Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwszy MVNO poddaje się

Pierwszy MVNO poddaje się

WitekT 19 Marca 2009 08:33

0 0

Grupa TP, do której należy Wirtualna Polska, zdecydowała, że nie będzie utrzymywać marki WPmobi, która w szczytowym okresie miała około 2,5 tys. aktywnych użytkowników. Ostatnio ich liczba spadła poniżej 1 tys. - pisze Rzeczpospolita.

W poniedziałek, 16. marca, z głównej strony portalu Wirtualna Polska zniknęła reklama usług komórkowych WPMobi.




Nie jesteśmy do końca zadowoleni z dotychczasowych rezultatów, jakie osiągnął WPmobi. Rozważamy różne opcje i nie możemy też wykluczyć zakończenia działalności jako wirtualnego operatora. W obecnej sytuacji rynkowej i wojnie cenowej, która wybuchła między głównymi operatorami, wszyscy operatorzy MVNO znaleźli się w bardzo niekorzystnej sytuacji - mówi Katarzyna Halicka, rzecznik Wirtualnej Polski.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 93
  • 0

    74. ~kwistas  2009-03-19 13:40:49  host: w3cache-5.wignet.pl

    Spokojnie za parę tygodni talie wiadomości będą na porządku dziennym, Tu Biedronka, Mova, Avon, CyfrowyPolszmat itp. idą z torbami.

  • 0

    75.  2009-03-19 14:29:45

    Myślę, że wbrew pozorom W3 będą się cieszyli z tej wojny. Jak te MVNO poupadają to gdzie najłatwiej przenieść użytkowników? Do opa macierzystego... Przeżyją tylko Ci, którzy zaoferują dobrą ofertę, dobrze ją rozreklamują i powiążą ją z usługami docelowymi (mbank mobile, Mova, tuBiedronka).

  • 0

    76. ~bOb  2009-03-19 14:48:33  host: 195.117.159.238

    Mogliby zrobić jakąś wyprzedaż, zakupiłbym coś ciekawego

  • 0

    77. ~HIRUSIO  2009-03-19 15:50:45  host: 82.160.4.8

    A ja właśnie zamówiłem starter na pamiątkę:) Numer w miarę ok 799 046 066, ciekawe czy go dostarczą:) I czy wyłączą tak po prostu wszystkich czy nie. Za 20 lat opchnę, będzie na flachę.

  • 0

    78. ~Alcek  2009-03-19 18:00:20  host: 93.159.132.57

    Miałem przez krótki czas wp.mobi ze względu na niski koszt utrzymania nru, ale ostatecznie sim trafił do szuflady, a stamtąd do śmieci.

  • 0

    79.  2009-03-19 18:04:18

    tajniak - daj sobie spokój z tymi przemyśleniami... To są takie wielkie bazy i tak wartościowi klienci, ze oni tylko na to czekają! Nie bądź śmieszny ;-)

  • 0

    80. ~hehe_parodia  2009-03-19 20:35:21  host: ip-94-42-49-142.multimo.gtsenergis.pl

    telekomuna polska... bliżej!

  • 0

    81.  2009-03-20 01:37:27

    Wlo (34): MVNO jako niszowe - zgoda. Ale społecznościowe? Akurat Avon czy Snickers to jest nieporozumienie cenowe a w przypadku Avonu nie można nawet kupić normalnie doładowania w terminalu. mBank ma może i jakiś tam sens ze względu na bonusy i integrację z usługami bankowymi (doładowania cykliczne czy przez SMSy). Co do niszowych - ja widzę jedną istotną niszę - "etniczną" czyli tanie połączenia do krajów pochodzenia imigrantów + www i call center w językach tychże krajów. Pod ten wariant podpada teoretycznie telepin mobi dla targetu "skośnego" i "ruskiego". Aczkolwiek Heyah też "obstawia" Wietnam, Ukrainę i Białoruś - co prawda drożej niż telepin, ale bez durnych numerów dostępowych. R (39) - no niby w wpmobi była wartość dodana w postaci tych 100 megasów do zużycia na WP. Ale, jak dla mnie, istotnym błędem był brak doładowań naziemnych przez terminale i bankomaty. Przecież nawet taki superinternetowy mBank mimo istnienia doładowań internetowych ma również sieć doładowań naziemnych...

  • 0

    82.  2009-03-20 02:11:23

    Dodam jeszcze :-) http://wp.tv/i,Mobi-podbija-Warszawe,mid,124116,klip.html?ticaid =57b33

  • 0

    83. ~xavier88  2009-03-20 09:46:43  host: egm105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ha trochę posiedziałem i znalazłem takie numerki: 799 050 077, 799 055 003, 799 055 100, 799 066 101, 799 066 200, 799 066 400, 799 066 500, 799 066 900, 799 070 888, 799 077 500, 799 080 333, 799 080 444, 799 088 200, 799 088 300, 799 088 500. Może ktoś sobie wybierze jakiś numer, ja zabrałem ten ostatni. pozdrawiam

  • 0

    84. ~flanelek  2009-03-20 11:57:20  host: 218-bi1-7.acn.waw.pl

    Dzieki za liste, tez cos sobie wybralem :D

  • 0

    85.  2009-03-20 21:24:06

    Przemolog - nie mówię o cenach... Wiesz przecież, że są społeczności, które za przynależność żądają dość wysokiego wpisowego. A chętni są i są w stanie za to wiele dać by do społeczności należeć. Dlatego staram się unikać oceny po tym kto ile płaci. Jego rzecz.

  • 0

    86.  2009-03-20 23:59:45

    Wlo (85) - zasadniczo się zgadzam, ale społeczność społeczności nierówna. Nabywczynie mazideł Avonu czy zjadacze Snickersów to nie to samo, co np. biznesmeni z klubu golfowego, którzy płacą ciężkie $$$ za samo wpuszczenie za bramę :-). No i telefonowanie samo w sobie nie jest IMHO czynnością jakoś wyróżniającą towarzysko. Oczywiście to nie znaczy, że model biznesowy oparty o społeczność w telefonii komórkowej jest bez szans. Zapowiadany Rydzyk Mobile by Karkosik mógłby wypalić - ale tutaj czynnikiem dodatkowo sprzyjającym jest występowanie w targecie sporej populacji nieukomórkowionej.

  • 0

    87. ~  2009-03-21 00:07:15  host: apg189.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja wygrzebałem 799 071 234 :D i 799 078910

  • 0

    88.  2009-03-22 19:09:02

    Przemolog - vide ezo mobile. Ani tanio ani do rozmów. Ezo Mobile ma ułatwiać kontakt z gabinetem ezoterycznym ponoć ;-)

  • 0

    89. ~thytyhtyh  2009-03-23 09:28:35  host: abr197.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W końcu o jedne badziewie może będzie mniej. Nie wiem na co oni liczą skoro mają drożej niż w Play Fresh.

  • 0

    90.  2009-03-23 09:47:08

    Maja drozej niz wszedzie u konkurencji.

  • 0

    91. ~bubu  2009-03-26 17:01:59  host: public60988.xdsl.centertel.pl

    to było badziewie od samego początku

  • 0

    92. ~kanggooo  2009-04-23 12:13:46  host: ablo250.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Kurcze a mnie się włąśnie podoba że doładowanie 5zł wydłuża połączenia o miesiąc a nikt nie dzwoni do mnie drożej no i karta działa w telefonie z simlockiem Orange.

  • 0

    93. ~  2009-05-01 00:48:09  host: 212-87-13-77.sds.uw.edu.pl

    Zajrzyjcie na wpmobi.pl

Dodaj swoją opinię