudnione z racji umiejscowienia działów odpowiedzialnych za informatyzację i łączność w różnych ministerstwach.
PIIiT podkreśla, że aktywność UKE, zgodnie z prawem, ogranicza się do egzekwowania prawa telekomunikacyjnego. Połączenie obu działów w jednym Ministerstwie jest, zdaniem PIIiT, oczywistą konsekwencją rozwoju obu dziedzin w jednolite rozwiązanie techniczne, organizacyjne i prawne.

Telefon komórkowy oraz komputer może obecnie tylko efektywnie funkcjonować przy odpowiednio rozwiniętej sieci telekomunikacyjnej, a nowoczesna sieć telekomunikacyjna korzysta z zaawansowanych technologii informatycznych - napisano w liście do premiera.

Źródło tekstu: PIIiT     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~  2007-06-27 20:29:14  host: 87-205-213-194.adsl.inetia.pl

  Kolejne ministerstwo jest bardzo ważne, bo pozwoli obsadzić kolejne stanowiska.

 • 0

  2. ~emalia  2007-06-27 21:48:19  host: nat-138.ghnet.pl

  UKE jest poj...... Tu nie można rozwiązać umowy (i to rozumię i popieram) a w przypadku Ery nałozyli na nią karę 2 mln zł za to, że dołączone zostały zapisy, jakie prawa ma Klient ... PARANOJA !!! UKE kiedyś popierałem, a teraz ich niekonsekwencja i niekompetencja mnie powala.

 • 0

  3.  2007-06-27 21:50:14

  emalia: skoro wytykasz niekonsekwencję, to chyba nie przeczytałeś tego newsa ze zrozumieniem... Porównaj obie sytuacje i zastanów się jak na nie wpływa obecność / nieobecność pewnych zapisów w dyrektywach Unijnych.

 • 0

  4.  2007-06-28 01:55:03

  No tak. Od zawsze wiedziałem, że mamy za mało urzędów, biur, agencji, ministerstw, urzędników, biurokracji czyli pozwoleń, zezwoleń, koncesji i tp.Chyba jestem geniuszem:) bo ja to wiedziałem od dawna co jakaś tam szanowna rada PIIiT dopiero teraz ustaliła:)

 • 0

  5. ~wiwan  2007-06-28 08:26:06  host: aaeq219.neoplus.adsl.tpnet.pl

  faktem jest ,że tak 'dalekie" umieszczenie tych dziedzin utrudnia rozwój i wykorzystanie środków.Nie trzeba ministerstwa-wystarczy informatyzację przenieść do MT,departamentu łączności.

 • 0

  6. ~ukenamuniu  2007-06-28 20:22:29  host: nat-go2.aster.pl

  Witku: emalia jest chyba kobitką, bo facet nie powie "rozumię".

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet