Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwsze założenia nowej strategii TP

Pierwsze założenia nowej strategii TP

WitekT 26 Czerwca 2007 21:18

0 0

Na spotkaniu z przedstawicielami banku Merrill Lynch prezes Telekomunikacji Polskiej Maciej Witucki zapowiedział znaczące cięcie kosztów jako priorytet nowego planu dla Grupy TP. Oficjalnie przedstawiciele TP nie chcą komentować tej wypowiedzi.

Według przedstawicieli banku, Witucki nazwał główny biznes firmy tonącym statkiem, a strategia będzie zakładała znaczące cięcia kosztów i restrukturyzację zatrudnienia. Co ciekawe, niedługo po objęciu stanowiska w listopadzie 2006 roku nowy prezes mówił, że zamiast ciąć koszty woli zwiększać przychody. W wypowiedzi dla banku wspomniał o ograniczeniu liczby pracowników z 11 tys. do blisko 4 tys. w głównej siedzibie, a nawet o jej potencjalnej sprzedaży. Według naszych informacji, może to oznaczać korzystanie z budynku na zasadzie leasingu zwrotnego. Nowa strategia będzie także zakładała przyjrzenie się bliżej całemu zasobowi nieruchomości firmy.

Grupa TP ma ograniczyć inwestycje w infrastrukturę z 16% przychodów w tym roku do 12-13% w 2009 roku. Według naszych informacji, może to oznaczać głównie zahamowanie inwestycji w Centertelu oraz odłożenie na dalszą przyszłość inwestycji w sieć następnej generacji (NGN), w której usługi realizowane są na bazie sieci IP.




Witucki zapowiedział także utworzenie z TP wehikułu inwestycyjnego Grupy France Telecom.

Oficjalnie nowa strategia ma zostać zaprezentowana w lipcu wraz z wynikami za II kwartał.

Źródło tekstu: Thompson Financial, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~r  2007-06-26 21:23:52  host: chello087207229190.chello.pl

    bo zaraz po objęciu stanowiska opowiadał bajki a teraz niestety musi się zmierzyć z rzeczywistością. Dobrze, że nie mam nic wspólnego z Centertelem :-)

  • 0

    2. ~aiit  2007-06-26 21:27:22  host: p508251fd.dip.t-dialin.net

    W wypowiedzi dla banku wspomniał o ograniczeniu z 11 tys. do blisko 4 tys. w głównej siedzibie, a nawet o jej potencjalnej sprzedaży. brakuje chyba czegos ;)

  • 0

    3.  2007-06-26 21:30:53

    aiit: "liczby pracowników". ;) Fixed, dzięki! :)

  • 0

    4.  2007-06-26 21:36:57

    ***WitekT*** "dla Grupy TP, który." - chyba coś za dużo ;-)

  • 0

    5.  2007-06-26 21:39:57

    Tomek_19: fixed, dzięki! :)

  • 0

    6. ~neox  2007-06-26 21:50:17  host: 82.160.238.119

    No to świetnie...Redukcja kosztów...Czyli jakość usług będzie jeszcze gorsza bo nie będzie jeszcze gorsza bo nie będą chcieli wydawać $$$ na rozbudowę :/ Coraz to gorzej z telekomuną :/

  • 0

    7. ~  2007-06-26 22:03:18  host: apn-99-85.gprspla.plusgsm.pl

    a ostatnio pan prezes sam w telewizji jęczał ze brak pieniędzy na rozwój infrastruktury a tu proszę cięcie tej gałęzi ;) przy takich planach to za parę lat będzie znowu taka sama sytuacja jak była kiedyś z łączem tpsa-świat ;)

  • 0

    8.  2007-06-26 22:37:09

    wyplaty i premie sobie obetnij wale jeden.. ciecie kosztem centka?? a kto was utrzyma?? moze czas juz zmienic nazwe na neozdrada polska!

  • 0

    9.  2007-06-26 23:18:15

    Acha - kolejne pięć lat będą budować bts na moim osiedlu...

  • 0

    10.  2007-06-27 00:01:35

    Może jednak konkurencja, w tym Play, wymusi na panu prezesie zmianę planu i jednak zwiększenie nakładów na budowę sieci w Centertelu. Oby...

  • 0

    11.  2007-06-27 01:26:20

    A dla kogo mają inwestować w sieć? Dla tele2 czy Netii? Nie dziwię się ich strategi. Jak to napisał wlo: duży złodziej nie będzie inwestował swoich pieniędzy dla drobnych złodziejaszków:)

  • 0

    12. ~szopenik  2007-06-27 09:36:32  host: 212.160.172.70

    11 - masz rację Piotrek. To jest na wprost działanie w związku z konkurencją. Oczywiście pieniadze na strategiczne projekty będą natomiast skończy się inwestowanie w sieć na wsiach i osiedlach. W końcu i tak sie wszyscy chórem śpierwają że stacjonarka im nie potrzebna a net po GPR albo radiówce. Więc będą mieli co chcieli, nawet Tele2 i GTS im nie pomoże :P

  • 0

    13. ~ATP  2007-06-27 09:41:34  host: 212.160.172.70

    ale czym wy sie martwicie? UKE wam zbuduje siec; czyzbyscie juz nie wierzyli we wszechmoc pani minister?:)))))

  • 0

    14. ~intermann  2007-06-27 13:17:39  host: public-gprs37037.centertel.pl

    No to Pożegnajmy się z większym zasięgiem UMTS w centertelu. zauważcie ze centertel to ten od komórek ;) wiecie o co chodzi. tylko niektóre komentarze mówią o TP a w treści wyraźnie jest napisane "Według naszych informacji, może to oznaczać głównie zahamowanie inwestycji w Centertelu" wniosek. Ucieczka od Grupy TP szansą na nowe technologie... . Jestem ciekaw kto dostanie podwyżkę kosztem klienów, jakości usług, i zasięgu... .

  • 0

    15. ~Ktos  2007-06-27 15:49:01  host: dud26.internetdsl.tpnet.pl

    Dobrze ze upuscilem poklad tej firmy w Kwietniu :) Chyba nie bedzie czego zalowac

  • 0

    16. ~perez  2007-06-27 17:28:53  host: 194.204.151.190

    Tylko pogratulować Pani Streżyńskiej - oto pierwsze efekty jej batalii przeciwko TP. A może by tak Wituckiego "w kamasze"?

  • 0

    17. ~Ktos  2007-06-27 21:20:25  host: bsq19.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja postuluje miasteczko namiotowe pracownikow TP przed UKE. Sa chetni ? hehehehe

  • 0

    18.  2007-06-27 22:52:17

    jak dla mnie zalozenia: wstrzymac inwestycje zeby ciac koszta, to faktycznie zrobia wehikul ale czasu - stana w miejscu do czasu nowych ludzi na stolkach i nowej strategi...

Dodaj swoją opinię