Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwsze szczegóły oferty LTE w Plusie

Pierwsze szczegóły oferty LTE w Plusie

Q! 28 Listopada 2011 14:02

0 0

Od 29. listopada Plus rozpocznie komercyjne świadczenie usług transmisji danych w technologii LTE dla swoich klientów. TELEPOLIS.PL dotarł do pierwszych informacji na temat nowej oferty operatora.

Transmisja danych w technologii LTE możliwa będzie w Plusie pod warunkiem:
zakupu lub wymiany w ramach PWA modemu Huawei E398 LTE,
wyboru jednej z taryf iPlus prywatnie lub firmowo 4, 7, 20 lub 37 GB,
wymiany karty SIM na USIM.

Korzystanie z transmisji danych w technologii LTE możliwe będzie tylko w zasięgu sieci Plus. W przypadku kart SIM, transmisja danych ograniczona będzie do standardu HSPA.




W momencie startu komercyjnego świadczenia usług transmisji danych w technologii LTE przez Plusa, w jej zasięgu ma się znajdować 22% populacji Polski.

Oprócz tego na prawie 1 tys. nowych stacji bazowych uruchomiona zostanie technologia HSPA+, w tym także na częstotliwości 900 MHz. Dzięki temu w zasięgu HSPA+ Plusa ma się znaleźć 81% populacji.

Z informacji TELEPOLIS.PL wynika również, że transmisja danych LTE nie będzie dostępna w promocjach bez sprzętu, przy zakupie innych modemów niż LTE oraz w dwóch najniższych planach cenowych (iPlus prywanie lub firmowo 1,5 oraz 3 GB).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5.  2011-11-28 14:17:27

    Pewnie za 20GB chcą kasować ~100zł i dlatego w polsacie podnieśli cenę 25GB.

  • 0

    6. ~tomek  2011-11-28 14:21:34  host: public-gprs181932.centertel.pl

    gdyby miało kosztować ze 150 za 37Gb to ja sobie daruję poczekam na konkurencję... za rok może będzie taniej.

  • 0

    7. ~gosc  2011-11-28 14:23:29  host: ip-78-30-120-252.free.aero2.net.pl

    W zasiegu sieci plus? To plus ma wlasne LTE a nie polsatowskie?

  • 0

    8. ~Jaro070  2011-11-28 14:31:06  host: public70812.cdma.centertel.pl

    @up Plus i Polsat to jedna firma

  • 0

    9.  2011-11-28 14:32:37

    No i słabo że w ofercie bez tel. nie da rady podpisać umowy na LTE, przynajmniej na razie...

  • 0

    10. ~Maxxx  2011-11-28 14:45:13  host: user-31-175-222-100.play-internet.pl

    Jak dla mnie to ceny są zdecydowanie za wysokie, idzie od nowego roku drożyzna na wszystko nawet na internet, masakra, a pensje stoją w miejscu:( Szkoda że brak oferty pre-paid, wychodzi na to że sieć będzie i wyłącznie dla zysku

  • 0

    12. ~Piotrek  2011-11-28 14:55:06  host: user-109-243-201-104.play-internet.pl

    Ciekawe czy Iplus na karte zaloguje się do tych nadajników HSPA+ AEro2 ?? ktoś próbował??

  • 0

    13. ~okrutnikk  2011-11-28 15:19:22  host: hbc230.internetdsl.tpnet.pl

    W newsie nawet słowa nie ma na temat cen, a już wszyscy płaczą , że drogo...ach ta polska :)

  • 0

    14. ~juras  2011-11-28 15:19:33  host: aduo186.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 100Mb/s A nie jak w Playu do 1Mb/s :))) ponoć 4G 1 G-ówniana prędkość 2 G-ówniany zasięg 3 G-ówniana cena 4 G-ówniana jakość I jest 4G jest :))

  • 0

    15. ~4G+  2011-11-28 15:36:23  host: 193.201.36.41

    wszystko powinno być za darmo

  • 0

    16. ~14 W play juz dawno jest 2Mb i4  2011-11-28 16:32:35  host: z13-03.opera-mini.net

    14 W play juz dawno jest 2Mb i4Mb i 6Mb w zależności od umowy. Wiec jak nie wiesz to nie gadaj bzdur.

  • -1

    17. ~  2011-11-28 17:12:51  host: t14-12.opera-mini.net

    niektórzy nadal nie mają jakiegokolwiek zasięgu, np w osa

  • 0

    18.  2011-11-28 17:56:35

    To ja chyba wolę HSPA+DC w Orange i ich nową ofertę na Business Everywhere. Limity i ceny są dużo korzystniejsze.

  • 0

    19. ~zb  2011-11-28 17:58:24  host: user-109-243-75-163.play-internet.pl

    Ja posiadam lojalnościowy Playonline 49,upust 50% czyli ab=24,50 i 8GB limitu.Transfer przy 350 m do BTS średnio ok.1,6Mb/s.Przy użyciu akceleratora DAP transfer rośnie do 2,2Mb/s.Pozdrawiam zb.

  • 0

    20. ~Piorun kulisty  2011-11-28 20:15:59  host: host-89-230-155-16.dynamic.mm.pl

    http://www.youtube.com/watch?v=GXEG9cToMl0&feature=player_em bedded Prawdziwa technologia od kuchni !!!!

  • 0

    21. ~tester  2011-11-28 21:43:54  host: cpr187.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @zb Na LTE w plusie pobieranie średnio 50 do 70 Mbps w zależności od lokalizacji w Warszawie. W każdej innej sieci o takiej prędkości możesz sobie pomarzyć. A tablecik z LTE poprostu CUDO

  • 0

    22. ~NIE bujaj  2011-11-30 05:50:34  host: user-31-174-243-51.play-internet.pl

    testy to nie codzienność p.Tester. JA też w Playt testowałem i było cudnie a teraz POwrót do rzeczywistości a więc i ty nie bujaj w obłokach. Ach

  • 0

    23. ~internet  2011-12-06 16:38:49  host: apn-95-40-19-200.dynamic.gprs.plus.pl

    Stety/niestety to prawda jest 1. Plus/Polsat mają odpalili wszystkich i długo nikt nie zagrozi, testowałem i śmigał mi ok 75 mb/s. LTE u innych będzie za ok 2 lata. A marudy proszę korzystać z Playa bo tanio, ale to jest "pseudo mobilny". Limity ? Za małe? To może powinni dać bez limitu ? POdejrzewał, że

  • 0

    24. ~holahop  2011-12-14 15:11:26  host: user-164-127-94-140.play-internet.pl

    Nareszcie jakaś sensowna oferta! swietnie to wygląda na tle tej naszej zapyziałej technologicznie Polski, mapka zasięgu wygląda imponujaco!

  • 0

    25. ~  2011-12-14 18:53:52  host: 31.41.144.41

    @24. Uważaj bo ci coś w gaciach wystrzeli ;). Jedynie zasięg UMTS900 ze stacji Aero2 wygląda zachęcająco, ale nie zapominaj że to tylko 5Mhz pasma, które przy tak dużym obsługiwanym obszarze wysyci się szybko. LTE z 567 stacji bazowych to jest tylko odrobinka w morzu potrzeb. Częstotliwości z zakresu 1800MHz propagują się nieco lepiej niż 2100MHz, więc budowa zasięgu taniej kosztuje. Ale jak na razie rozbudowa sieci CP w niczym nie imponuje. Jak przekroczą próg 4 tys. stacji to wtedy będziemy mogli się cieszyć.

Dodaj swoją opinię