Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwsze zdjęcia następcy Nokii N8

Pierwsze zdjęcia następcy Nokii N8

LuiN 5 Września 2011 11:46

0 0

W prezentacji wideo Nokii 700 z Symbianem Belle pojawił się "niezapowiedziany gość". Na ekranie telefonu wyświetlony został film z Nokią 801, czyli według starego nazewnictwa N8-01, następcą popularnej N8.

nokia n8 01 nokia n8 01

Telefon ma wypukły ekran AMOLED o rozdzielczości nHD (640 x 360 pikseli) i pozwala na zdalne udostępnianie multimediów w ramach usługi Air Cloud. Na dole przedniego panelu znalazł się pasek metalu nadający urządzeniu dość ekstrawagancki wygląd.




Nokia póki co nie przyznaje się do nowego modelu telefonu. Na krótkim klipie nie widać niestety tyłu urządzenia, a ten powinien uzbrojony w aparat fotograficzny nie słabszy niż u poprzednika. Nową N-ósemkę zobaczyć można w poniższym filmie (okolice 2 min i 20 s).



Źródło tekstu: gsmarena     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16. ~trzygrosze  2011-09-05 15:57:14  host: gfm238.internetdsl.tpnet.pl

    13: On tego nie uzasadni. Dla niego liczy się to, żeby cyferki były coraz większe a nie, to jak coś się sprawdza. Kolego spod 10-tki, cieszę się, że samsung wypuszcza takie telefony, które zaspokaja twoje zapotrzebowania. Jednakże uważałbym w swoich osądach bo w brew temu co ci się wydaje to co robi nokia ma jakiś sens. Niższa rozdzielczość = mniejsze wymagania w stosunku do hardware = dłuższa żywotność baterii. Dzięki temu nie trzeba biegać wszędzie z ładowarką a nie zawsze się da. Myślę, że ludzie myślący wybierają to, co im odpowiada i należy się cieszyć, że mamy dziś taki wybór gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

  • 0

    17. ~Mike  2011-09-05 16:01:29  host: z34-16.opera-mini.net

    Jak Nokia robiła telefony to samsung jeszcze na *** mówił papu...

  • 0

    18.  2011-09-05 16:03:39

    Rozdzielczość taka a nie inna z powodu aplikacji.

  • 0

    19.  2011-09-05 16:17:56

    poza tym iphone przez ponad 3 lata jechał na jeszcze gorszej rozdziałce a wciąż 3gs jest jednym z najlepszych telefonów do gier i neta. A ja mam zamiar teraz kupić ta okropna nokie ze względu na symbiana który jest jednym z najwygodniejszych systemów.

  • 0

    20. ~  2011-09-05 16:28:52  host: z31-07.opera-mini.net

    @16 Mylisz sie myslacy ludzie maja dzis minimalny albo zaden wybor i to nie tylko w komorkach. Wybor maja tacy ktorzy np sluchawki wybieraja bo dobrze leza. Bylem swiadkiem :-)

  • 0

    21. ~ja  2011-09-05 17:21:52  host: 77-255-50-188.adsl.inetia.pl

    Zabawne, jak fani Nokii wyszukuja caraz glupsze powody, dla ktorych ich ukochana marka jest "lepsza". Android to masowka, wyswietlacz o niskiej rozdzielczosci jest lepszy, bo zuzywa mniej pradu (nieprawda, ze mniej), Samsung na g. mowil papu, jak przenajswietsza Nokia robila telefony itd. Nic niestety, drodzy fanboje, nie zmieni oczywistych, kopiacych wasza Nokie w tylek faktow - udzial w rynku smartphonow spada na pysk, akcje firmy takze. Telefony sa na tle konkurencji slabiutkie. Jak widac, rynek bolesnie weryfikuje poroniona strategie waszej ukochanej marki i zadne zaklinanie rzeczywistosci nic nie da. A realny udzial w rynku smartphonow Nokia ma juz i tak co najmniej o polowe mniejszy niz wynikajacy z procent sprzedazy, bo wiekszosc jej uzytkownikow nie wie w ogole, ze ma smartphone i nigdy nic na nim zainstaluje. W 70% to starsi faceci i kobiety, kupujacy Nokie z przyzwyczajenia, albo mlodziez, bo Nokie sa coraz tansze. A teraz - prosze bardzo - plujcie sobie dalej. Rynek i tak ma racje, nie zakrzyczycie jego wyrokow.

  • 0

    22. ~  2011-09-05 17:50:11  host: t14-16.opera-mini.net

    @21 i jemu podobni..lata ślepili w ekraniki 128 x 160 a teraz 360 x 480 im mało..nuworysze zachłyśnięci smartfonami chcą coraz więcej i więcej..przy okazji lekceważąco wypowiadający się o javie,nokii i prostych telefonach..a fanboye androida niech się zastanowią czemu angry birds na iphonie3 z prockiem 600 mzh idzie płynnie a tnie się na androidzie?

  • 0

    23.  2011-09-05 18:18:34

    @22 to proste. iOS jest zoptymalizowany a android....Nie jest to wina google, w końcu kwestią optymalizacji teoretycznie zajmują się producenci. @21 A jak odeprzesz mój argument o tym, że aplikacje są napisane pod daną rozdzielczość i nokia robi telefony które będą w pełni kompatybilne. A jeśli nazwiesz mnie fanatykiem noki to przykro mi ale mam Wave S5800 więc twój główny argument leci na pysk.

  • 0

    24. ~SHIBBY  2011-09-05 19:55:46  host: host-62-141-252-245.tomaszow.mm.pl

    @23 Z ta optymalizacją to tak sobie pomyślałem, że w sumie Apple produkuje swoje iPhony i zajmuje się iOS, Nokia i Symbian to samo. Nie dziwne więc, że działa to sprawniej niż "uniwersalny" Android. I jeszcze mam do Ciebie Maniiiek pytanie. Jak sprawuje się Bada OS - Samsungowski system na ich własnym sprzęcie?

  • 0

    25.  2011-09-05 20:14:22

    @24 genialnie. Wszystko szybko i od razu. Jakby w ogóle nie miał systemu. Dużo lepiej od Galaxy S. Przycinki jedynie są w sklepie i spowodowane zbyt wolnym łączem a nie systemem. Niestety na bada 1.2 skopali przeglądarkę i stała się bardzo zasobożerna (czasem cały RAM zajmuje) ale jest kilka alternatywnych, np UC Browser. Jedyne co mnie boli to tylko jeden program do edycji plików office w markecie i to za 32zł. Fakt, od biedy można te parę groszy wyłuskać ale nie da się zapłacić przez sms. Podobno bada 2.0 ma przynieść rozwiązanie tej sytuacji. gdzieś czytałem, że razem z premierą pojawią się w Samsung Apps wściekłe ptaki, Office, skype i Opera Mobile ale to mogą być tylko pobożne życzenia.

  • 0

    26. ~SHIBBY  2011-09-05 20:41:29  host: host-62-141-252-245.tomaszow.mm.pl

    @25 To moja teoria, że jakby każdy producent telefonów miał własny OS to byłby on lepiej zoptymalizowany i wydajniejszy ma ręce i nogi ;). W sumie to tyle miałem do powiedzenia, bo w kolejne bezsensowne kłótnie o to który system jest lepszy nie będę się wdawał.

  • 0

    27.  2011-09-05 20:53:18

    @26 temu zaznaczyłem, że optymalizacja zjechana to nie wina google.

  • 0

    28. ~pcx  2011-09-05 23:05:13  host: user-188-33-53-93.play-internet.pl

    http://www.gsmarena.com/nokia_n801_801_leaks_on_video_looks_smok ing_hot-news-3092.php proponuje przeczytać źródło. I z N801 zostanie "jest nazywany" - tzn taką ksywę dostał od dziennikarzy nie od Nokii. Równie dobrze może to być zwykły "concept phone" i nic więcej. A juz wciśnięcie mu ekranu 640x360 na podstawie 3 sekund jakiegoś filmku promo to mocne nadużycie. Autor polskiego tłumaczenia niech robi rzetelnie a nie tworzy sensację i papkę dla fanboyów i troli.

  • 0

    29.  2011-09-06 00:01:01

    do uzytkownika ja. wdawanie sie w dyskusje z toba nie ma najmniejszego sensu, niestety. nokie sa coraz tansze? ktore? n8 trzyma cene bardzo dobrze, stoi wyzej od np galaxy s na twoim jakze wspanialym androidzie. szczegol, ze galaxy s jest zrobiona jak chinska zabawka za 5 zl, ma przeciez wspanialego androida i rozdzielczosc prawie identyczna jak nokia, tyle ze na o 0.5 cala wiekszym wyswietlaczu (pentile), bo przeciez nokia nie ma dobrych opinii ze wzgledu na najlepszy w telefonie aparat, dobry, czytelny wyswietlacz i solidna obudowe, a takze zapewnione aplikacje. to wszystko tylko przyzwyczajenia z przed lat.

  • 0

    30. ~ja  2011-09-06 11:24:29  host: 77-255-50-188.adsl.inetia.pl

    cysio528, glupiutki jestes jak typowy fanboj Nokii - ale coz, wszyscy inteligentni juz przerzucili sie na iOS lub Androida. N8 jest topowym modelem Nokii, SGS nie. Samsung - jak sam mowisz - jest wykonany jak chinska zabawka. A MIMO TO, KOSZTUJA NA ALLEGRO TYLE SAMO, N8 MOZNA NAWET KUPIC TANIEJ NIZ SGS. Wiec o czym ty mowisz, chlopcze? Wykonany genialnie topowy model kosztuje tyle samo, co stara chinska zabawka? Zastanow sie, jakie glupoty wypisujesz. A najlepiej pojdz do jakiegos salonu, obejrzyj w koncu jakies normalne telefony i daj sobie spokoj z ta niespelniona miloscia do Nokii.

  • 0

    31.  2011-09-06 14:40:52

    @30 pisanie o ludziach że są głupi tylko dlatego, że mają nokie i lubią Symbian nie świadczy o Tobie najlepiej.

  • 0

    32.  2011-09-06 18:04:53

    @30 jakbys laskawie raczyl spojrzec na moj profil, to bys zobaczyl ze mialem kontakt zarowno z androidem jak i z iosem. android jest dla mnie slabym systemem, co innego ios, lecz jest za drogi. i to nie ja mowie jak fanboy nokii, tylko ty mowisz jak fanboy androida. ile miales telefonow z symbianem^3? i ile ich uzywales? ja uzywalem roznych telefonow z adroidem, lecz dluzej niz miesiac tylko desire i milestone i nie moge powiedziec zeby android byl przyjaznym i logicznym systemem, co innego symbian czy ios.

  • 0

    33. ~DDD  2011-09-07 19:52:45  host: 195.116.187.216

    Nie ma się czym podniecać. Jak będzie na rynku to sobie go obejrzymy. To jak myślenie o kobiecie marzeń której się jeszcze na oczy nie widziało :))))A co do systemów to Android jest kiepski, OS nie wiem, WP7 tez śledzi użytkowników jak Android, a stary dobry symbian wystarczy do podstawowych funkcji, wiec wybieram go zwłaszcza że jest teraz rozwijany.

  • 0

    34. ~Mera  2011-09-09 21:18:30  host: adnr8.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @30 tą twoją "inteligencję" właśnie widać w tym twoim poście. No ale cóż? To twoje zauroczenie jakimś gadżetem jest to typowa postawa prawdziwego "trzepakowca" któremu mamuś "wypaś fona" sprezentowała aby kolom i laskom z trzepaka mógł zaimponować .Ja osobiście, sam zarabiający, sam kalkulujący,traktujący KAŻDY telefon jako najzwyklejsze narzędzie do pracy oraz do ułatwiania sobie życia po trzech nieudanych przygodach ze smartfonami na Androidzie ( HTC Hero, Motorola Defy,Samsung Galaxy S) więcej nie chcę mieć do czynienia z tą doświadczalną platformą. Ja cenię sobie stabilność, intuicyjność, ergonomię, szybkość i długie czasy działania na baterii. Mnie nie podnieca wyimaginowana liczba 500 tys. pseudoaplikacji na Android Markecie.I dlatego jestem posiadaczem Nokii C7 na Symbianie Anna. I dlatego też dobrze ci radzę kolego z @30 - pobaw się takową C7 lub N8 przynajmniej 1 dzień i przestań w końcu się niezdrowo podniecać czymś co nie jest warte takich podniet. Porównaj sobie design i jakość wykonania C7( metal, szkło, AMOLED zamknięte w przepięknej formie wzorniczej)a następnie krytycznie popatrz na azjatycki plastik-fantastik w Galaxy zamknięty w formię deski do krojenia chleba udający, jak to w azjatyckich podróbach, protoplastę tej linii od Apple.Następnie pobaw się w takiej Nokii najnowszym Symbianem 3 lub Anna i zwróć uwagę na jego szybkość, stabilność, możliwości i intuicyjność w stosunku do każdego Androida.Przeanalizuj też czas pracy baterii ( u mnie 3-5 dni)w stosunku do kaloryfera i pożeracza prądu Galaxy ( raz na dobę podłączona elektrownia ) i zrozum w końcu, że pieprzysz szczeniackie durnoty nie mając żadnego pojęcia co dla NORMALNEGO myślącego człeka jest lepsze.A jak jeszcze nie kumasz to ci podpowiem - Symbian i Android to po prostu LINUX. Tylko,że Linuksowy Symbian w wydaniu 3 i Anna jest stabilniejszy, mniej prądo i zasobożerny niż Android. Bo jest właśnie dla tych inteligentniejszych bo logicznie myślących a nie dla on

  • 0

    35. ~nick  2011-09-18 23:23:29  host: client-80-5-172-12.glw-bng-011.adsl.virginmedia.net