Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwszy, potężny telefon z Androidem 4 od Google

Pierwszy, potężny telefon z Androidem 4 od Google

Q! 28 Czerwca 2011 08:59

0 0

W sieci pojawiły się informacje na temat pierwszego telefonu pracującego pod kontrolą systemu Android w wersji 4 Ice Cream Sandwich. Pochodzić on będzie od Google, a jego producentem ma być Samsung.



Google Nexus Prime - bo o nim mowa - ma mieć ekran o ogromnej rozdzielczości 720p (1280 x 800 pikseli), którego nazwa handlowa brzmieć będzie Super AMOLED HD. Sercem urządzenia będzie potężny układ OMAP4460, który oferuje pełnię multimediów.




Wśród nich znajduje się aparat fotograficzny zdolny do utrwalania kadrów w rozdzielczości do 20 Mpix. Nie oznacza to jednak, że w takiej rozdzielczości wykonywane będą zdjęcia. Filmy nagrywane i odtwarzane mają być w rozdzielczości 1080p (1920 x 1080 pikseli).

Procesor ma być dwurdzeniowym układem wyposażonym w zegar o częstotliwości 1,5 GHz oraz akcelerator graficzny PowerVR SGX540. Do pomocy ma on otrzymać 1 GB pamięci operacyjnej. Wszystko to pracować ma pod kontrolą systemu Google Android 4 Ice Cream Sandwich.

Data premiery Google Nexusa Prime nie jest wciąż znana, jednak nieoficjalnie mówi się o okolicach końca listopada 2011 roku.

Źródło tekstu: BoyGenius Report, wł     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 2

    19. ~  2011-06-28 10:42:22  host: w3cache-1.tzmo.com.pl

    Komputer z 2000roku klasa ekonomiczna składak. Duron 600, 64Mb ram. Grafika 16 MB, dysk 10Gb,cd-rom, modem inter, monitor 17 cali. O ile pamiętam to prawie 4 tys. To chyba będzie lepsze i tańsze:) Tylko 10 lat. A co będzie za 10 lat:)

  • -1

    20. ~  2011-06-28 10:49:13  host: 89-77-101-152.dynamic.chello.pl

    15@ już TOSHIBA produkuje lepsze do smartfonów panele Omoled Cristal one jak Samsung,mniejsze zużyci energii większy kontrast, technologie szybko się wyprzedzają jak procesorach

  • 1

    21. ~  2011-06-28 11:34:34  host: user-188-33-87-4.play-internet.pl

    @19 Ja w 2001 kupiłem komputer za 1200 pln i oto jego parametry: DURON 800, płyta ECS K7ZVA - tylko w sumie audio zintegowane. Geforce 2 MX 400 64 MB, dysk 40 GB, DVD ROM. Teraz mam HTC Desire HD z prockiem wykręconym na 2 GHz To były czasy...

  • 0

    23. ~  2011-06-28 12:08:38  host: 212.160.172.70

    ciekawe tylko jak z wygladem tego cacka i wyswietlaczem

  • 0

    24. ~cit  2011-06-28 12:26:11  host: host-81-190-254-244.elk.mm.pl

    @13 czasem byś coś ze słownika zgapił

  • 1

    25.  2011-06-28 12:39:02

    5: Pogoogluj, Bill Gates nigdy tego nie powiedzial - to jest miejska legenda. Wszystko super co do tego telefonu, tylko ile on bedzie kosztowal? Skoro obecne kosztuja 2+k zl to ten chyba ze 3k. Ehh :(

  • 0

    26. ~  2011-06-28 12:42:28  host: z17-13.opera-mini.net

    @The_Shadow z 2400 pewnie na poczatku potem beda spadac powoli ceny

  • 0

    27. ~Excursor  2011-06-28 13:35:25  host: 178.183.190.188.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    wg. mnie najlepiej wybrany procesor: Texas Instruments OMAP. Off topic:(Odkad HTC zaczelo stosowac uklady Qualcomma zaczely sie nazekania na powolne dzialanie smartphonow tegoz producenta)

  • 0

    28. ~Rafal  2011-06-28 15:47:29  host: v07-16.opera-mini.net

    Mogli dać jakiś lepszy układ graficzny.

