Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwszy smartfon Samsunga z procesorem MediaTek

Pierwszy smartfon Samsunga z procesorem MediaTek

orson_dzi 17 Października 2016 13:27

6 1

W bazie AnTuTu pojawił się Samsung Galaxy Grand Prime+. Być może będzie to pierwszy smartfon Koreańczyków z układem MediaTek.






Do tej pory Samsung, jeśli już decydował się na odejście od układów Qualcommu i własnych Exynosów, korzystał z produkcji mniej znanych producentów, takich jak Spreadtrum czy Marvel. Galaxy Grand Prime+, jeśli jego specyfikacja się nie zmieni, będzie pierwszy Samsungiem napędzanym układem MediaTeku.

Reszta zapisanej w benchmarku specyfikacji, to ekran o rozdzielczości 960 x 540 pikseli, 2 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wbudowanej, główny aparat o rozdzielczości 8 Mpix, przedni o rozdzielczości 5 Mpix i Android 6.0.1.

Źródło tekstu: AnTuTu; wł     

w sumie: 26
  • 0

    7.  2016-10-17 14:19:05

    Pytanie mam...
    Wg Was, każdy kolejny nowy telefon musi być jeszcze bardziej wypasiony od poprzednika wypasionego?

  • 0

    8. ~mac  2016-10-17 14:20:32  host: a4.50.5177.ip4.static.sl-reverse.com

    Szajsung z Biedatekiem!!! Jeżeli wybucha i emituje smog to mógłbym taki mieć i się lansować na Rynku w Krakowie przy sojowym latte.

  • -2

    9. ~Hotelarz  2016-10-17 14:22:44  host: apn-37-249-22-135.dynamic.gprs.plus.pl

    @7, wlo - To dlaczego jeździsz nowym Lexusem z salonu a nie maluchem 126p?

  • 0

    10.  2016-10-17 14:23:02

    @7 Nie, ale też nie ma sensu się "cofać do tyłu" ;) Szczególnie, że pierwszy Grand Prime szału nie robił, więc chociaż ten ekran mogliby poprawić. Ale tutaj też dużo zależy od oprogramowania. Ekran może mieć 720p, ale soft pokazuje go jako właśnie 960 x 540.

  • 0

    11.  2016-10-17 14:25:19

    @wlo - to nie o to chodzi. Po prostu taka specyfikacja była ok w lowendach 2-3 lata temu.

  • 0

    12.  2016-10-17 14:41:57

    A ktoś zmusza do kupowania Grand Prime. Kupcie sobie J3 - J5, będziecie mieć ekran hd w podobnej cenie.

  • -1

    13. ~Hotelarz  2016-10-17 14:47:38  host: apn-37-249-22-135.dynamic.gprs.plus.pl

    @12, To już lepiej kupić Xiaomi Redmi 3S lepsza jakość wydajność i wsparcie w tej samej cenie.

  • 0

    14.  2016-10-17 15:07:00

    @11 Nie przesadzaj. 3 lata temu low end miał 512 Ram, 4GB pamięci, aparat 5Mpx, kamerka 0,3 Mpx. Naprawdę nie widzisz różnicy? Nawet ten ekran 220ppi to nie jest jakaś tragedia.

  • 0

    15.  2016-10-17 15:26:33

    9 - jeżdżę "salonowym" autem, ale zdecydowanie niższej klasy niż najgorzej wyposażony z najniższej klasy Lexus ;-)
    Jak widać, znacznie więcej się takich aut sprzedaj niż Lexusów... I nikt nie pieprzy, ze nowy model - nie wiem - C3, Clio, jakiegoś VW za 40-50 tysięcy nie ma tego co ma Lexus, albo Volvo za 200 tysięcy ;-)

  • 0

    16.  2016-10-17 15:31:17

    orson_dzi - jeśli dzisiaj już są wyświetlacze o określonej rozdzielczości, to znaczy, ze muszą być wszędzie stosowane, bo ich niestosowanie to cofanie się?
    Ja podam mój przykład... E52 - wiesz, zę Lumia 730 mi się zestarzeje w szufladzie, bo mi do komunikacji ciągle E52 wystarcza?
    Dlaczego krytykujący nie kupują telefonów, które idą z duchem czasu? Nie ma takich? Są! I to sporo marek i modeli przecież. Ale jak coś słabszego wchodzi to komentujecie i się głupio zastanawiacie - po co? Z pewnością już macie lepsze sprzęty, więc po co się w ogóle tym zajmować? To słabsze wielu ludziom spokojnie wystarczy.

  • 0

    17. ~;-)  2016-10-17 16:06:38  host: agpg111.neoplus.adsl.tpnet.pl

    15 wlo). A czym jeździsz?, o ile można Cie sie spytać ?

  • 0

    18.  2016-10-17 16:08:33

    @16 - słabsze mogłyby być również ceny tych słabszych smartfonów, wtedy nikt nie miałby pretensji.

  • 0

    19.  2016-10-17 17:04:58

    @16 Nie rozdzielczością człowiek żyje. Pierwszy Grand Prime miał ekran 960x540 w archaicznej technologii TN. Beznadziejne kolory, kąty widzenia, widoczność w słońcu. Stara technologia, niska rozdzielczość, wysoka przekątna - recepta na porażkę. I to nie będzie telefon do komunikacji, tylko u operatorów będzie promowany jako multimedialny kombajn jakim nie jest. Skoro benchmark pokazuje tę samą rozdzielczość, to można się bać, że i jakość obrazu będzie tak samo słaba. Ale jak pisałem, to może być kwestia softu. Miałem ostatnio Honora 8 na przedpremierowym oprogramowaniu. Telefon chwalił się, że ma ekran 720p i 2 GB RAM-u.

  • 0

    20.  2016-10-17 17:16:53

    Ja mam MediaTeka czterordzeniowego i wyświetlacz 4,5’’ IPS OGS, 854x480 px. Cudo działa tydzień na baterii 4000 mAh. Gorsze komponenty ale dłuższy czas pracy. Na mój "sokoli" wzrok w zupełności wystarcza. Nawet jak odpalę jednocześnie radio internetowe, hotspota, videorejestrator i nawigację jak jadę samochodem to podziała z 5h. Wcześniej miałem flagowca Samsunga. Na samej nawigacji nie wytrzymywał godziny. Technologia pędzi jak szalona.

  • 0

    21. ~  2016-10-17 17:43:55  host: public-gprs360735.centertel.pl

    7 postęp jest. Ram i pamięć wewnętrzna. Nawet jeśli reszta będzie bez zmian to będzie przyzwoity budżetowy telefon.

  • 0

    22. ~Svr  2016-10-17 20:06:18  host: 70.hosts212.ostrowski.pl

    No i super. Lepiej niższa rozdzielczość i zwykły procesor ale za to 2gb ram żeby poprawnie działał system do dzwonienia i czasem wyświetlenia mapy czy przeglądarki na chwile. Są tacy ludzie którzy wykorzystują telefony glownie do dzwonienia

  • 0

    23. ~4D  2016-10-17 20:21:23  host: apn-37-7-129-115.dynamic.gprs.plus.pl

    Wielu przyczepiło się tu do rozdzielczości 960 x 540 pikseli, która to nawet na 5-calowym ekranie nie jest żadną tragedią, a nie zwróciliście uwagi na parametr, który nie pasuje tu zdecydowanie bardziej - chodzi mianowicie o 32 GB pamięci wbudowanej.
    Budżetowiec, o co najwyżej przeciętnej specyfikacji miałoby mieć aż 32 GB pamięci wewnętrznej??
    Brzmi to niewiarygodnie!
    Samsung w tym Galaxy Grand Prime+ oszczędza na procesorze (tudzież SoC); ekranie (przy takiej rozdzielczości raczej nie będzie to AMOLED); czy też aparatach fotograficznych, a jednocześnie daje 32 GB pamięci wewnętrznej, jak we flagowcach??

  • 0

    24.  2016-10-17 21:16:33

    @23 Dokładnie. To właśnie amoledy kiepsko sobie radzą z niską rozdzielczością i przy nich rozdzielczość hd to minimum. Grant prime na bank nie będzie miał amoleda, a 220 ppi to taka sobie wartość, ani super, ani też tragiczna. Dobra przeciętna.

  • 0

    25. ~  2016-10-18 10:30:51  host: apn-37-248-161-149.dynamic.gprs.plus.pl

    Czy będzie miał jakieś zabezpieczenie antywybuchowe?

  • 0

    26. ~s  2016-10-18 11:51:34  host: 140.101.31.248

    @25
    Tak, przy pierwszym uruchomieniu trzeba przeczytać tekst o długości 100 tys. linii małą czcionką i nacisnąć przycisk "tak, jestem świadomy zagrożenia". Dzięki temu nie ma zagrożenia, że ktoś pozwie Samsunga i ciągłość produkcji jest zapewniona, bo wystarczy tylko regulować częstość wybuchów. Dodatkowo droższe modele będą dostępne (w wyższej cenie) w wersji, która wybuchając mniej niszczy wokół.

Dodaj swoją opinię