Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwsze (nowe) Nokie jeszcze w tym roku

Pierwsze (nowe) Nokie jeszcze w tym roku

LuiN 18 Października 2016 16:19

8 1

James Rutherfoord, szef Microsoftu w regionie Azji i Pacyfiku potwierdził, że Nokia wprowadzi do sprzedaży pierwsze telefony jeszcze w tym roku.



Wczoraj Nokia oficjalnie potwierdziła swoją obecność na targach Mobile World Congress 2017 i mowa jest tutaj o Nokii "od telefonów", a nie stale na nich obecnej Nokia Communications. Jak się jednak okazuje, na nowe urządzenia producenta nie będziemy musieli aż tak długo czekać.




Zobacz: Nokia pojawi się na MWC 2017

Jak twierdzi James Rutherfoord, pierwszych dwóch telefonów należy spodziewać się jeszcze w tym roku. Natomiast na początku II kwartału 2017 roku dołączą do nich przynajmniej dwa smartfony. Z wypowiedzi wynika, że w 2016 roku spodziewać należy się raczej klasycznych telefonów, a nie smartfonów z logotypem Nokii.

Dla przypomnienia, produkcją nowych Nokii zajmie się FIH Mobile. Jest to spółka za którą stoją Nokia (za pośrednictwem HMD Global) i Foxconn (produkujący m.in. iPhone'y). Za 350 mln dolarów FIH Mobile przejął od Microsoftu dział prostych telefonów wraz z kompletem praw do marki Nokia oraz wietnamską fabrykę telefonów (plus 4500 pracowników). We współpracy z Foxconnem, HMD Global chce przywrócić dawną świetność marki Nokia oferując wysokiej klasy urządzenia z Androidem. Oprócz smartfonów, należy spodziewać się również tabletów.

Źródło tekstu: Nokia Power User, wł     

w sumie: 30
  • -5

    14. ~Hotelarz  2016-10-18 18:05:12  host: apn-95-41-86-179.dynamic.gprs.plus.pl

    Sukcesu im nie wróżę będzie to odgrzewany kotlet lepiej kupić coś od Xiaomi renomowanej marki z przyszłością.

  • 1

    15.  2016-10-18 18:45:44

    I tak to nie będzie stara dobra Nokia. Większośc starych pracowników, już dawno pozwalniana itp.

  • 0

    16. ~xyz  2016-10-18 18:46:48  host: 088156223137.bialapodlaska.vectranet.pl

    James Rutherfoord, szef Microsof_r_tu ?

  • 0

    17.  2016-10-18 18:57:03

    @10, 16 - dzięki - poprawione. @12, DanielR - jeśli będzie to coś ciekawego, to czemu nie.

  • 1

    18.  2016-10-18 19:00:15

    @14, Hotelarz - a Tobie co się stało? Ciężki palec na "X" masz? Z chińskich brandów wolałbym OnePlus 3 - przynajmniej ma LTE 800, a aparat jest ten sam co w Xiaomi Mi5. No i w jego przypadku obudowa nie łamie się w rękach.

  • 1

    19. ~Hotelarz  2016-10-18 19:12:06  host: apn-95-41-86-179.dynamic.gprs.plus.pl

    LuiN - Xiaomi niedługo podbije rynek telekomunikacyjny, jak inne serwisy waszego pokroju miały wszystkie modele Xiaomi w ofercie mowa tu o danych technicznych specyfikacji wy nie mieliście żadnego, dopiero ich wejście do Polski na was wymusiło ich dodanie. Może Xiaomi Mi5 nie ma na razie LTE 800 MHz, ale jeśli chodzi o najtańszy lowend nie ma konkurencji, takiego Huawei P8 Lite bije na głowę o Samsungu i Apple nie wspominając bo nic nie mają w tej cenie.

  • 0

    20.  2016-10-18 19:28:49

    Zastanawiam się ile muszą płacić gościowi by się tak tym X podniecał i wszędzie i wszystkim go wciskał, albo kim trzeba być to robić (o zgrozo) darmowo...

  • 0

    21.  2016-10-18 19:52:09

    20). Świrem. i kropka.

  • 0

    22. ~Hotelarz  2016-10-18 19:56:12  host: apn-95-41-117-214.dynamic.gprs.plus.pl

    Trochę przesadziłem jak kilka lat temu o zasięgu więcej już nie będę szanuję wasze telefony niezależnie skąd pochodzą.

  • 0

    25.  2016-10-18 21:02:42

    @19, Hotelarz - Piszemy o różnych azjatyckich wynalazkach, ale nie mamy ich w katalogu. PS. Xiaomi nie weszło do Polski, to tylko umowa dystrybucyjna. W Europie firma oficjalnie nie sprzedaje telefonów.

  • 1

    26. ~mnm  2016-10-18 21:30:09  host: user-94-254-176-3.play-internet.pl

    13@ To są produkty microsoftu ale z logiem noki ,a te mają podobno być nie tylko z logiem noki ale i powinny mieć jednak nieco inne oprogramowanie.Jest moja cicha nadzieja że wrócą do systemu s40 a nie będą nadal powielać ten kiepski i zubożony s30+

  • 0

    27.  2016-10-18 22:28:09

    Jeśli chodzi o TELEFONY, to moim dniem mogliby faktycznie zrobić konkretne terminale, bazujące na platformie s40. Jeden klawiszowiec, taki z ekranem o przekątnej 2,4(6) i dobrym aparatem. Taką dopracowaną 515.
    Za to drugi, może jakiś następca dotykowego modelu Asha 311? Oby tylko z ekranem o większej przekątnej, ze wszystkimi niezbędnymi telefonicznymi funkcjami + przyzwoity aparat i bez tego całego syfu znanego z Androida.
    I na pewno oba modele powinny obsługiwać przynajmniej UMTS, a najlepiej w HSPA+ i HD Voice.

  • 0

    28. ~  2016-10-18 22:43:54  host: public-gprs353264.centertel.pl

    Nokia 3311

  • 0

    29.  2016-10-18 23:26:43

    #25 A Witek pisał nie dawno tak: "Xiaomi weszło w końcu oficjalnie do Polski."
    "Znamiennym jest fakt, że z całej Europy Xiaomi wybrało właśnie Polskę. "
    http://tlp.is/b8d

  • 0

    30.  2016-10-18 23:30:24

    @29, Karcow - jakoś jeszcze ani jednego komunikatu prasowego Xiaomi nam nie wysłał, nie ma polskiego biura prasowego, ani też strony internetowej w języku polskim. To serio tylko umowa dystrybucyjna. Pierwsza w Europie oficjalna, zamiast przez chińskich resellerów.

  • 0

    31. ~gość  2016-10-19 00:08:37  host: public-gprs217735.centertel.pl

    Tylko niech Dżejms pamięta żeby wszystkie jego nowe Nokie były tradycyjnie tylko GSM!

  • 0

    32. ~gość  2016-10-19 00:11:21  host: public-gprs217735.centertel.pl

    @19 Jeszcze ci ta chińszczyzna pod ich markami własnymi wyjdzie bokiem, miałem akurat do czynienia z inną "ich" elektroniką radiową i było to zwyczajne g....no. Najczęściej są to ich wcielenia ukradzionych technologii, patentów, z nieco zmienionymi parametrami na najtańszych, najpodlejszych podzespołach.

  • 0

    33. ~Hotelarz  2016-10-19 00:23:31  host: apn-95-41-15-245.dynamic.gprs.plus.pl

    @32, Może i wyjdzie bokiem, ale nie dam za to samo 1000 zł co mogę mieć za 500 zł prosti z Chin nawet jakby trochę odbiegało jakością czy wykonaniem, ale działa i to jest najważniejsze, a że nie ma loga znanej marki to mi nie zależy.

  • -1

    34. ~abc  2016-10-19 08:54:39  host: 212.160.172.85

    Hotelarz xiaomi to cieniasy! Niech żyje Nokia!!!!!!!!!!!!!!

  • 0

    35. ~Darek  2016-10-19 22:24:02  host: 195.116.187.216

    A ja lubię Nokie i juz. Kupie ich nowy smartfon.

Dodaj swoją opinię