Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwszy LG z Androidem: mów mi Ewa

Pierwszy LG z Androidem: mów mi Ewa

Q! 9 Listopada 2009 15:41

0 0

lg eveLG zaprezentował swój pierwszy telefon pracujący pod kontrolą systemu Android - model GW620. Najpierw z jego możliwości skorzystać będą mogli mieszkańcy Kanady.

LG GW620 pojawi się na rynku kanadyjskim pod nazwą LG Eve. Jednak wiele wskazuje na to, że będzie to tylko nazwa regionalna i na innych rynkach dostępny on będzie pod swoją pierwotną nazwą.

Nowy LG jest pierwszym telefonem tego producenta, który pracować będzie pod kontrolą systemu Google Android. Został on wyposażony w ekran o przekątnej 3 cali i rozdzielczości HVGA (320 x 480 pikseli), wykonany w technologii TFT i wyświetlający 256 tys. kolorów.

Łatwość wprowadzania danych ma zapewnić sprzętowa klawiatura QWERTY, wysuwana spod ekranu. Łączność ze światem będzie możliwa dzięki transmisji danych realizowanej w technologii HSPA lub moduł WiFi, pracujący w technologii b oraz g.




Wbudowany aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 Mpix posiadać będzie funkcję autofokus oraz diodę LED. Obsłuży on funkcję geotagging oraz rozpozna twarze uwiecznione na fotografii, a dzięki stabilizatorowi obrazu pozwoli na wykonanie nieporuszonych zdjęć. Umożliwi on również nagrywanie filmów w jakości D1 (720 x 480 pikseli) z prędkością 30 klatek/sekundę.

Z pozostałych funkcji warto wymienić obecność modułu AGPS, a także jednej z najbardziej wyczekiwanych funkcji w telefonach z Androidem na pokładzie - radia FM. Całości multimedialności dopełni obsługa interfejsów Bluetooth oraz microUSB (oba w wersji 2.0), a także gniazdo na karty pamięci microSD o pojemności do 16 GB.

Standardowa bateria ma pozwolić na pozostawanie urządzenia w stanie czuwania do 227 godzin lub na przeprowadzenie do 3 godzin rozmów. Jego wymiary to 106 x 55 x 12 mm, a waga - 127 gramów.

Źródło tekstu: Rogers, wł     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 0

    1. ~lee  2009-11-09 16:23:09  host: 188.33.119.162

    to drugi będzie Adam hehe ;)

  • 0

    2.  2009-11-09 16:26:01

    I będzie miał ... oporowy ekran. Podobnie jak HTC Tatoo. Ktoś tam chyba oczadział! Myślałem , że tego typu absurdalne pomysły ma tylko Nokia. Na dodatek cena która obiła mi się o uszy to ok. 1900zł. Szaleństwo. Strona internetowa powinna się przewinąć jednym muśnięciem palca. Po doświadczeniach z 5800 mogę powiedzieć z czystym sumieniem jedno - NIGDY więcej oporowych ekranów. Łyżka dziegciu psuje beczkę miodu i ten telefon jest idealnym odzwierciedleniem tego powiedzenia.

  • 0

    3.  2009-11-09 16:29:35

    Tak na marginesie , nie było chyba o tym na Telepolis i jakoś ta informacja przeszła bez echa , ale Play ma w ofercie dotykowego Huawei u7510 "Andy". Ekran pewnie też oporowy , ale dyktafon , widgety , hsdpa 3.6mb/s i praktycznie 5 krotnie niższa cena czynią z niego chyba lepszy nabytek , przynajmniej biorąc pod uwagę stosunek możliwości do ceny.

  • 0

    4. ~  2009-11-09 16:54:22  host: v05-04.opera-mini.net

    issa - jesli bedziesz mial okazje miec w rekach Samsunga Jet sprawdz jak potrafi dzialac ekran oporowy. Calkiem mozliwe, ze zmienisz zdanie.

  • 0

    5. ~  2009-11-09 16:55:18  host: v05-04.opera-mini.net

    ad 4. /rcicho

  • 0

    6.  2009-11-09 17:21:28

    ***rcicho - wychodzę z logicznego chyba założenia popartego własnym doświadczeniem , wynikającym z posiadania LG Viewty , iPhona , Samsunga Galaxy , czy G1 , że gdyby nie było (porażającej) różnicy pomiędzy tymi typami wyświetlaczy w codziennym użytkowaniu , jaki sens miałoby dawanie pojemnościowych wyświetlaczy do Omni HD czy wspomnianego Galaxy , jaki też sens miałoby wyposażenie o ile się nie mylę nowej Nokii X6 w taki wyświetlacz czy szykowanie Maemo6 pod kątem obsługi pojemnościowych ekranów? Coś po prostu musi być na rzeczy... Wiem , że być może oporowy oporowemu nierówny , jak i pojemnościowy Galaxy czy G1 jest odczuwalnie gorszy od ideału jaki ma Jabłko , ale ja już nie dam się przekonać. Wykluczone. To było min. powodem dla którego nie kupiłem N97. Telefon w tej cenie musi być doskonały. Wiem jak dramatycznie rysował się choćby ekran 5800 którą używałem ok. 5 miesięcy a jak doskonale wygląda po blisko 15 miesiącach ekran iFona.

  • 0

    7. ~  2009-11-09 17:34:53  host: v05-04.opera-mini.net

    issa masz duzo racji ale jak bedziesz mial okazje chwycic w rece Jeta to nie przepusc okazji. rcicho

  • 0

    8. ~  2009-11-09 17:52:42  host: v05-04.opera-mini.net

    Co do Omni HD to jest to telefon minimalnie strszy niz Jet a ekran oporowy nowej generacji byc moze nie byl jeszcze gotow tym bardziej ze OHD ma sporo wiekszy ekran niz Jet (3,7' do 3,2'). Nie wiem kto jest producentem tych nowych wyswietlaczy ale jak sie sprawdza to pewnie ukaza sie na rynku w roznych telefonach i pewnie nie tylko u Samsuga. Co do iPhona to szklo szafirowe robi swoje. Co do Nokii to fakt ze w tym temacie maja wiele do nadrobienia. rcicho

  • 0

    9.  2009-11-10 00:42:07

    W nowych samsungach stosowany jest kombinacja ekranu pojemnosciowego i rezystywnego razem z czesciwo organiczna matryca zwana AMOLED resistive touchscreen - po to aby wykorzystac zalety ubu technologii. Jak dobre jest to rozwiazanie widac na przykladzie Jeta

  • 0

    10.  2009-11-10 01:28:49

    3.issa.Telefon U 7510 jest tragiczny,dlatego jest taki tani.

  • 0

    12. ~stefan  2010-03-17 12:18:35  host: 209.59.32.2

    Huawei U7510 wypas za grosze.

  • 0

    13. ~bartek  2010-03-26 14:12:45  host: 109.243.207.160

    Mam Huawei U7510, czytałem że bateria podobno nie jest rewelacyjna, ale ponad to nie widziałem żadnych innych minusów tego telefonu... Kupiłem już go więc odwrotu nie ma, będę Was na bieżąco informował o moich doświadczeniach z nim związanych :) miejmy nadzieję że będzie dobrze ;)

  • 0

    14. ~simo  2010-04-25 14:21:52  host: 87-205-165-118.adsl.inetia.pl

    nemo2009 - co masz na myśli? Myślę że jest wart swej ceny. Porównaj sobie cenę np. avilli (która nie jest rewelacją o czym można się przekonać po dłuższym użytkowaniu) do niego i wtedy się wypowiedz, bo już nie mówię o nokiach podobnie wyposażonych.

Dodaj swoją opinię