Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwsze starcie: SkyFire vs. Opera Mobile 10

Pierwsze starcie: SkyFire vs. Opera Mobile 10

LuiN 14 Grudnia 2009 11:23

0 0

Po ostatniej aktualizacji SkyFire rozwija skrzydła oferując przeglądanie stron internetowych w telefonie zbliżone do tego w komputerze. Niemal w tym samym czasie Opera startuje z testami aplikacji Opera Mobile 10. Która z przeglądarek jest lepsza?

Witryna CareAce.net opublikowała film z "pierwszym starciem" obu przeglądarek w wersji dla Windows Mobile. SkyFire okazał się nieco szybszy i do tego oferuje pełną obsługę technologii Flash, która trafi dopiero do finalnej wersji mobilnej Opery (tuż po publikacji Flash 10 dla Windows Mobile).

Niżej zamieszamy film porównujący obie aplikacje. Która z przeglądarek Wam się bardziej podoba?






Źródło tekstu: CareAce, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~  2009-12-14 11:58:16  host: v09-05.opera-mini.net

    Mam telefon Sony Ericsson K800i, więc Opera mi się bardziej podoba, bo mogę ją mieć w telefonie. A SkyFire w ogóle komresuje strony www ? Adaś

  • 0

    2. ~  2009-12-14 12:08:39  host: ejv186.internetdsl.tpnet.pl

    @1 na k800 nie dostaniesz opery mobile - chyba chodzi Ci o Mini.

  • 0

    3.  2009-12-14 12:32:56

    siaj siaj siaj. powinni pokazac jak wyglada to na telefonach bez dotyku bo tych jest wiecej. na mojej nokii n95 opera 10 chodzi jak marzenie. nie testowalem jeszcze skyfire

  • 0

    4. ~  2009-12-14 13:06:11  host: v09-12.opera-mini.net

    Ja też mam k800i i niestety nie wiem co lepsze bo działa mi tylko opera mini:) Hehe

  • 0

    5. ~Daro  2009-12-14 13:08:31  host: mzj58.internetdsl.tpnet.pl

    Mnie osoboscie bardziej podoba sie Opera 10, wiecej funkcji, naprawde przyjmnie przeglada sie strony internetowe. w tescie byla pokazana 1 beta wersja, przypomne ze jest ju beta 2 Opery :) uzywalem kiedys dluzszy czas Skyfire, jednak wybralem Opere 10, mimo ze wolniej chodzi.. Pozdr

  • 0

    6.  2009-12-14 13:12:02

    I znowu zacznie sie wojna ktora przegladarka jest lepsza... jak za starych dobry czasow gdy prowadzilo sie wojny o wyzszosci Commodore c64 nad Atari 65xe :] Pozdrawiam

  • 0

    7. ~:))  2009-12-14 15:49:04  host: 188.33.24.232

    jaki sens jest ładować do komórki Operę 10 skoro jest mini? Przecież chodzi chyba o to by szybko i sprawnie przeglądać strony - co więcej daje Opara 10?

  • 0

    8.  2009-12-14 16:42:21

    Opera Mobile daje tę funkcję, którą ubóstwiają wszyscy uczniowie i studenci - ctrl+c i ctrl+v. A to tylko jedna z wielu :) Opera Mobile faktycznie ładuje strony wolniej niż mini, ale za to obsługuje lepiej i więcej standardów sieciowych. I też kompresuje strony, tylko nie w takim stopniu jak mini. No i Mobile, zwłaszcza na WinMo, moyśle że w przyszłości (lub już teraz tylko o tym nie wiem) może zostać ustawiona jako główna systemowa. Dla javy tego nie zrobisz.

  • 0

    9.  2009-12-14 16:44:37

    M_36: Opera Mobile może kompresować strony tylko, jeżeli chodzi o wygląd. Jeżeli chodzi o wielkość transferu, to ciągnie tyle samo, co zwykły desktop - Mini realnie zmniejsza transmisję o jakieś 80-90%.

