Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pierwsze działania nowego prezesa UKE

Pierwsze działania nowego prezesa UKE

WitekT 9 Maja 2006 14:17

0 0

Premier Kazimierz Marcinkiewicz nominował w poniedziałek Annę Streżyńską na prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE). Streżyńska, obecnie wiceminister transportu i budownictwa powiedziała, że jest gotowa pełnić obie funkcje jednocześnie, przy czym funkcję wiceministra - nawet społecznie.

Streżyńska poinformowała, że minister transportu Jerzy Polaczek zwrócił się do premiera o utrzymanie jej powołania na stanowisko wiceministra. Wolą ministra jest to, aby funkcje wiceministra odpowiedzialnego za telekomunikację i prezesa UKE były łączone. Jeśli premier zgodzi się, to będę pełniła funkcję wiceministra społecznie - powiedziała.

Anna Streżyńska zapowiedziała, że jak najszybciej rozpocznie podpisywanie decyzji regulacyjnych, które zostały przygotowane w okresie, gdy nie było prezesa Urzędu. Według niej, jako jedna z pierwszych zostanie podpisana decyzja dotycząca tzw. bitstream access, czyli zasady określającej hurtową sprzedaż dostępu do internetu szerokopasmowego przez Telekomunikację Polską na rzecz operatorów alternatywnych. Dodała, że przed podpisaniem każda decyzja będzie musiała być jeszcze raz sprawdzona pod względem poprawności.
Streżyńska poinformowała, że rozstrzygnięcie przetargu na wolne częstotliwości telefonii komórkowej GSM 1800 powinno nastąpić do końca maja. Obecnie sprawdzamy I etap przetargu pod względem formalno-prawnym. Nie mam jeszcze wyrobionej oceny dotyczącej tego przetargu - wyjaśniała.

Prezes zaznaczyła, że w najbliższym czasie należy spodziewać się podjęcia przez UKE innych, oczekiwanych decyzji. Według niej, jeszcze w maju będzie decyzja w sprawie roamingu krajowego w sieciach komórkowych oraz hurtowej sprzedaży dostępu do sieci (WLR).

Według niej, analiza rynku, która ma prowadzić do wprowadzenia roamingu krajowego, podlega obecnie procesowi notyfikacji w Komisji Europejskiej. 10 i 11 maja odbędzie się spotkanie notyfikacyjne, na którym zaprezentujemy analizę. Komisja ma czas do 28 maja na wyrażenie swojego zdania - powiedziała.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Artur  2006-05-09 15:08:46  host: xi170.internetdsl.tpnet.pl

    No to chyba super co? Chyba jest taką samą fanką TP SA jak ja :-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz ofertę Netii jako część oferty Grupy Cyfrowy Polsat?

Oferta Netii w sieci sprzedaży Cyfrowego Polsatu i Plusa

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet