Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwsze smartfony LG z dwurdzeniowym procesorem w 4Q2010

Pierwsze smartfony LG z dwurdzeniowym procesorem w 4Q2010

WitekT 8 Września 2010 13:08

0 0

LG w IV kwartale wprowadzi na rynek serię smartfonów wyposażonych w drugą generację mobilnych procesorów nVidia Tegra, czyli Tegra 2. Układ Tegra 2 to pierwszy na świecie procesor dwurdzeniowy do urządzeń mobilnych, w które wyposażone zostaną smartfony z serii Optimus.

Jak napisano w komunikacie prasowym LG zdecydowało się na procesory nVidia Tegra, ponieważ oferują one nowe funkcje mobilne i opcje obsługi treści. Układy Tegra 2 udostępniają wiele elementów, które do tej pory nie były dostępne w telefonach komórkowych, np. pierwszy w branży mobilny procesor dwurdzeniowy (CPU), procesor graficzny (GPU) NVIDIA GeForce o niezwykle niskim poborze mocy oraz pierwszy mobilny procesor wideo obsługujący format HD 1080p. W układach Tegra 2 obciążenie jest rozłożone na dwa szybkie rdzenie taktowane częstotliwością 1 GHz.




Dzięki temu, jak zapewnia LG, użytkownicy mogą 2-krotnie szybciej przeglądać strony internetowe i korzystać z nawet 5-krotnie szybszej obsługi gier w porównaniu z jednordzeniowymi procesorami o takiej samej częstotliwości taktowania.

Źródło tekstu: LG     

Dodaj do:
w sumie: 13
  • 1

    1.  2010-09-08 13:08:04

    dobrze że ktoś chce to przetestować jak się sprawdzi - brawa dla LG za odwagę. jak sie uda odskoczą samsungowi...

  • 0

    2.  2010-09-08 13:09:57

    a no i naturalnie to że będzie dwa razy szybciej to bzdura zapewne, tak jak to miało miejsce w przypadku cpu do pctów. Poza tym sprzęt to jedno a aplikacje czy nie wspomne już o samych systemach korzystających z wielu rdzeni to co innego...

  • 0

    3. ~Boro  2010-09-08 13:45:04  host: 217.153.73.242

    hmm... szybkość a wydajność...

  • 0

    4. ~skalarek  2010-09-08 13:58:06  host: 89.191.147.125

    wykorzystać dwa rdzenie w smartfonie będzie łatwiej niż w tradycyjnym PC - smartfon sprzedaje się zwykle z oprogramowaniem w najnowszej wersji więc jeśli producent zoptymalizuje w procesie kompilacji oprogramowanie efekt będzie zauważalny od razu chociaż powiedzmy jasno przyspieszenie dwukrotne to nadinterpretacja, być może osiągnie się znaczne przyspieszenie dzięki temu GPU w grach ale dwa procesory nigdy nie oznaczają dwukrotnie szybszego wykonania

  • 0

    5.  2010-09-08 14:07:20

    a co z baterią ??

  • 0

    6. ~I love LGmobile  2010-09-08 14:07:23  host: v04-15.opera-mini.net

    Już widzę tą minę na twarzach użytkowników Galaxy al'a iPhone 4. ;)

  • 0

    7.  2010-09-08 15:21:16

    To przypomina wyścigi, takie same jak jakiś czas temu ścigano się o aparaty robiące zdjęcia w większej rozdzielczości. A jak było z jakością? Każdy wie. Tutaj procesor będzie w 50% chwytem marketingowym, do tego dojdzie przeciętna wydajność jak na dwa rdzenie i oczywiście zawyżony pobór mocy. A wszystko przez to, że teraz chcą ze smartfonów konsole robić.

  • 1

    8. ~maciek  2010-09-08 15:25:14  host: 88-199-232-98.tktelekom.pl

    A ja w szafie mam jeszcze komputer stacjonarny 366 MHz z grafiką 8mb zintegrowaną.. ale ten świat pędzi do przodu..

  • 1

    9.  2010-09-08 15:43:37

    @6 - a spodziwałeś się że Galaxy S zostanie na zawsze najmocniejszym sprzętem? Dziś błyskawicznie elektronika się starzeje, nawet te TOPOWE (dopiero zapowiadane LG) szybko zostaną pobite...

  • -1

    11. ~GSManiak  2010-09-08 15:55:47  host: v04-15.opera-mini.net

    To po co kupować? Jak i tak za rok sprzęt będzie do przysłowiowej du.py niezdatny.

  • 1

    12. ~Damian Nokia E61 (220 MHz)  2010-09-08 15:56:48  host: user-109-243-6-94.play-internet.pl

    Mnie podobaja sie telefony Nokia, Samsung, LG oraz Sony Ericsson, chociaz osobiscie uzywam Nokii E61 ktora ma raczej procesor jednordzeniowy o czestotliwosci taktowania 220 MHz (tak przynajmniej jest napisane w Wikipedii) oraz Motorole A925 ktora tez ma raczej procesor jednordzeniowy o czestotliwosci taktowania 175 MHz (tak przynajmniej jest napisane w Wikipedii). Obydwa telefony chodza dosc szybko, jednak nie obsluguja kilku aplikacji jednoczesnie. Jesli jednak to sie uda, telefon po wlaczeniu przypuscmy 5 aplikacji telefon sie restartuje. No ale taki wyzej opisany dwurdzeniowy procesor o czestotliwosci taktowania 1 GHz to musi byc jednak cos! Tylko szkoda, ze to Nokia nie jest tym testerem tych procesorow...:(

  • 0

    14. ~BKX  2010-09-08 18:36:45  host: aol141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    7: dokładnie się z Tobą zgadzam, z aparatami już nie bylo jak dalej szaleć, a standardem stało się 5 mpx i to po jakim czasie... Z prockami będzie to samo, dużo szumu, a zanim 1 GHZ stanie się standardem to jeszcze sporo czasu minie. Niech sobie nawet wprowadzajac 4 rdzenie, systemy też będą bardziej wymagające i nie zauważymy różnicy w szybkości działania, dla mnie wążniejsza jest sprawa co producenci mają zamiar zrobić z bateriami...

  • 0

    15. ~stay_heavy  2010-09-30 00:27:40  host: aaaj184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Według mnie to dobry pomysł. W przypadku komputerów się sprawdził. Co raz więcej aplikacji, wymagań nowych systemów. Dodatkowa moc obliczeniowa w zupełności nie przeszkadza:) Ale rzeczywiście problem z baterią musi zostać rozwiązany. Ale pomysł niezły

Dodaj swoją opinię