  • 0

    10. ~:))  2009-12-14 17:16:52  host: 188.33.24.232

    nie znam się, ale jak porównam otworzenie strony przez IE (wersja na telefon) i Opera (mini), to ta druga ładuje o wiele szybciej, czyli chyba jednak jest to istotne czy jest ta kompresja. Dodam, że testuję Operę (chyba 10) na kompie - nie zauważam różnicy przy włączonym/wyłączonym kompaktowaniu. Ale dla telefonu to coś innego (nawet jeśli używam JEDYNIE wifi do przegladania stron, myślę że przy GPRS byłoby to tym bardziej zasadne). Samo 'formatowanie' strony czyli wygląd jest dyskusyjnie problemowy - z jednej strony pokazuje jak wyglada w całości, jednak i tak wtedy nic nie widać, łatwiej się porusza w Operze (mam ekran dotykowy i przesuwanie jest bardzo łatwe), z drugiej czasem IE (dostosowanie do jednej kolumny) łatwiej pokazuje. Problem także w tym, że (nie wiem czemu) Opera nie otwiera dla przykładu odtwarzacza (pliki/radio, etc). Jednak do przegladania w telefonie, chyba należy mieć coś małego i ograniczającego przesył danych - co spełnia Opera mini.

  • 0

    11.  2009-12-14 19:23:49

    Moje testowanie Opery Mobile 10 skończyło się na akceptacji licencji bo nie mogę potwierdzić ;) Samsung i600.

  • 0

    12.  2009-12-16 01:43:20

    Wojna przeglądarek III? Po rynku desktopów, czas na rynek mobilny?

  • 0

    13.  2009-12-17 21:47:02

    @WitekT: Niestety, Opera Mobile, przynajmniej w wersji na Symbiana s60v3 kompresuje strony, między innymi obrazy znajdujące się na stronach. Mój test był prosty: Otworzyć na desktopie, i otworzyć Operą Mobile :) Wyszło, że z włączoną opcją opera turbo przeglądarka mobilna jest w stanie pobrać średnio o połowę danych mniej niż wersja desktop. Ale przyznaję, do Operki Mini jej daleko.

  • 0

    14.  2009-12-18 10:25:06

    M_36: czyli Opera Mobile musi korzystać z własnych serwerów jako proxy - innej możliwości nie ma.

  • 0

    15. ~  2009-12-19 16:36:57  host: 87-205-210-85.adsl.inetia.pl

    Opera Mobile korzysta oczywiscie z proxy. To pewnie sa te same serwery ktore uzywa duza Opera przy funkcji turbo. W OM ktora testowalem ostatnio funkcje turbo mozna wylaczyc tak jak w duzej Operze - wtedy przegladarka laczy sie bezposrednio. Tak czy owak jak na razie OM 10b jest tak zabugowana, ze nie da sie jej uzywc na codzien, ja wrocilem do 9.7 z flashem...

  • 0

    16. ~jarekt  2009-12-19 16:38:33  host: 87-205-210-85.adsl.inetia.pl

    No i sie nie podpisalem :P Zeby nie bylo OT to zadna Opera ani IE nie umywa sie do przegladarki z Androida. Jak tylko pojawi sie Milestone z WVGA zostawiam WM...

  • 0

    17. ~  2009-12-25 12:07:37  host: v02-08.opera-mini.net

    A czy jest jakas przegladarka z flash dla se k550/w610 ? Z gory dziekuje ;)

  • 0

    18. ~ku  2009-12-30 11:01:21  host: 213-pra-5.acn.waw.pl

    Opra Mobile _moze_ korzystac z proxy, ale absolutnie nie musi. Jesli wlaczy sie opcje Turbo, to kompresowany jest html i to jest to samo co na desktopie i calkowicie co innego niz w Mini, gdzie kompresowane jest wszystko. Generalnie Mobile to jest niemalze Desktopowa wersja wtloczona w urzadzenia mobilne (przynajmniej jesli chodzi o rendering stron) natomiast Mini to jest tak naprawde tylko klient wyswietlania obrazkow renderowanych przez serwery Opery :)

Dodaj swoją opinię