Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwszy LG z DVB-H niedługo na rynku

Pierwszy LG z DVB-H niedługo na rynku

WitekT 28 Kwietnia 2006 14:33

0 0

LG zapowiedział podczas oficjalnej konferencji w Rzymie, wprowadzenie telefonu telewizyjnego LG U900. Będzie to pierwszy na świecie telefon DVB-H dostępny w ogólnej sprzedaży.

Telefon LG U900 będzie dostępny w sieci Hutchison od maja. Hutchison Italy, największy we Włoszech operator 3G, ma wyłączność na transmisję relacji z Mistrzostw Świata 2006 w Niemczech w technologii DVB-H. Operator udostępni także użytkownikom fotorelacje z mistrzostw w swoim serwisie La3’. Po premierze we Włoszech Hutchison planuje zaoferować telefon LG U900 użytkownikom z całego świata.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że razem z firmą Hutchinson po raz pierwszy na świecie możemy razem zaoferować w szerokiej sprzedaży telefon obsługujący technologię DVB-H. Jest to kolejny dowód na to, że LG jest liderem zaawansowanych technologii mobilnych i telefonii trzeciej generacji. Bardzo mocno koncentrujemy się na rozwoju nowoczesnej telewizji mobilnej, czego dowodem było w przeszłości m.in. wprowadzenie rewolucyjnych telefonów SDMB i TDMB - powiedział Mun-hwa Park, prezes LG Electronics Mobile Communications.

Vincenzo Novari, prezes firmy Hutchison Italia powiedział podczas konferencji że partnerstwo z LG Electronics wzmacnia naszą pozycję na wymagającym i bardzo dynamicznie ewoluującym rynku telefonii trzeciej generacji.
Technologia DVB-H (ang. Digital Video Broadcat - Handeld) staje się standardem w dziedzinie telewizji mobilnej w Europie. Jest ona znacznie szybsza i bardziej wydajna niż jej poprzedniczka - technologia DVB-T (ang. Terrestrial Digital Broadcast Technology). Dzięki technologii DVB-H transmitowany obraz jest wysokiej jakości i bez zakłóceń, co więcej, szersza jest także oferta programowa.

LG produkuje telefony obsługujące wszystkie obecnie stosowane standardy telewizji mobilnej – DVB-H, ale także DMB oraz MediaFLO. Firma zaprojektowała i oficjalnie przedstawiła już we wrześniu 2005 r. pierwszy na świecie 3G działający w technologii TDMB.

Firma badawcza Strategy Analytics przewiduje bardzo dynamiczny rozwój telewizji mobilnej. Według jej prognoz do końca 2006 roku będzie już 8 milionów użytkowników telewizji mobilnej, a do końca 2010 – ponad 120 milionów.

Zobacz: zdjęcia i dane techniczne telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: LG     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~kubełek  2006-04-28 14:53:20  host: proxy.btk.net.pl

    no pierwsza opinia o tym cacku ciekawe kiedy bedzie w polsce i ile bedzie kosztował

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet