Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwszy MVNO z ryczałtową ofertą na transmisję danych

Pierwszy MVNO z ryczałtową ofertą na transmisję danych

WitekT 25 Sierpnia 2008 12:37

0 0

MNI Mobile, MVNO w sieci Orange, przedstawił ofertę mobilnego dostępu do Internetu - InterNeo mobile. Niestety, wypada ona bardzo blado na tle "infrastrukturalnej" konkurencji.

Dostępne są 3 opcje umowy na 2 lata - za 10 zł (bez pakietu danych - 7 groszy za każde 100 kB), 50 zł (200 MB transmisji co miesiąc, potem 10 groszy za każde 100 kB) oraz za 100 zł (500 MB transmisji co miesiąc, potem 10 groszy za każde 100 kB).

Ceny połączeń wykonywanych z karty to 0,66 zł do wszystkich sieci oprócz Play, gdzie minuta kosztuje 1 zł. Wideorozmowa kosztuje 0,66 zł (znów Play jest droższy - 1 zł). SMS kosztuje 0,25 zł, zaś MMS 0,79 zł.




W ramach promocji, sprzedawany jest modem USB za 1,22 zł - tylko GSM, bez transmisji 3G.

Zobacz: pełny cennik oferty InterNeo mobile (plik PDF; 98 kB).

Źródło tekstu: MNI Mobile, wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12.  2008-08-25 13:24:13

    Tak na moje oko, to jest to oferta dla osób potrzebujących komunikacji z systemem alarmowym. Miesięczny koszt zamknie się na góra 15zł, a nie na minimum 45 zł. Owszem można zastosować do tego prepaid - ale jakby nie liczyć koszt utrzymania będzie wyższy, a notowanie terminów ważności kart męczące. Mamy tu zatem najniższy abonament na niskotransferowy dostęp do Internetu - jeszcze tylko niech dadzą opcję uruchomienia VPN-u i stałego IP, a biznes bardzo serio podejdzie do tej oferty.

  • 0

    13. ~LOLO  2008-08-25 13:42:49  host: ip-94-42-3-155.multimo.gtsenergis.pl

    LuiN mądrego to i miło posłuchać (poczytać) ;) Ale z drugiej strony, jeśli ktoś poszukuje takich rozwiązań dla większego biznesu, to wielka trójka zaoferuje mu coś lepszego w ramach indywidualnej oferty. Zainteresowani mogą być co najwyżej indywidualni klienci.

  • 0

    14.  2008-08-25 13:59:55

    LOLO - owszem, operatorzy mają cudowne oferty dla korporacji, ale małe i średnie firmy są w tym wypadku zaniedbywane. Gdy pracowałem w BOK-u Orange miałem nie jedną rozmowę na ten temat - albo pojawiała się prośba o sprawdzenie ważności POP-ów pracujących w tej roli, albo zapytania czy nie dałoby się czegoś wymyślić lepszego niż 3x 60zł za BE (klient miał 3 sklepy z systemami alarmowymi). Cudowne oferty zaczynają się dopiero na około 10 kartach SIM i są rozpatrywane indywidualnie, nie ma do nich powszechnie udostępnionych reguł ani jednoznacznego cennika. Wracając jednak do tematu - dość wąską niszę to MVNO atakuje:)

  • 0

    15. ~kwistas  2008-08-25 14:10:35  host: w3cache.wignet.pl

    Wirtualny NIGDY nie będzie miał dobrej oferty internetowej dlaczego??? Bo na tym musi zarobić Orange i MNI Mobile. Proste chyba???

  • 0

    16. ~  2008-08-25 14:32:25  host: cac113.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do systemów alarmowych jest Mobilking. 40PLN na rok to oferta nie do pobicia przez nikogo i tyle.

  • 0

    17. ~  2008-08-25 14:44:07  host: inet20908nh-0.eranet.pl

    16 - tylko komu chce się pilnować terminów ważności...

