Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwsze umowy TP z operatorami ws. przenośności

Pierwsze umowy TP z operatorami ws. przenośności

WitekT 13 Stycznia 2006 10:41

0 0

Telekomunikacja Polska i GTS Energis podpisały aneksy do umowy regulującej warunki przenoszenia numerów między sieciami tych operatorów.

To pierwszy taki aneks podpisany pomiędzy TP a operatorem stacjonarnym. Ma on umożliwić zatrzymanie dotychczasowego numeru telefonu przy zmianie operatora z TP na GTS Energis lub na odwrót.

Formalnie od 1 stycznia tego roku wszyscy operatorzy stacjonarni są zobowiązani do świadczenia usługi zatrzymania numeru przy zmianie operatora stacjonarnego. Jednak przeszkodą w realnym rozpoczęciu świadczenia tej usługi jest brak odpowiednich aneksów do umów pomiędzy TP a operatorami alternatywnymi.

Ci ostatni, skupieni w Krajowej Izbie Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT), zawarli w grudniu porozumienie o sposobie realizacji usługi przenoszenia numerów, w którym uzgodnili sposób wdrożenia usługi. Pisaliśmy o tym w tej wiadomości.
TP prowadzi negocjacje w sprawie aneksów z pozostałymi operatorami. Dyrektor Departamentu Relacji Regulacyjnych Grażyna Piotrkowska-Oliwa powiedziała, że TP będzie starała się jak najszybciej podpisać aneksy ze wszystkimi operatorami, jednak należy zawsze pamiętać, że taką umowę podpisują dwie strony, a nie jedna.

Blisko podpisania aneksu jest Exatel. Jak poinformował rzecznik operatora Paweł Byra, zostały uzgodnione wszystkie zasady przenoszenia numerów i obecnie zostało tylko dopięcie formalności związanych z podpisanej aneksu. Byra spodziewa się, że aneks zostanie podpisany w przyszłych tygodniu.

Według wcześniejszych zapowiedzi TP, koszt przeniesienia numeru z sieci TP do sieci innego operatora wynosi 100 złotych netto.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~Das  2006-01-13 12:40:44  host: staticline10591.toya.net.pl

  Bedzie mozna przeniesc do voipu?

 • 0

  2. ~pinko  2006-01-13 13:49:21  host: cvq130.internetdsl.tpnet.pl

  właśnie co z voipem bo ja jestem gotowy :) a swoja drogą gts energis przejmie numery klientów tp z których ta czerpie i tak duże pieniądze z interkonektu, nawet przy obcej preselekcji. Oj sie urwie troche kluczowych userów!! ;o

 • 0

  3. ~  2006-01-13 22:56:26  host: abbu183.neoplus.adsl.tpnet.pl

  "Grażyna Piotrkowska-Oliwa" - oooooooooo!!!
  GPO _ponownie_ zmieniła nazwisko?!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-170-149.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet