Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwsze Nokie z Windows Phone trafią na rynek w 4Q2011 [wideo]

Pierwsze Nokie z Windows Phone trafią na rynek w 4Q2011 [wideo]

LuiN 14 Września 2011 13:35

0 0
W czasie negocjacji handlowych w Chinach, szef Nokii Stephen Elop poinformował o tym, że pierwsze urządzenia fińskiego giganta dostępne będą na rynku jeszcze w IV kwartale tego roku.

Dostępność telefonów będzie zwiększała się sekwencyjnie - stopniowo na liście pojawiać będą się kolejne kraje i to właśnie w sprawie premiery na rynku chińskim Elop spotkał się z chińskimi operatorami. Część oprogramowania zastosowanego w telefonach fińskiego producenta będzie oferowana przez Nokię na zasadach wyłączności.






Źródło tekstu: winmobile.se, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • -1

    1.  2011-09-14 13:47:02

    Coś chyba nie tak z odmianą tytułu jest :]

  • 1

    2. ~dareus  2011-09-14 14:05:31  host: 195.14.4.43

    Trochę zabawnie wyjdzie, gdy się okaże, że jednak Symbian Belle, który za chwilę wyjdzie, a jest on rzeczywiście dopracowany i zbliżony wyglądem do Androida, będzie się jednak sprzedawał znacznie lepiej niż Windows. Coś mi bowiem mówi, że tak właśnie będzie... :-) Obecnie mam Symbiana Annę i już mi niewiele do ideału brakuje, a co dopiero za jakieś 2-3 miesiące, gdy wgram Belle do mojej N8 i C7 mojej żony. Mrrrr...

  • 0

    3. ~gt  2011-09-14 15:10:03  host: 212.38.193.178

    Zapytaj programistów o Symbiana, to jasne się stanie dlaczego ten system musi umrzeć. To że użytkownikom się podoba, to niestety jeszcze za mało...

  • 1

    4. ~  2011-09-14 15:19:52  host: z29-02.opera-mini.net

    a czego brakuje Qt?

  • 0

    5. ~matteo  2011-09-14 15:52:09  host: pentek2004.mat.net.pl

    4: kolego, musieliby się naraz wszyscy developerzy rzucić na Symbiana, a na to się nie zanosi. Czas Sybiana już był.

  • 0

    6.  2011-09-14 15:53:47

    @3 nie zawsze musi pasc cos co jest slabe caly czas nad tym pracuja i ulepszaja a poza tym symbian jest troszke lepszy od androida powod prosty bo jest mniej skomplikowany i mniej nachalny a poza tym wiele aplikacji z poprzedniej wersji dziala tez na nim z powodzeniem a co idzie za symbianem mniejsze pobory energii bo nie potrzebuje gigantycznych jednostek obliczeniowych ... zreszta rynek jest nieprzewidywalny zobaczymy co bedzie za kilka lat

  • 2

    7. ~eewin  2011-09-14 18:11:56  host: 87-207-143-91.dynamic.chello.pl

    v2000 i betamax byl lepszy :P a wygral VHS

  • 0

    8.  2011-09-14 18:17:20

    Nikt tego nie kupi.

  • 0

    9. ~  2011-09-14 20:04:30  host: aebx190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @3 o co się pytać programistów? dlaczego są aplikacje udające pierdzenie na androida, bo na symbiana z tym ciężko? Wyciągam C7 z pudełka, szybka konfiguracja, przychodzi mail i załączniki mam czym otworzyć. Kopiuje muzykę, video, foto z pceta i wszystko działa. Kopiuje kontakty z Windows i bez żadnej synchronizacji mam je w Noki. Sporo jak na początek. W androidzie już musiałbym biegać po sklepie i z tysięcy wybierać odpowiednią aplikację która zachęca wspaniałymi reklamami po uruchomieniu. Przesiadłem się z Desire na C7, nie dostałem jej za złotówkę, był świadomy wybór i jestem bardzo zadowolony. Wreszcie pojemnościowy LCD, porządna obudowa, bateria wystarcza mi na 2x dłużej, a danych zużywa o 1/3 do 1/2 na miesiąc mniej.

  • -1

    10. ~gts  2011-09-14 21:11:14  host: 77-255-47-242.adsl.inetia.pl

    No i chodzi ci ta C7 jak zaporożec..

  • 0

    11. ~Szumi  2011-09-14 21:36:44  host: public93620.xdsl.centertel.pl

    @9: http://tinyurl.com/6xy692j, http://tinyurl.com/5ut7nwd, http://tinyurl.com/67woc5l ...

