Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwsze zdjęcia z iPhone'a 4

Pierwsze zdjęcia z iPhone'a 4

LuiN 8 Czerwca 2010 22:36

0 0

apple iphone 4 Apple opublikował sześć przykładowych zdjęć wykonanych telefonem iPhone 4. Nowy smartfon Apple'a generuje zdjęcia o wyjątkowo dużej ilości odwzorowanych detali - aż trudno uwierzyć, że pochodzą one z telefonu komórkowego.



Na stronie Apple'a widnieje informacja, że załączone zdjęcia nie były w żaden sposób obrabiane - co trudno jest sprawdzić z racji usuniętej informacji EXIF. Jeśli iPhone 4 rzeczywiście robi aż tak dobre zdjecia, to może zawstydzić nie jeden telefon z aparatem 8 czy nawet 12 Mpix.

Kolory są nieco przesycone, jednak w sposób miły dla oka. Szumy trzymane są w ryzach, a spadek ostrości w rogach kadru jest na akceptowalnie niskim poziomie. To zdecydowanie jedne z najlepszych zdjęć z telefonu wyposażonego w aparat 5 Mpix. Producent nie opublikował jeszcze przykładowych nagrań wideo jakości HD. Szerzej o telefonie iPhone 4 pisaliśmy w tej wiadomości.

Uwaga, pojedyncze pliki zajmują nawet prawie 5 MB:




01 02 03 04

05 06

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Apple, wł     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~Kejmul  2010-06-08 23:52:20  host: host-87-99-0-244.lanet.net.pl

    To jest TELEFON panowie. Mózgi macie przepalone ;>.

  • 0

    9.  2010-06-09 00:06:21

    Podrajcować zdjęcia to i Ja umie Photoshopem. Kit ludziom wciskają a Oni lecą jak krowy do wodopoju...

  • 0

    10.  2010-06-09 00:09:32

    Szumią, szumią, szumią... ale detale są dobrze widoczne... Na monitorze wyglądają fajnie :D

  • 0

    11.  2010-06-09 00:12:50

    I co z tego że telefon? Widzisz tą fotkę z drewnianym mostem- kamienie na tej fotce to białe plamy. Tego nie powinno być w sprzęcie za ponad 2K.

  • 1

    12.  2010-06-09 00:18:58

    Śliczne są te fotki... prawie tak dobre jak z mojego Cyber Shota DSC-T2 (7mpx).

  • 0

    13. ~  2010-06-09 00:52:47  host: 088156127244.stk.vectranet.pl

    od modelu 3gs apple sie stara jesli chodzi o jakosc zdjec

  • 0

    14.  2010-06-09 01:06:55

    Kolory są bardziej niż nieco przesycone. A tak. Hmm. No można strzelać fotki z wycieczki, zawsze chwile można utrwalić, jak nie ma się akurat aparatu foto. I o to chodzi. Ale jeszcze kilka lat do granicy akceptowalnej jakości..

  • 0

    15. ~piyoter  2010-06-09 01:09:49  host: 80-48-219-10.pub.krusz-lan.pl

    @ms93 - to zdjęcie mnie rozwaliło :) pomyslec, ze nie wiedziałem, ze mam taki dobry telefon. od jutra zaczynam bawic sie aparatem.

  • 0

    16. ~chato.pl  2010-06-09 06:13:58  host: chello089077057237.chello.pl

    Ciekawe czemu zdjęcia nie mają EXIF'ów ...

  • 0

    17.  2010-06-09 07:14:45

    Tego gościa ze zdjęcia widziałem w telefonie na jakiejś prezentacji, więc zdjęcia ewidentnie zrobione pod publiczkę. Trzeba poczekać na testy userów, wtedy będzie można porównać.

  • 0

    18. ~  2010-06-09 07:29:14  host: chello089075042080.chello.pl

    Oczywiscie musieli dać na zdjeciu Murzyna zeby sie poidlizać Afroamerykana Wszystko przez falszywa poprawnosc polityczna Ps gdzie zostalo zrobione zdjecie 2? Baaaardzo fajny krajobraz

  • 1

    19. ~fjvjfdjfd  2010-06-09 07:31:33  host: t10-10.opera-mini.net

    iphone 4 ma najwieksze punkty swiadtloczule bo ma rowniez najwieksza fizycznie matryce oraz potrzebuje duzo mniej swiatla dla wysokiej jakosci. Brawa dla Apple ze wysmialo wyscig na pixele.

  • 0

    20. ~Mariusz  2010-06-09 08:05:30  host: t18-04.opera-mini.net

    Dlaczego usuneli EXIF?

  • 0

    21.  2010-06-09 08:58:33

    @Mariusz-aby nie mozna bylo stwierdzic ze pochodza z cyber-shota lub Lumix-a ;) :P

  • 0

    22. ~  2010-06-09 09:38:15  host: t22-05.opera-mini.net

    Sorry, moze to kwestia tych nasyconych kolorow ale zdjecia wygladaja mi sztucznie, plastikowo. Dla porownania warto w necie zobaczyc zdjecia z telefonow sprzed paru lat. Mnie sie utrwalila swietna jakosc zdjec np P990i. Apel do WSZYSTKICH producentow: jak najmniej algorytmow obrobki obrazu prosze bo to widac a megapikseli i tak od tego nie przybedzie.

  • 0

    23. ~komar  2010-06-09 09:43:35  host: gw-netia.pl.hurra.com

    To są zdjęcia z iPhone tak samo jak Cortex A4 jest produkcji Appla...

  • 0

    24. ~wroc  2010-06-09 12:16:52  host: 94.254.225.133

    Skoro usunęli EXIF, to coś mają na sumieniu.

  • 1

    25. ~wroc  2010-06-09 12:17:16  host: 94.254.225.133

    Apple prawdę Ci powie ;-)

  • 0

    26. ~  2010-06-09 15:37:32  host: ip-94-42-28-204.multimo.pl

    6 - nie kazdy zrobi dobre zdjecia w dobrym swietle Wez e51 - zielonosc na maxa

  • 0

    27. ~asd  2010-06-10 09:03:02  host: 195.117.137.170

    wow a co wam da lepsza troche jakosc? kiedys zdjecia byly czarno-biale, a ludzie zyli i chodzi nie o jakos zdjec, bo telefonem robisz je dla utrwalenia chwil, spotkania, nagłej sytuacji, a nie do gazety czy czegos...

Dodaj swoją opinię