Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwsze informacje na temat Galaxy Note 8

Pierwsze informacje na temat Galaxy Note 8

orson_dzi 24 Marca 2017 12:40

5 0

note 8 schemat

Do premiery Samsungów Galaxy S8 zostało kilka dni i pojawia się coraz więcej informacji na temat kolejnego flagowca Koreańczyków - Galaxy Note 8.

Samsung Galaxy Note 8 będzie miał bardzo trudne zadanie po tym jak renoma serii Note dosłownie spłonęła wraz z modelem Note 7.

Zobacz: Znamy przyczyny wybuchów Note'ów 7




Wizualnie nowy Note ma kontynuować to co zaprezentuje Samsung Galaxy S8, ale już bez zakrzywionego ekranu. Wyświetlacz ma zaoferować nietypowe proporcje 2.05:1 oraz rozdzielczość 4K, która przy tych proporcjach wzrośnie z 3840 x 2160 pikseli do 4428 x 2160 pikseli. Samsung może ją nazwać 4K+ lub UHD+. Oczywiście będzie to panel Super AMOLED, a jego przekątna ma wynosić 6,4 cala. Ekran ma zajmować możliwie jak największą powierzchnię przedniego panelu, dzięki czemu obudowa smartfonu może być nawet mniejsza niż w przypadku poprzednich generacji Note'ów.

Pozostając przy obudowie, znajdziemy na niej dedykowany przycisk do uruchamiania asystenta głosowego Bixby, port USB typu C, chowany rysik S-Pen, gniazdo Jack 3,5mm, a przycisk Home powędruje na dolą część ekranu.

W środku urządzenia na pewno znajdzie się miejsce dla procesora Qualcomm Snapdragon 835, natomiast drugi wariant procesora pozostaje zagadką. Samsung może skorzystać ze swojego najnowszego układu Exynos 8895, ale w sieci od jakiegoś czasu krążą informacje na temat prac nad jego następcą - Exynosem 9810. Premiera nowego smartfonu byłaby dobrą okazją do jego zaprezentowania. Oprócz tego Note 8 ma być wyposażony w 6 GB pamięci RAM i aż 256 GB pamięci wbudowanej. Do tego dojdzie też układ dźwiękowy Harman-Kardon.

Źródło tekstu: CNbeta; wł     

Dodaj do:

Tagi: samsung galaxy note 8 | samsung

w sumie: 19
  • 0

    1. ~Wybawca  2017-03-24 12:44:32  host: 80.82.29.34

    Łoloboga!!! Świetny, ile kosztuje???

  • 0

    2. ~sos  2017-03-24 12:50:49  host: 97e1a4ab.skybroadband.com

    A bateria wbudowana ? Bo jak tak to dziekuje

  • 0

    3. ~  2017-03-24 12:56:55  host: host-46-151-189-42.interduo.pl

    @2, nie, wbudowanej baterii nie ma, uzywasz albo na kablu, albo na zewnetrznej baterii

  • 0

    4. ~Zod88  2017-03-24 13:10:31  host: 78.133.214.164

    @3 Dobre, hehe :D Ogólnie Note 8 zapowiada się bardzo ciekawie.

  • 0

    5.  2017-03-24 13:25:56

    i 10000 zł a coo

  • 0

    6. ~bydlak  2017-03-24 13:33:45  host: 80.82.29.34

    @5 nie zdziwilbym sie gdyby taka bydlacka cena!

  • 0

    7. ~  2017-03-24 13:58:54  host: ptcnat.t-mobile.pl

    patrząc na zdjęcie to jednak ekran bedzie zaokrąglony. Szkoda.....

  • 0

    8.  2017-03-24 14:16:58

    rozdziałka z ..py kto to wymyśla
    wolałbym notke 4 na nowym procku plus nowy czytnik lini papilarnych reszta może zostać.

  • 0

    9. ~saper  2017-03-24 14:19:41  host: 193.188.0.61

    czy będzie miał opcję autodestrukcji np. przez samospalenie?

  • 0

    10. ~  2017-03-24 15:11:03  host: 212.160.172.71

    widzę że redaktorzy Telepolis mają dobre źródło informacji bo na innych portalach jest napisane żeby przeciek traktować z dużym przymrużeniem oka a tu niemalże pewni swego ciekawe ;)

  • 0

    11. ~PINO INOWROCŁAW  2017-03-24 15:57:58  host: user-94-254-163-147.play-internet.pl

    Ale fajny duży wyświetlacz

  • 0

    12. ~tim  2017-03-24 16:14:54  host: 31-178-51-1.dynamic.chello.pl

    No rewelacja... teraz topowy obecnie w Polsce Note 4 wygląda przy nim jak Mercedes Beczka w zestawieniu z najnowszą eSką...

  • 0

    13.  2017-03-24 18:52:49

    No jak dla mnie Samsung w tym roku pogrzebie androidową konkurencję. S8 i Note zapowiadają się spektakularnie.

  • 0

    14. ~kwladek  2017-03-24 19:00:17  host: 188.146.65.136.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Czy ten wyścig będzie miał sensowny koniec ? Ja tam mam Samsung Galaxy Tab A 10' i jak dzwonię to ludzie się dziwią że taka duża "komórka" !

  • 0

    15. ~Człowiek na poziomie.  2017-03-24 19:43:04  host: 79-68-53-73.dynamic.dsl.as9105.com

    Nie rozumiem pytań typu "ile kosztuje". Od razu widać że najwięcej do powiedzenia w komentarzach ma PiSowska bieda z MyPhone z Biedronki. To tak jakby pójść do salonu RR i zapytać "ile pali?".

  • 0

    16.  2017-03-24 21:20:58

    Spodziewałbym się ceny ok. 4.5-5k PLN. Chętnie przygarnę jak trochę stanieje. Jest jeden warunek - musi mieć płaski ekran, S7 Edge z wygiętym jest czasem męczący w użytkowaniu a plusów tego rozwiązania ja nie widzę.

  • 0

    17. ~Gosciu  2017-03-24 22:01:17  host: c95-20.i07-24.onvol.net

    To bylo jeszcze troche ciekawe na poczatku ale teraz juz jest przesyt a premiery i markeringowego szturm jeszcze nie ma. Przegieli juz na chwile obecna z przeciekami jak tak dalej pujdzie to z efektu wow zostanie odgrzewany kotlet

  • 0

    18. ~Człowiek na poziomie.  2017-03-25 05:17:06  host: bjk184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie rozumiem pytań typu "ile kosztuje". Od razu widać że najwięcej do powiedzenia w komentarzach ma PeOwska bieda z MyPhone z Biedronki. żyjąca na kredyt na 30 lat,To tak jakby pójść do salonu RR i zapytać "ile pali?"

  • 0

    19.  2017-03-26 22:48:09

    czy wiadomo kiedy premiera w polsce?

Dodaj swoją opinię