  • 0

    29. ~pablos  2011-06-28 15:52:40  host: 87-205-252-105.adsl.inetia.pl

    Hahah dobre usmiałemsie ale tak sie składa ze to inni producenci zgapiaja wszysko od samsunga.Samsung ma najlpesze wyswietlacze nawet taka frma jak sony ma matryce samsunga.Samsung the best

  • 0

    30. ~Majki  2011-06-28 16:03:59  host: eeo186.internetdsl.tpnet.pl

    @29 akurat bzdura sony ma jako jedna z niewielu firm własne ekrany, wyświetlacze, reszta fakt jedzie na samsungu. Do którego się za bardzo przyczepić nie można. Sam mam sgs2 i jest bomba. Minus to że zjada w **uj baterii.

  • 0

    31.  2011-06-28 16:19:25

    @23 Dowiemy się, gdy Apple pokaże iPhone'a 5 :) @30 Sony już od dobrych kilku lat montuje w wielu swoich TV matryce Samsunga.

  • 1

    32. ~tele  2011-06-28 16:50:34  host: 81-210-113-214.ip.netia.com.pl

    Ciekawe ile bateria wytrzyma z tym wszystkim na pokładzie??? Pewnie z 2 godz.:P

  • 0

    33. ~gt  2011-06-28 17:12:46  host: 178-73-20-226.home.aster.pl

    @32: W trybie powersaver może nawet do 4 dojść...

  • 1

    34. ~....aaaaa  2011-06-28 17:19:39  host: ivb92.internetdsl.tpnet.pl

    a to bedzie na windowsie czy na symbianie? bo juz nie wiem

  • 0

    36. ~  2011-06-28 18:27:58  host: z41-05.opera-mini.net

    35). Tamtego jeszcze nie ma, wiec nie mysl na zapas ;-) ¤ ile bateria wytrzyma? Zapewne tyle samo co Samsung Galaxy S2 z prockiem 1,4 hehe

  • 0

    38. ~Lolek  2011-06-28 18:45:27  host: 212.160.172.70

    I co z tego ze montuja matryce z samsunga? Nie zapomnij o tym e ten ich oled jest słabszy od Sony Bravia ;)tak wiec o czym tu mowa?Od laptopów,przez monitory,telewizory az po telefony kom. Samsung to samsung robia na jedno kopyto zgapiaja od wszystkich wokol i wypuszczaja na kazdy jeden telefon konkurencjii swoje 4 offcourse to przenośnia...zrobili Galaxy s II który jest poprostu kozacki ale to nie jeden telefon robi z marki mistrza;) co wiecej uwazam ze przed galaxem i wavem nie bylo nic ze stajni samsunga co moglo by konkurowac z reszta marek.to jak z lg-chocby wsadzili tam niewiadomo co to sprzet jest byl i bedzie wadliwy."niezniszczlności" nokii nie odbiora (ach ta 3310);) to mentalność ludzi kieruje rynkiem a nie to ile masz ghz;) Google eksperymentuje bo ich na to stac.Ale pomyślcie szczerze ile to potrwa?Microsoft kupił skype,podpisał kontrakt z nokia i to w moment wrecz.nie zastanawiacie sie jaki moze byc system najbogatszej firmy świata? ktos z was mial WP7 w dłoniach? (chodzi mi o najnowsza aktualizacje) to dopiero poczatek...ERA G1 nawet nie pobudzila ludzi by ja kupic a andek sie rozrósł w moment.za 3 lata WP7 bedzie Kozakiem;) to moja osobista analiza ;) mam nadzieje ze mnie nie zjecie za "inne" podejscie;)

  • 0

    39. ~  2011-06-28 18:48:20  host: z41-05.opera-mini.net

    37). Sluchaj, objawie Ci prawde objawiona: co bys dzisiaj nie kupil, jest jutro, gdzie zawsze cos, gdzies pojawi sie lepszego.. Wazne, ze Twoi znajomi nie beda mieli lepszego. Co tam swiat.. 37). Sluchaj, objawie Ci prawde objawiona: co bys dzisiaj nie kupil, jest jutro, gdzie zawsze cos, gdzies pojawi sie lepszego.. Wazne, ze Twoi znajomi nie beda mieli lepszego. Co tam swiat..

  • -1

    40. ~skalarek  2011-06-28 19:16:47  host: 89.191.147.125

    Z takimi bebechami to faktycznie wyjdzie fajna kanapka...

  • 0

    41. ~Octopus  2011-07-13 09:17:01  host: ip-195-242-254-202.catv.net.pl

    No to czekam tylko na telefony z dwoma ekranami. Jak długo poczekam ? - Zakładam ,że nie dłużej niż rok :))

Dodaj swoją opinię