Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwsze wyniki "SmartNet Surfers"

Pierwsze wyniki "SmartNet Surfers"

WitekT 8 Sierpnia 2011 20:25

0 0

Play w ramach akcji SmartNet Surfers jeździ samochodem po kraju i wraz z użytkownikami bada prędkość dostępu do Internetu w czterech sieciach. Znane są już uśrednione dane z około 500 pierwszych pomiarów.



Pod względem opóźnienień w transmisji pakietów pierwsze miejsce zajęła sieć P4 (227 ms) przed PTC (255 ms) i Polkomtelem (273 ms).




Pod względem prędkości do użytkownika pierwsze miejsce zajęła sieć P4 (1,9 Mb/s) przed Centertelem (1,433 Mb/s) i Polkomtelem (1,399 Mb/s).

Pod względem prędkości od użytkownika pierwsze miejsce zajęła sieć Centertela (802 kb/s) przed P4 (783 kb/s) i PTC (590 kb/s).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 68
  • 0

    50. ~  2011-08-09 15:35:30  host: user-188-33-225-66.play-internet.pl

    kili - a co mam rozumiec przez nieograniczona predkośc transmisji danych w Play????? bo albo fantazjujesz, albo cos ci umyka....

  • 0

    51.  2011-08-09 16:18:15

    @48 toms napisałem że auto logowanie działa różnie i nie ma co na to liczyć. Jak gdzieś jadę włączam ręcznie 2G Plusa. Choć jeździłem i na 2G Playa gdzie zasięg jest też spory. Z internetu w telefonie korzystam non stop z 1,5 roku. Niezależnie od operatora szybkość transferu to jedna wielka huśtawka. Jak gdzieś jadę na dłużej biorę ze 4 prepaidy na różne sieci. Jednak Play z roamingiem Plusa wystarcza.

  • 0

    52. ~  2011-08-09 19:03:30  host: 31.41.144.41

    @49. Testów dokonywano smartphonem. W ofertach głosowych pakiety danych mają nieograniczoną prędkość transferu a do tego działają także w roamingu.

  • 0

    53. ~Kamil  2011-08-09 19:52:02  host: apn-77-115-142-175.dynamic.gprs.plus.pl

    @38 Bo Speedtest.net pokazuje faktyczną osiągalną prędkość łącza. Testowałem aplikacje do sprawdzania prędkości na łączu 100 Mb/s i Speedtest.net jako jedyny pokazywał ponad 90 Mb/s, co było zgodne z rzeczywistością. Reszta testerów, to przeważnie około 10 Mb/s (Netmeter.pl, Speedtest.tp.pl) lub około 30 Mb/s (Speedtest.pl, Tester.netia.pl).

  • 0

    54. ~  2011-08-09 20:04:50  host: 31.41.144.41

    @53. No tak nie zawsze rzeczywistą, gdyż ma tendencje do pokazywania maksymalnego chwilowego transferu. Nie ma problemu, gdy nasze łącze osiąga dość stałą prędkość, ale w przypadku sieci komórkowych, gdzie transfery są zazwyczaj bardzo zmienne i mają charakter "impulsów" wynik nie zawsze pokrywa się z rzeczywistością. Tutaj także pojawia się problem w jaki sposób dokładnie odbywa się pomiar na takich stronach. Czasami mam wrażenie, że jeżeli w ciągu 0,5 sekundy zostanie przetransferowane 128KB to mierniki tego typu wskazują wynik 2Mbps zamiast 1Mbps. Chociaż przez następne pół sekundy nie odbywają się żadne transfery.

  • 0

    55. ~Ktuś  2011-08-09 20:15:27  host: 212.160.172.70

    Mnie nie ciekawi średnia, ale mediana każdej wartości w teście. Jeśli mam 100 pomiarów, z czego 90 po 100 kbps, a 10 pomiarów w centrach miast 21 Mbps, to średnią mamy 2,2Mbps. Niby świetna sieć;)

  • 0

    56.  2011-08-09 22:17:11

    Dla mnie polityka Play, o której boleśnie się przekonałem na własnej skórze, to próba przewozu 100 osób w busie mogącym pomieścić max 15. Poczekam jeszcze trochę, ale jeśli stan kiepskiej jakości połączeń i kiepskich prędkości transmisji danych, obojętnie, czy na własnej infrze, czy roamingu, będzie się utrzymywał, to chyba przeproszę się z T - Mobile. Czas pokaże. Na dzień dzisiejszy ode mnie dla Playa - żółta kartka.

  • 0

    57. ~  2011-08-09 22:25:26  host: z17-06.opera-mini.net

    toms, jezeli przebywasz glownie w jednym miejscu np sląsku, to z play bedziesz zadowolony, szczegolnie z 3G. Natomiast jezeli przemieszczasz sie czesto to wesolo moze nie byc ale tez reguly nie ma. Problemy jakie sa w okolicach Przemysla byly znacznie bardziej dotkliwe niz te, jakie napotkales na pomorzu. Juz pisalem kiedys, ze Plus sie zabezpieczyl na wypadek duzego ruchu play na ich sieci. Taniej niz w Play nie znajdziesz, pytanie tylko, czy mozesz zaakceptowac ich stan infrastruktury i jako?

  • 0

    58.  2011-08-09 22:40:42

    jakie godziny? jakie urzadzenia? jakie lokalizacje? ktora siec i czy siec plusa w roamingu liczy sie do sieci P4? jaka technologia zasiegu? jaka proba konkretnych sieci? pytan jest wiele... bo akurat w telefonach to ma znaczenie... ciekaw jestem czy tak bardzo by sie chwalili swoimi wynikami w swojej sieci "4G" na playonline, gdzie w duzych miastach wieczorem sciagniecie czegokolwiek graniczy z cudem... pomijam juz calkowicie fakt, ze akcja jest raczej rozpropagowana wsrod ludzi z play, wiec logicznym jest duzo wynikow z play, plusa, a mniej z orange i t-mobile...

  • 0

    59.  2011-08-09 22:41:00

    57 - no właśnie, na Śląsku, gdzie mieszkam, Play jest cacy i wszystko działa jak należy, więc siedzenie w W3 nie ma sensu. Dobrze, że wziąłem na urlop, rezerwową komórkę, bo do zrozumienia treści rozmów w sieci P4 i to w roamingu potrzebowałbym tłumacza. Tomek O. pisze o kilku kartach sim, zabieranych na wyjazd. No, w miejscu gdzie przebywam, to jest zaledwie UMTS Plusa. Szkoda, że bus Playa, nie trafia do takich miejsc ( Darłowo, ul. Pułaskiego ), chętnie zapoznam się z wynikami pomiarów.

  • 0

    60. ~  2011-08-10 11:19:28  host: user-109-243-60-181.play-internet.pl

    nie korzystajcie ze speedtestu - bo na poczatku wyszukuje najlepiej skomunikowany serwr - (przyjrzyjcie się), a przeciez to nie o to chodzi - nie o test pomiędzy najszybszym łaczem, ale tam gdzie korzystacie - jak do pola pólnocnego bedzie 1TB a do serwerów w kraju 100kbps, to co z tego, że wynik bedzie 1TBps????

  • 0

    61. ~  2011-08-10 11:26:23  host: user-109-243-60-181.play-internet.pl

    i co to za wyniki - jak ktos napisał podaje wynik najszybciej przesłanego pakietu, do własnie przed chwila nie dokończył badania, bo problem był z uploadem, zamiast podac ZERO jak to podaje netmeter.pl czy netmeter.eu - speedtest akceptuje tylko najbardziej udane, najbardziej zafałszowane wyniki... PO CO???? A z play ja od dawna walcze, ale wiadomo - ONI wiedza lepiej - moja wina i tyle - no i spróbuj cos tu wywalczyć...w sadzie? ktos mi sfinansuje opłaty, adwokata? Bo ze mam racje, to jest na 100%, ale co tam jak się jest wielką firma, to konsumentów mozna miec gdzies...

  • 0

    62. ~  2011-08-10 11:30:14  host: user-109-243-60-181.play-internet.pl

    dodam jeszcze jedną rzecz - mam smartfona z wm, niestety TYLKO w Play nie mogę korzystać z krótkich kodów (USSD0, bo kompletnie nie reaguje - Oczywiscie od Play niczego nie mozna się dowiedziec, takich fachowców maja, ale to własnie obrazuje stan Play - skoro działa u innych, nie działa w Play, to WINA JEST PLAY nie moja, ale Play bedzie zawsze WMAWIAŁ swoim klientom, ze to ich wina... tak samo jest z tymi szybkosciami, TAM gdzie jest wolno, a w paru miejscach jest!

  • 0

    63. ~  2011-08-10 11:37:29  host: user-109-243-60-181.play-internet.pl

    52 - co oznacza nieograniczona predkość? Nawet LTE ma ograniczenia, a tego Play nie ma - przestancie pisać bzdury, które sa pozywka dla wyznawców, albo piszcie precyzyjnie, jesli szafujecie takimi stwierdzeniami

  • 0

    64. ~  2011-08-10 15:41:13  host: 77-255-54-163.adsl.inetia.pl