Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwszy wirus na platformę Windows CE

Pierwszy wirus na platformę Windows CE

sirmark 19 Lipca 2004 20:52

0 0

Firmy antywirusowe po raz pierwszy w historii wykryły wirusa stworzonego na platformę Windows CE o nazwie Duts.

Na ślad wirusa, który ma atakować system operacyjny inteligentnych telefonów komórkowych i handheldów, wpadła rumuńska firma BitDefender. Twórcą szkodliwego kodu jest osoba o pseudonimie Ratter, która należy do grupy 29A VX odpowiedzialnej za stworzenie wirusa na platformę Symbian OS. Jak podało BitDefender, to pierwszy wirus działający w systemie Windows CE. Microsoft odmówił komentowania tych doniesień. Zanim wirus zacznie się rozprzestrzeniać na komputerze, wyświetla na ekranie zapytanie –" Drogi Użytkowniku, czy wolno mi się rozprzestrzeniać?" – i dopiero po uzyskaniu aprobaty wirus atakuje pliki wykonywalne z katalogu My Device. Na razie nie stwierdzono żadnej szkodliwej działalności wirusa.
"Podobnie jak w przypadku wirusa Cabir (wirusa na platformę Symbian OS), jego twórca skupił się głównie na zaprezentowaniu możliwości zainfekowania urządzeń z systemem operacyjnym Microsoft Windows CE, kładąc mniejszy nacisk na zdolność do masowego powielania się wirusa" – to słowa Viorel Canja z firmy BitDefender. "Wirus nie został wypuszczony do Internetu, lecz kod został wysłany do ekspertów z firm antywirusowych".

Analitycy zwracają uwagę, że wkrótce handheldy a nawet telefony VoIP staną się głównym celem ataków twórców wirusów, jednak nie będą to ataki na skalę masową.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-73-22.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Który producent jako pierwszy wprowadzi do sprzedaży zginane smartfony?

LG też ma swój zginany wyświetlacz OLED

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet