Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwsze wyniki rekrutacji P4 i kilka ciekawych informacji o sieci

Pierwsze wyniki rekrutacji P4 i kilka ciekawych informacji o sieci

WitekT 11 Stycznia 2007 11:01

0 0

Na dzisiejszej konferencji prasowej, P4 przedstawiło pierwsze wyniki akcji rekrutacyjnej do testów, a także przekazało kilka ciekawych informacji technicznych o swojej sieci.

Stronę nadchodzi4.com odwiedziło 915 tys. unikalnych użytkowników, z czego 190 tys. zarejestrowało się w programie. 10. stycznia odbyły się pierwsze spotkania, na których podpisano umowy oraz rozdano telefony wraz ze złotymi numerami do testów pierwszym 120 osobom.

Etapy testów nie zakończą się wraz z komercyjnym startem sieci. Chętni spośród 20 tys. osób będą dalej testować nowe usługi P4, które będą sukcesywnie wprowadzane i zawsze będą rozmawiać w ramach sieci za darmo. Jacek Hensler, szef marketingu P4, nazwał te osoby ambasadorami marki P4.

Wszyscy Ci, którzy nie zakwalifikowali się do testu, a zarejestrowali, otrzymają możliwość darmowego wybrania złotego numeru w sieci P4 oraz 50 minut gratis co miesiąc przez kwartał.




Jacek Grochowina, odpowiedzialny za budowę sieci P4 powiedział, że w tym roku powinno stać już około 1,5 tys. stacji. W tej chwili działa ich tylko kilka, w momencie startu powinno ich być ponad 100, głównie w Warszawie i Trójmieście. Wniosków o pozwolenie na budowę jest złożonych ponad 2,5 tys.

Chris Bannister, szef P4 potwierdził, że umowa dotycząca roamingu krajowego w sieci Polkomtela nie przewiduje korzystania z sieci 3G tego operatora.

Na konferencji padło także kilka niewygodnych pytań dotyczących stawiania na multimedialne treści przy tak małej ilości własnych stacji oraz realnym pokryciu EDGE w Polkomtelu na poziomie 40-50% ludności kraju. Przedstawiciele operatora dawali wymijające odpowiedzi, a Jacek Hensler powiedział wprost, że nie wie jakie prędkości można osiągnąć dzięki EDGE.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    18. ~plapki  2007-01-11 12:47:01  host: dor88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dzisiaj się dowiedzialem że od 11 stycznia zaczynają rozsyłać meile z zaproszeniami po odbiór telefonów, meile beda wysylane przez kilka nastepnych dni :) wiec pozostaje czekac :)Miła Pani powiedziała też że do wszystkich osob do ktorych dzwonilo P4 powinny dojsc meile w przeciwnym wypadku zeby sie skontaktowac z infolinia :]

  • 0

    19. ~plapki  2007-01-11 12:47:12  host: dor88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dzisiaj się dowiedzialem że od 11 stycznia zaczynają rozsyłać meile z zaproszeniami po odbiór telefonów, meile beda wysylane przez kilka nastepnych dni :) wiec pozostaje czekac :)Miła Pani powiedziała też że do wszystkich osob do ktorych dzwonilo P4 powinny dojsc meile w przeciwnym wypadku zeby sie skontaktowac z infolinia :]

  • 0

    20. ~  2007-01-11 12:49:57  host: acrz55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Uczń Jaśa Śmietany. "17" Moja odpowiedź dla 15 i pytanie?

  • 0

    21. ~  2007-01-11 13:50:29  host: public-gprs419.centertel.pl

    wicie może czy to logowanie na stornie jest dostepne dla wszystkch czy tylko wybranych i co daje zalogowanie sie tam???

  • 0

    22. ~jojo  2007-01-11 14:12:16  host: ekj122.internetdsl.tpnet.pl

    Zalogować może się jedynie ten, kto wcześniej się zarejestrował w programie Nadchodzi4.com. Jeżeli jesteś zarejestrowany i zalogujesz się możesz np. tworzyć na ich stronie własny blog, mając od nich telefon możesz wstawiac swoje uwagi co do działania tej sieci, itp., itd. Na ich stronie wszystko jest napisane, wystarczy poszukać... :-)

  • 0

    23.  2007-01-11 15:15:58

    szkoda, ze tak ograniczają dostęp.

  • 0

    24. ~Oracle  2007-01-11 15:21:44  host: sub221-106.elpos.net

    Witam Mam pytanko czy osoby mieszkające w Białymstoku centrum mają problemy z dzwonieniem w sieci Era? Pozdrowionka

  • 0

    25. ~24  2007-01-11 15:52:54  host: actd49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dzisiaj w Gdyni pojawiły się problemy z ERĄ komunikat, że połączenie zostało przerwane trzeba zadzwonić jeszcze raz.

  • 0

    26. ~tomi81  2007-01-11 18:00:57  host: 80.54.236.6

    Dziś w Białymstoku Era na kilka godzin straciła zasięg (sprawdzone w centrum miasta i na na os. Dojlidy). Widać mieli większą awarię bo do Ery też było ciężko się dzodzwonić, smski jeszcze do chwili obecnej dochodzą z opóźnieniem. Pozdrowienia

  • 0

    27. ~issa  2007-01-11 19:03:19  host: abpv22.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Przedstawiciele operatora dawali wymijające odpowiedzi, a Jacek Hensler powiedział wprost, że nie wie jakie prędkości można osiągnąć dzięki EDGE." - Witek , czy to Ty zadałeś te pytanie. A jeśli tak , to jakie prędkości można uzyskać w praktyce na EDGE? Bo bardzo jestem ciekawy co napiszesz:)

  • 0

    28.  2007-01-11 19:48:51

    issa: ta, jak zwykle wsadzałem kija w mrowisko. ;) Nie oczekiwałem precyzyjnej odpowiedzi, raczej rząd wielkości, który podałem potem Henslerowi - 20 kB/s. Bo czy 20 czy 30 kb/s to nie jest aż tak ważne przy ich chwaleniu się, że będzie można sobie ściągać całe pliki muzyczne. Zresztą - w felietonie opiszę to konkretniej. ;)

  • 0

    29. ~jojo  2007-01-11 19:55:51  host: edp158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witku, kiedy felieton, kiedy!!!? :-)

  • 0

    30. ~paweł  2007-01-11 21:06:40  host: ip-195-242-255-16.catv.net.pl

    Witku na wstępie powiem, że bardzo lubię twój portal i chętnie zawsze czytam twoje teksty. Jednak ja też byłem na tej konferencji i musze przyznać, że wcale nie uważam, żeby pytanie szefa marketingu o prędkość transmisji danych miało jakiś sens. Jeśli chciałeś pokazać, że jesteś mądrzejszy to zapewne to zrobiłeś. Ale ty wciąż jesteś tu a on tam. I nie potraktuj moich słów jako złośliwości, ale jako dobrą radę na przyszłość. Nie trzeba być drapieżnym żeby okazać się kompetentnym. Natomiast tenże Hensler powiedział jedną ciekawą rzecz, a mianowicie, że jeśli coś będzie się długo ściągało na komórkę (ze względu na ograniczenia technologiczne), to w jego sieci będzie to oferowane GRATIS. To była jego odpowiedz na pytanie o EDGE. Dla mnie jest to ważniejsza deklaracja, niż jego znajomość technicznej specyfikacji usługi. Jeśli rzeczywiście zależało Ci na „drążeniu” tematu, to czemu nie zapytałeś na przykład jak będzie rozliczane 150 zł które dostanie każdy uczestnik testu i jak powstał tymczasowy cennik P4?

  • 0

    31.  2007-01-11 21:16:22

    pawel: skoro nas czytasz od dłuższego czasu to wiesz, że ani nie kasujemy komentarzy, ani nie unikamy dyskusji opartej na konkretnych argumentach - jak Twoja. Dlatego nie traktuję tego w najmniejszym stopniu jako złośliwości. Co do EDGE i Henslera to pozwolę sobie mieć inne zdanie. On może nie wiedzieć jaki jest zasięg stacji czy technicznego opisu kodowania WCDMA, ale musi się ORIENTOWAĆ w średnich parametrach osiąganych w sieci. Nie chodzi o dokładne podanie prędkości, ale jakiś rząd wielkości. W końcu musi mieć świadomość tego, na co te parametry pozwalają i co można dzięki nim zaoferować. To wiedza absolutnie podstawowa. Co do cennika - właśnie go opublikowaliśmy... ;)

  • 0

    32. ~kamson  2007-01-12 21:04:11  host: d-std.derbynet.pl

    W czwartek idę odebrać telefon:)

  • 0

    33.  2007-01-16 00:51:12

    paweł! bardzo dobrze, że Witek zadał pytanie sprawdzające wiedzę szefa marketingu. Zrobiłbym to samo... zwłaszcza, że nie będzie roamingu 3G z Plusem. Zgdadzam się z Witkiem, że pewne pojęcia w zakresie telefonii są tak elementarne, że wstyd ich nie znać, nawet jeśli jest się dyrektorem (lub wyżej) i nie wiele się robi.

  • 0

    34. ~Lex  2007-01-16 11:20:35  host: acsg107.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak P4 ma problem z budową stacji ciekawe czy ludzie którzy protestują nie mają komórek? Z drugiej strony fakt nadajnik w okna to trochę głupi pomysł, sam bym nie chciał ale to już chyba wina operatora, że wymyślił tak głupią lokalizację. A swoją drogą ciekawa sprawa z anteną policyjną, czy tak łatwo można podsłuchiwać policję? http://gdynia.naszemiasto.pl/wydarzenia/688808.html

  • 0

    35. ~starski  2007-01-23 22:53:19  host: chello062179021215.chello.pl

    Jeśli chodzi o dokładną lokalizacje nadajników to operator określił rejon w którym jest potrzebny, a to, ze plany geodezyjne tak wyglądają, to już raczej samorządowcy nawalili , wiec pretensje do p4 w tej kwestii sa co najmniej wątpliwe

  • 0

    36. ~gosik  2007-01-24 16:24:24  host: net12.mlyniec.gda.pl

    a ja jade w poniedziałek po telefonik ;D

  • 0

    37. ~Bartoszko  2007-01-26 21:56:52  host: h-87-199-59-101.dolsat.pl