  • 0

    12. ~  2011-09-14 22:03:17  host: aebx190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @10 naprawdę, spisuje się bardzo dobrze. @11 dzięki :) tak się martwiłem ;) pamiętam z czasu spędzonego z desire że w markecie było strasznie dużo śmieci do wszystkiego, z ovi mało korzystam. Generalnie na C7 zainstalowałem coś do nagrywania, kursów akcji i wymiany plików po wifi. Brakuje widgetów na symbiana, w androidzie są do wszystkiego i w różny sposób konfigurowalne. Z tym pierdzeniem to trochę przenośnia ;)

  • 0

    13.  2011-09-14 22:20:31

    @9: tak sobie czytam i nie rozumiem o czym piszesz. Jakoś z bez problemów i oczywiście z pełnym powodzeniem przeniosłem "do Androida" kontakty, kalendarz, SMSy i nie wiem co jeszcze. W dodatku wcale się zbytnio przy tym nie wysilając, acz fakt faktem wcześniej musiałem poczytać jak to najlepiej zrobić. Ponadto na cały pakiet aplikacji który używam raptem.. jedna wyświetla reklamy. Jedyne z czym się muszę zgodzić, to że faktycznie w markecie jest "zbyt dużo" aplikacji, przez co wybór aplikacji która spełnia konkretne wymogi może wymagać przeglądnięcia całkiem sporej ilości stron zanim trafi się na właściwą..

  • 0

    14. ~  2011-09-14 22:44:32  host: aebx190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @13 Właśniem poczytaliśmy i nie sprawiło nam to problemów, to samo z aplikacjami, zanim pobrałem coś z marketu, czytałem. Miałem na myśli to, że do wypakowanego z kartonu symbiana wystaczy skopiować kontakty i większość potrzebnych w smartphonie funkcji działa. W androidzie trzeba doczytać co ściągnąć.

  • 0

    15.  2011-09-14 23:31:48

    @14: no popatrz, to prawie (niestety prawie, o czym dale) jak jak Android z tym działaniem prosto z pudełka. Acz przyznaję że brak aplikacji do notatek czy aktywnych notatek (co jest out of box dla Nokii na Symbianie), jest nieco irytujące. Wiem bo onegdaj używałem konstrukcji z serii "E".

  • 0

    16. ~dareus  2011-09-15 12:15:28  host: 195.14.4.43

    Widzę wojnę między androidem i symbianem także tutaj. :-) Ja korzystam z obu systemów i dokładnie widzę, kiedy którego używam. Po HTC Sensation z Androidem sięgam, gdy chcę się pobawić aplikacjami, grami, posiedzieć w necie. Po N8 na Symbianie sięgam, gdy po prostu chcę zadzwonić, odebrać pocztę, łatwo, szybko skorzystaćz dowolnej potrzebnej mi funkcji czy teżzrobić naprawdę dobre zdjęcie. Oba systemy są świetne, tyle, że każdy służy do czegoś innego.

  • 0

    17.  2011-09-15 12:46:32

    wojna? jaka wojna? symbiana używałem lata, aż (z różnych powodów o których tu już parę razy pisałem), ten OS (symbian) przestał mi wystarczać, radzić sobie w moich zastosowaniach. Zaś HTC/Androida używam w większości do tego, do czego Ty Symbiana. Osobna sprawa że N8 ma ponadstatystycznie dobry aparat. Każdy używa tego, co mu jest potrzebne, czy mu pasuje..

  • 0

    18. ~  2011-09-15 14:31:10  host: edp36.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @16 jaka wojna? romawiamy. Każdy ma inne potrzeby, przyzwyczajenia i co innego mu pasuje. AbrahaM uważa że Android spełnia Jego oczekiwania, ja to samo myślę o symbianie :)

  • 0

    19. ~  2011-09-15 18:46:06  host: z37-09.opera-mini.net

    AbrahaM, jakiego HTC z Androidem posiadasz i używasz?AbrahaM, jakiego HTC z Androidem posiadasz i używasz?

  • 0

    20. ~Szumi  2011-09-16 02:52:31  host: public95547.xdsl.centertel.pl

    @12: No widzisz. Chciałem zaprotestować przeciw opiniom, jakoby w Android Market były głównie "setki latarek", a dla Symbiana "dobre programy". Naprawdę jest tak, że jak kto szuka czegoś konkretnego, rzadkiego, technicznego, niszowego, to dla Androida znajdzie kilka, a dla Symbiana będzie sukces jak w ogóle znajdzie. Przy czym Symbianowe będą płatne np. 10Eur, a dla Androida darmowe, bo jak ostatnio gdzieś tu czytałem, 62% jest tam darmowych. Inną sprawą jest to, że jak kto się przesiadł z Symbiana na Androida, to szuka programów do funkcji, które miał, a teraz nie ma. Jeśli chodzi o sam system, to Symbian mi bardziej odpowiada. Lepiej nad nim panuję. Ale jak ktoś ma duże wymagania co do programów, to zostaje mu Android. I pewnie iOS.

Dodaj swoją opinię