Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwsze komentarze Telekomunikacji Kolejowej po wygranej przetargu na GSM 1800

Pierwsze komentarze Telekomunikacji Kolejowej po wygranej przetargu na GSM 1800

WitekT 15 Maja 2006 15:13

0 0

Telekomunikacja Kolejowa, zwycięzca przetargu na częstotliwości GSM 1800, chce skoncentrować się na sprzedaży dostępu do przyszłej, własnej sieci dla wirtualnych operatorów komórkowych. Są już podobno pierwsze deklaracje ze strony zainteresowanych podmiotów, a nawet listy intencyjne.

Jeżeli połowa z tych listów zostanie zrealizowana, to będziemy zadowoleni - powiedział rzecznik TK Jakub Prusik. Poinformował też, że firma nie wyklucza również samodzielnego świadczenia usług dla klientów indywidualnych i biznesowych.

TK chce rozpocząć inwestycję w budowę własnej sieci na początku przyszłego roku. Prusik pytany o źródła finansowania zakupu częstotliwości odparł, że od dziś rozpoczynamy domykanie tej kwestii. Dopóki nie było decyzji Urzędu w sprawie przetargu, trudno nam było na przykład zaciągać zobowiązania.
Duża część środków na sfinansowanie pozyskania częstotliwości zostanie prawdopodobnie wyłożona przez właściciela TK. Nasz właściciel wyraził zgodę na taką potężną inwestycję i wysokość nakładów nie była dla niego tajemnicą – dodał Prusik.

Telekomunikacja Kolejowa powstała w październiku 2001 roku na bazie Dyrekcji Teleinformatyki Kolejowej PKP, którą przekształcono w spółkę prawa handlowego. 62,3% udziałów w firmie ma Skarb Państwa, pozostałe należą do Grupy PKP, w skład której wchodzi.

O wygranym przez TK przetargu na częstotliwości GSM 1800 pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~poznaniak  2006-05-15 18:28:40  host: 213-238-105-222.adsl.inetia.pl

    Czyli Skarb Państwa sam sobie zapłaci, a do tego dołoży quasibankrut PKP :-) Fajnie to wygląda, ale należy się cieszyć, że ktoś chce coś zrobić dla wirtualnych.

  • 0

    2. ~  2006-05-15 19:29:47  host: dpd70.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dramat. Powstana posady dla swoich, czyli PiSowych

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-197-24.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet