Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwsze szczegóły oferty "UniFon" w Orange

Pierwsze szczegóły oferty "UniFon" w Orange

WitekT 23 Listopada 2006 12:21

0 0

Miesięczna opłata za usługę UniFon w Orange ma wynosić 99 zł brutto. W zamian klient otrzyma 1200 minut bezpłatnych połączeń do sieci Orange oraz stacjonarnych. Czas połączeń w sieci komórkowej i Wi-Fi będzie rozliczany sekundowo. Na razie usługa ma być dostępna tylko dla rynku masowego.

Opłatę za usługę UniFon doliczy się do abonamentu posiadanego przez użytkownika planu taryfowego w Orange. Usługi dodatkowe, jak np. wiadomości tekstowe i multimedialne oraz dostęp do Internetu, będą doliczane do rachunku według stawek operatora.
O usłudze Unifon, czyli wykorzystaniu technologii UMA (ang. Unlicensed Mobile Access) pisaliśmy szerzej w tej wiadomości. Usługa jest wprowadzana stopniowo we wszystkich sieciach Orange na świecie, choć pod różnymi nazwami - we Francji jest to Unik. W Polsce zaczynają się właśnie testy, przeprowadzane na kilkusetosobowej grupie. W Polsce jednak, w przeciwieństwie do Francji, usługa ma działać także na innych routerach WiFi niż tylko Livebox.

Orange pracuje jednocześnie nad rozwojem podobnej usługi dla biznesu. Projekt prowadzony jest pod roboczą nazwą WireFree Workspace, czyli bezprzewodowe miejsce pracy. Na terenie firmy komunikacja będzie się odbywać przez sieć bezprzewodową Wi-Fi, poza nią — przez sieci GSM lub UMTS. Wizja Orange zakłada tworzenie tzw. stref biurowych, gdzie operator zaproponuje dostarczenie kompletnej oferty bezprzewodowych usług telekomunikacyjnych — połączeń głosowych i wideo, dostępu do Internetu i transmisji danych. Oferta dla biznesu ma zostać zaprezentowana w I półroczu.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~Limonka  2006-11-23 13:37:23  host: 193.111.174.150

  Chciałabym to gdyby nie pomarańczowstręt. Nabawiłam się tego po paru latach umownego acz męczącego związku przerwanego w końcu rozwodem. Zatem dziękuję, dwa razy nie wchodzi się do tej samej sieci. Też chcę być sprite'm a nie tylko pragnieniem bez żadnych szans...z orenżadą

 • 0

  2. ~  2006-11-23 20:00:52  host: abte178.neoplus.adsl.tpnet.pl

  dobre!!!!!!

 • 0

  3. ~noname  2006-11-23 21:32:04  host: efr172.neoplus.adsl.tpnet.pl

  No nie powiem, jak na orange to wręcz taniocha ;)

 • 0

  4. ~hehe  2006-11-24 11:26:06  host: p112pc8.okwf.fuw.edu.pl

  limonka: bo trzeba głową myslec a nie ... jak sie wiazales a jak sie juz zwizales to trzeba sie bylo umiec dogadac ;)))))))

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-149-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz ofertę abonamentową na komórkę w MultiMedia?

MultiMedia z nową ofertą na komórki

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet