Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwszy telefon z Bluetooth 3.0

Pierwszy telefon z Bluetooth 3.0

Q! 3 Lutego 2010 09:29

0 0

Pierwszym telefonem, który będzie zgodny z interfejsem Bluetooth 3.0, będzie Samsung S8500. Jednak wciąż nie wiadomo, kiedy trafi on na rynek.

Bluetooth 3.0 to kolejna wersja specyfikacji tego interfejsu, która umożliwi przesyłanie danych pomiędzy różnymi urządzeniami z prędkością do 24 Mb/s, czyli nawet 8 razy szybciej, niż w poprzedniej wersji 2.0. Dodatkowo, aby jeszcze bardziej przyspieszyć przesył danych, tam gdzie będzie to możliwe - będzie można skorzystać ze standardu 802.11, a więc wykorzystywanego przez sieci WLAN.




Wspomniany Samsung S8500 posiadać będzie ekran dotykowy wykonany w technologii OLED o przekątnej 3,1 cali. Umożliwi przesył danych w technologiach przynajmniej GPRS/EDGE. Jego obsługę ma ułatwić znana z innych modeli nakładka systemowa TouchWiz.

Obecnie brak jest jakichkolwiek informacji na temat daty premiery Samsunga S8500, przewidywanej ceny, ani jego dostępności.

Źródło tekstu: bluetooth.org, unwiredview, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~  2010-02-03 09:51:37  host: ehost-34.mtm-info.pl

    Dziwne, że nie wsadzą tego najpierw do jakiegoś wypasionego telefonu, może ciągnie to tak dużo prądu, że na 3g baterii nie starczyło? ;] A co do samego standardu, pamiętam czasy gdy się przez irdę przesyłało, to były zawrotne transfery :D

  • 0

    2.  2010-02-03 10:09:54

    ee ja czekam na BT4 low energy... podstawową dotychczasową wadą BT to straszny pobór energii

  • 0

    3. ~xxx  2010-02-03 10:30:17  host: 77-253-113-143.adsl.inetia.pl

    2@ WLAN ciągnie jeszcze więcej. Bluetooth w porównaniu do Wlan to pikuś.

  • 0

    4. ~Merlin  2010-02-03 10:50:09  host: korp14.avistamedia.pl

    Nie zdziwiłem się kiedy przeczytalem ze to Samsung. Obecnie lider wdrażania nowych technologii.

  • 0

    5.  2010-02-03 11:04:56

    @3. Pan Pikuś

  • 0

    6. ~Longman  2010-02-03 11:54:44  host: adbr74.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A jak jest z zasięgiem w BT 3.0? Taki jak BT 2.1 czy taki jak 802.11?

  • 0

    7. ~do6  2010-02-03 12:04:00  host: 77-253-92-231.adsl.inetia.pl

    Pewnie mniejszy

  • 0

    8. ~chuck  2010-02-03 12:41:12  host: host4-89-206-24.limes.com.pl

    @7: jaki mniejszy? Jak większy i to o kilka razy ponieważ transfer odbywa się za pomocą protokołu 802.11

  • 0

    9. ~do 8  2010-02-03 12:49:20  host: 77-255-40-92.adsl.inetia.pl

    Proponuję wrócić do szkoły i nauczyć się czytać ze zrozumieniem ""czyli nawet 8 razy szybciej, niż w poprzedniej wersji 2.0. Dodatkowo, aby jeszcze bardziej przyspieszyć przesył danych, tam gdzie będzie to możliwe - będzie można skorzystać ze standardu 802.11""

  • 0

    10. ~Boj  2010-02-03 13:16:00  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

    U mnie wszyskie sprzety sa firmy Samsung a u znajomego Sony zdania sa podzielone jego zona tez woli samsunga nie wiem co to bedzie.

  • 0

    11. ~Richo  2010-02-03 13:23:28  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

    Samsung ma jeszcze super fukcje takie jak anynet podłanczam np foto komurke i obsługuje pilotem od tv i PIP obraz w obrazie.Samsung nie ma sobie równych jesli chodzi o technike i desing.

  • 0

    12. ~  2010-02-03 14:28:54  host: p07-06.opera-mini.net

    Taaak,super Samsung nie potrafi normalnej javy zrobić na telefonach...tfu,lider nowinek technologicznych

  • 0

    13. ~a_lex  2010-02-03 20:45:38  host: v05-16.opera-mini.net

    A o uruchomieniu na Samsungach kilku aplikacji w javie naraz to w ogóle nie ma co mowy.

  • 0

    14. ~me  2010-02-04 08:10:45  host: chello087206178193.chello.pl

    a co za problem z uruchomieniem jhavy na Samsungu? Kup, to uruchomisz... Java w Samsungu jest najnormalniejsza na swiecie, a ze jest w niektorych modelach blokowana do okreslonej wielkosci czy tez zakaz uruchamiania jar i jad z karty pamiecie?? Od tego sa legalne zrodla - kup, sciagnij po wap'ie i bedzie smigalo.

  • 0

    15. ~a_lex  2010-02-04 15:10:53  host: dvi202.internetdsl.tpnet.pl

    To na jakich Samsumgach można uruchomić np. komunikator, zminimalizować go i odpalić Operę Mini?

  • 0

    16. ~  2010-02-05 11:24:55  host: 212.2.99.195

    Samsung to szmelc. Moze nie tak wielki jak sony ericson, ale jednak.

  • 0

    17. ~atomfx  2010-02-10 12:43:01  host: hft121.internetdsl.tpnet.pl

    fakt a próbował ktoś puścić e-maila z załącznikiem 20mega mi na trzech samsungach się to nie udało. ale se nokia ba nawet lg dało rade.

Dodaj swoją opinię