  • 0

    18. ~Simplusowiec  2008-08-25 14:50:13  host: 130.138.227.40

    Orange to kicha, a to, przepraszam za wyrazenie, MVNO, nawet nie wiem jak to zwać, to juz chyba oferta dla filantropów, przekazujących swoje pieniądze dla rozwoju pseudo-sieci:) W pakietach Simplusa 100 kB transmisji danych to 2 grosze brutto, a tu? 50zł abonament za 200MB,czyli 2,5 grosza za 100kB, a po przekroczeniu 10groszy za 100kB !!! Głuchy telefon do sześcianu! Simplus nie dość że tańszy w transmisji danych to jeszcze tanie połączenia wewnątrz sieci.Wyć się chce z oferty internetowej innych pre-paidów:(

  • 0

    19. ~  2008-08-25 15:16:32  host: static-98-108-53-144.chi01.dsl-w.verizon.net

    15. widocznie nie takie proste dla redaktorow.

  • 0

    20. ~Longman  2008-08-25 16:08:56  host: adce237.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @7 12:50 f96-035.opera-mini.net - nie zgodzę się, WP Mobi działa jako MVNO w sieci Orange a ma IMO b. ciekawe propozycje dla użytkowników (np. MobiTransfer 150 kb za 6 groszy). Szkoda że to sieć tak mało rozreklamowana, no i obsługa klienta jest dosyć słaba.

  • 0

    21. ~komarzycho  2008-08-25 16:41:48  host: bcn149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    I po co nam te wszystkie MVNO?

  • 0

    22.  2008-08-25 18:41:39

    Żenua....

  • 0

    23. ~qqq  2008-08-25 19:07:51  host: abec93.neoplus.adsl.tpnet.pl

    opłata aktywacyjna 300zl

  • 0

    24.  2008-08-25 22:09:48

    Moze cos z tego bedzie. Koszty wprowadzenia MNVNO nie sa duze a wlasnie w systemach bezpieczenstwa dla pojedynczych firm bym to widzial, np sklep osiedlowy itp itd.

  • 0

    25.  2008-08-25 23:05:01

    tragedia...

  • 0

    26. ~kwistas  2008-08-26 01:27:56  host: w3cache.wignet.pl

    Dokładnie zapomniałem o WP Mobi do internetu to idealny MVNO jakich mało.

  • 0

    27. ~duki  2008-08-26 16:04:54  host: dqc158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mvno potrzebne bo kazdy ma cos specjalnego do zaoferowania tak jak napisal 16.~` mobilking ma atrakcyjne doladowania, wp daje rade do ineternetu, nie musi to byc nasz glowny numer ale taki do zadan specjalnych jaknajbardziej.

  • 0

    28. ~  2008-08-26 18:55:31  host: static-98-108-53-144.chi01.dsl-w.verizon.net

    wiekszosc tu krytykujacych to takie polaczki wg. definicji 'wielkiego redaktora' z media2.pl Wojciecha "Z dziennikarskiego obowiazku" Andrzejewskiego

  • 0

    29. ~Friendly_X  2008-08-26 19:20:56  host: user-89-108-237-77.mobile.playmobile.pl

    taktowanie jest zlodziejskie.. jak w TT :/

  • 0

    30. ~alan85  2008-08-26 20:29:18  host: chello089077160005.chello.pl

    Co nie trudno zawuwazyc Mvno ma szanse zaistniec na polskim rynku pod warunkiem ze bedzie mialo dobra promocje tzn ciekawe reklamy, dobry PR, ciekawe promocje sprzedazy, niskie ceny itp. ogolnie musi potrafic się wyroznic sposord innych, a poza tendencja na rynku jest taka, ze raczej MVNO stwarzaja oferty dla konkretnych nisz rynkowych. Przykład jaki od razu przychodzi mi do glowy to mobilking, ale zapewne są tez jacys inni. Macie jakieś przyklady?

  • 0

    31.  2008-08-31 14:46:12

    Uhuhu. Ale LIPA

Dodaj swoją opinię