Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwszy 10-rdzeniowy smartfon już w październiku

Pierwszy 10-rdzeniowy smartfon już w październiku

LuiN 23 Czerwca 2015 10:14

1 5

W wakacje MediaTek rusza z masową produkcją 10-rdzeniowych procesorów MT6797. Pierwsze smartfony z tym SoC dostępne będą już w październiku.



Trójklastrowa architektura procesora zakłada 2 rdzenie Cortex-A72 z zegarem 2,5 GHz, cztery rdzenie Cortex-A53 taktowane zegarem 2 GHz i kolejne cztery Cortex-A53 o taktowaniu 1,4 GHz. Wewnątrz nowego, wyprodukowanego w procesie technologicznym 20 nm chipsetu znalazła się grafika Mali-T800.




Pierwszym telefonem z SoC MediaTek MT6797 będzie Elephone P9000, którego cena wyniesie około 500 dolarów. Smartfon zaoferuje 4 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, 5,5-calowy ekran FullHD, główny aparat 20,7 Mpix, przedni aparat 8 Mpix, akumulator 3100 mAh i Androida 5.1. Nie zabraknie trybu dual-SIM i łączności LTE.

Zobacz: W wakacje ruszy produkcja 10-rdzeniowych MediaTeków

Źródło tekstu: GSMArena, wł     

Dodaj do:

Tagi: mediatek | mt6797 | elephone | elephone p9000

w sumie: 15
  • 0

    1. ~m76  2015-06-23 10:40:01  host: user-164-126-131-216.play-internet.pl

    Chinczyki to juz w 95% chyba robia tylko na MTKach. Dziwne, ze Qualcomm tam sie nie promuje.

  • 0

    2. ~  2015-06-23 10:54:57  host: 61.200.23.228

    MTK ma problem z GPS, kolejny zrobią fon z beznadziejnym chipsetem GPS od MTK ktory nie nadaje sie do nawigacji ...
    wystarczy wpisac w google MTK i GPS...

  • 1

    3. ~123  2015-06-23 11:07:06  host: iom198.internetdsl.tpnet.pl

    Nie powielaj bzdur. Problem z gps w Mediatekach to sprawa sprzed kilku lat, dzisiejsze smartfony z nowymi prockami od nich łapią fixa dużo szybciej i widzą więcej satelit niż te na Qalcommach. Wiem bo mam sprzęt na MTK6592 i działa świetnie a nie jest to najnowszy procek.

  • 0

    4. ~Alek  2015-06-23 11:28:10  host: 150.213.216.91.ip4.netico.pl

    Kiedyś miałem tel : miał 1 rdzeń, 0,05 Ghz i działał płynnie - ksiązka, wybieranie, sms, emms. Teraz 4 rdzenie 2 Ghz i lagi. Co jest????

  • 1

    5.  2015-06-23 11:31:08

    4, Alek - nadal możesz mieć telefon z 1 rdzeniem 0,05 GHz działający płynnie, nikt Ci nie broni. Ale jak już chcesz kieszonkowy sprzęt kilkaset razy wydajniejszy od komputerów z czasów tego starego telefonu, to musisz liczyć się z iście komputerowymi problemami.

  • 0

    6. ~Myśliciel  2015-06-23 11:41:36  host: 77-255-215-169.adsl.inetia.pl

    ALE ... do czego to zmierza. Przecież ograniczenia w np. wielkością ekranu czy też kwestie sterowania są w takich konstrukcjach w zasadzie nie do przeskoczenia. I choćby było w takim smartfonie 20 rdzeni i 10GB ram to i tak nigdy nie wykorzystamy nawet 15% mocy takiego urządzenia. Potrzebny jest chyba nowy wizjoner pokroju Jobsa żeby wykorzystać całą tą "parę" upchaną do smartfonów.

  • 0

    7. ~Alek  2015-06-23 11:49:59  host: 150.213.216.91.ip4.netico.pl

    Para mocy smartfonów idzie w gwizdek mega interfesju, a podstawowe funkcje telefoniczne nie są priorytetem. A co do kompów miałem 486DX i budyphone chodził normalnie.

    Nie do przeskoczenia jest marketing i niepotrzebne bajery i aplikacje wciskane do tel na siłę.

  • 0

    8.  2015-06-23 11:53:18

    7, Alek - no cóż, monitor do tego pewnie miałeś VGA lub SVGA, a zanim wyszły karty graficzne zdolne dźwignąć powszechne obecnie w smartfonach FullHD minęło jeszcze wieeeele lat. Tyle dobrze, że podstawowe telefony nadal można dostać i jak ktoś uparcie nie chce multimediów, to alternatywę dla siebie znajdzie.

  • 0

    9.  2015-06-23 11:58:29

    Moje ostatnie telefony Lenovo i Jiayu na MTK raczej nie sprawiają problemów. A co do aplikacji na siłę i nakładek to raczej problem telefonów 'markowych', szczególnie oferowanych przez naszych operatorów a nie 'chińczyków". Są takie, które nawet GAPPS nie mają i trzeba sobie samemu doinstalować.

  • 0

    10.  2015-06-23 12:12:07

    Mediateki są ok. Mają dobrą wydajność i są energooszczędne. W moim HUAWEI 3X działa wyśmienicie.

  • 0

    11. ~Slavo  2015-06-23 12:20:55  host: 77-253-212-114.static.ip.netia.com.pl

    Nic z tej prędkości nie wynika. Nawet najlepszy harware jest tylko zlomem przy braku oprogramowania. Co może robić tak szybki smartfon??? Jeśli poprowadzi za mnie samochód to ja w to wchodzę

  • 0

    12. ~mac  2015-06-23 12:31:55  host: user-94-254-145-108.play-internet.pl

    MediaTek powinien popracowac ostro nad wsparciem. Świetnym krokiem było zapewnienie wsparcia bibliotek Zdradoida 5.x dla budżetowego MT6582M. Jest masa telefonów na tym. Niestety producenci telefonów nie poszli za ciosem. Pozytywnym przykładem może być DooGee DG280, kosztuje grosze, a dostał aktualizację. Szkoda, że MediaTek nie zapewnił tego samego dla niesamowicie udanych i popularnych układów MT6589 i MT6572.

  • 0

    13. ~box  2015-06-23 16:35:10  host: 89-68-32-61.dynamic.chello.pl

    @alek

    mailem 486sx 66MHz - mp3 na nim mi cięło...

    Później pentium 90 - divxy (800x600) nie chodziły...

  • 0

    14.  2015-06-23 18:12:38

    @3
    Niestety @2 ma rację GPS w MediaTek'ach nie dorównuje pod żadnym względem modułom w Snapdragonach. Na chwilę obecną mam JiaYu S3 wersję Advanced, a wcześniej przez 10 miesięcy Samsunga S5 i to jest niebo o ziemia! Na pierwszy rzut oka wydaje się, że JiaYu łapie w kilka sekund fix'a i jest fajnie, ale nie jest!:( Dokładność tego GPS'a jest w porównaniu do S5 tragiczna. ...i jeszcze wsparcie. Myślałem, że kupując JiaYu S3 nie opędzę się od ROM'ów, a okazało się, że nowsze aktualizacje psują NFC oraz funkcję "Smar Wake", a rynek custom ROM'ów prawie jest martwy. Ogólnie duży zawód!:(
    Wracając do artykułu to "chińczyk" za 500$ to dużo za dużo tym bardziej, że to jest Elephone, czyli firma która modelami strzela jak z AK47.;)

  • 0

    15. ~adolf  2015-12-23 14:34:53  host: 157.25.200.228

    ta bateria dość słaba w takim telefonie

Dodaj swoją opinię